Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Po slabšej dvojke tu máme výkonnostne diel, ktorý je síce lepší ako dvojka, ale na jednotku sa nechytá. Po tom, čo Mikael hľadal počas celého druhého dielu Lisbeth tu máme opäť diel, kedy sa týto dvaja takmer nestretli. Síce sklamanie, ale samotný film tým až tak netrpí ako tomu bolo v predchádzajúcom diely.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Po vynikajúcej jednotke tu máme tentoraz slabší, takpovediac "nezaujímavý" dej, ktorý ponúka akurát surovo-drsný záver, ktorý dáva divákovi presne to, na čo bol naučený v jednotke. To načo sa divák tešil (minimálne ja), teda spojenie Mikael + Lisbeth, tu nedostaneme vôbec, respektíve len v poslenom obraze. Ich spojenie v tomto diely takpovediac absentuje. Celý diel sa zameriava na hladanie Lisbeth Mikaelom, pričom netušíme, prečo sa pred ním skrýva a nechce byť videná. Jednoznačne najslabší diel série.

Případ Paradineová (1947)

Keď sa spojili moji dvaja veľkí obľúbenci, Peck & Hitch, vznikli z toho len dve hodiny kecov a Peckova smiešna parochňa. Hitch sa mal predsa len venovať tomu svojmu žánru, v ktorom bol jedinečným majstrom.

Kat (2004)

Na úvod filmu, či chceme alebo nie, režisér nám dá zjesť scénu psychologického nátlaku nonsensu, keďže hlavného hrdinu 3x postrelia, výbuch ho odhodí do mora, more vyplaví na breh, kde niekoľko hodín krváca, ale vám je vopred jasné, že to musí prežiť, kedže ide o hlavnú postavu filmu. Ja sa pýtam...prečo? Napriek tomu film celkom solídny vďaka vo forme vyzerajúcemu Thomasovi Janeovi.

Lovec (1980)

"Neumíš to snad řídit?"..."Není tady dost místa". Posledný film McQueena v kariére - určite nie najlepší, ale pre mňa dostatočne dobrý už len kvôli tomu, že natáčal aj napriek zdravotným problémom, ktorým neskôr podľahol. Jazda na streche vlaku, drsné bitky či naháňačka na kombajne, zvládal skutočne všetko. A vykresliť postavu ako príšerného vodiča bol naozaj skvelý (Stevov) nápad. Navždy náš hrdina filmových plátien.

Dannyho jedenáctka (1960)

Prvých 45 minút filmu zdĺhavo zbytočných. Priznám sa, nevedel som poriadne kde je sever. Toľko postáv, mien, nič nehovoriaceho vedlajšieho deju, že som sa začínal obávať, že moje očakávania boli priveľké. Zdanie klamalo. Po nudnej úvodnej trištvrte hodine film konečne dostal spád a vtiahol do deju tejto megaštýlovej kriminálnej partičky v oblekoch. Dobré zoskupenie hercov s dobrým námetom, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že s tou úvodnou (45 minutovou) pasážou sa dalo vymyslieť niečo ďaleko viac. (Klasické) zoskupenie okolo Sinatru (Dean Martin, Sammy D. Jr.,...) je ale TOP.

Padesát odstínů černé (2016)

Jedna z tých prehnaných paródií plná trápnych scén. Reálne asi na 1*. Ale dávam 2* kvoli tomu, o akú paródiu išlo a dalo sa na to pozerať a súčasne občas aj zasmiať.

RoboCop 3 (1993)

Policajt stojí na 2 metre od plecháča a namiesto toho, aby mu zasiahol jedinú nekrytú časť tela, teda tvár, strieľa do pancieroveho hrudníku. Asi toľko. RoboCop je predsa len jeden - Weller (aj keď Burke ako lietajúci Superman na jetpacku nie je zlý).

Rudý kapitán (2016)

Dávam 3* aj keď sám neviem prečo. Dej, postavy (a ich konanie) u mňa absolútne nepochopené. V podstate neviem, čo som pozeral. Ale herecky dobre zvládnuté a vizuálne zaujímavé, avšak miestami s otrasným zvukom (možno to nahávali na mobil).