Pearsonovi (2007) (seriál)

Jeden z mojich najobľúbenejších komediálnych seriálov. Určite by sa mu zišlo vyššie hodnotenie, aj keď na druhej strane chápem, nejde o nič nové a prevratné. Podobných seriálov je veľké množstvo ale treba nejako odlíšiť tie horšie od tých lepších. A tento je jeden z tých lepších (pre mňa dokonca z najlepších, dostaneme sa k tomu, že prečo). Jednoducho vtipná pohodovka bez zbytočne sileného humoru (a práve na tom stroskotávajú mnohé seriály). A čo viac dodať – ide o prvé hranie pre Jennifer Lawrence (tie občasné mihnutia sa v televízii pred tým, sa nerátajú – veď nemajú ani prečo). A to už sme doma, prečo mám tento seriál tak rád. Bude to tou Jennifer. Musím sa priznať, že keby nebolo jej, tak si tento seriál zrejme nikdy nevšimnem. Na druhej strane, značnú časť seriálu ťahá Bill Engvall, čiže keby na to nemal tie správne „gule“, zrejme ma to až tak neosloví. U nás mimochodom veľmi neznámi seriálový počin, uvidíme, či sa to časom zmení.

Hunger Games (2012)

Veľké prekvapenie Hunger Games pre mňa. Išiel som do kina na to len kvôli hlavnej predstaviteľke, ale musím sa priznať, že film ma po pár minútach naozaj chytil. Napätie, akcia, dokonca aj nejaké tie emócie spôsobili, že po filme som z kina odchádzal naozaj nadšený. Skvelý výkon Jennifer Lawrence, na ktorej stál v podstate celý film. Byť iného castingu, dojem by bol u mňa zrejme priemerný. Jennifer je skvelá herečka a to týmto filmom len potvrdila. A skoro by som aj zabudol. Woody Harrelson bol skvelý!

Wyvern (2009) (TV film) odpad!

Prišlo mi to skôr trápne, ako nejaký horor. Gigantický lietajúci chrúst, alebo dinosaurus (ťažko to identifikovať – možno to bol drak) na mňa zrejme vôbec nezapôsobil.

Sergeant Slaughter, My Big Brother (2011)

Pri hodnotení tohoto mini filmu ma napadne len pár slov: Hardy ma „trochu“ zaskočil úvodnou "naked" scénou :D

Bronson (2008)

To je teda blázon! Mimo "reality" v podstate ako celý film. Začalo to nevinne jednou lúpežou a 7 rokmi vo väzení , no a pokračovalo to.....vlastne pokračuje stále, vďaka Bronsonovej záľube v bitkách. Údajne 120 krát premiestnený najbrutálnejší britský väzeň, ktorý 30 rokov strávil na samotke len preto, že mal menšie problémy so samo ovládaním. Skvelý Tom Hardy a vynikajúca príprava na rolu po fyzickej stránke. Po niekoľkých hodinách po videní filmu, pridávam piatu * za ten pocit a atmosféru, ktoré film u mňa vyvolal. Natočené podľa skutočnej postavy britského väzňa Bronsona.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Totálny odpad, vymývanie mozgov!

Pevnost (1988)

Taká moja srdcovka. Viem, že to nie je nejaká super bomba a tak to aj vyzerá s percentami v hodnotení. Neviem presne vysvetliť prečo (to na mňa tak zapôsobilo), ale pokúsim sa. Sean Connery je skvelý herec (a taktiež aj Bond) – jeden z mojich najobľúbenejších. Marka Harmona mám zase rád z pre mňa najlepšieho seriálu NCIS. Meg Ryan nijak moc nevyhľadávam, ale v tomto filme bola pre mňa prekvapivo príjemná. Taktiež skvelá hudba, zaujímavý námet a skvelý nádych kriminálnych 80tych rokov. A to všetko vytvorilo pre mňa bližšie nešpecifikovaný príťažlivý a veľmi pôsobiaci celok. Opakujem nejde o žiadny blockbuster a ja si to uvedomujem, je to len taká moja srdcovka.

Pokropený kropič (1895)

Klasika filmovej komédie. Krátke (ako aj môj komentár) a celkom aj vtipné (to už sa mňa netýka).

The Secret KGB UFO Files (1998) (TV film)

Veľmi zaujímavá miniséria, ktorej každý diel sa zaoberá inou tematikou. Všetky majú však niečo spoločné: utajené informácie KGB. Programom sprevádza fantastický Roger Moore (dosť sa mi tam aj hodí. Hlavne jeho hlas je nezameniteľný).

James Bond: A BAFTA Tribute (2002) (pořad)

Pre pravého fanúšika Bonda (teda pre mňa :D) na nezaplatenie. Celovečerná podsta britskému tajnému agentovi s jej predstaviteľmi a mnoho hercami ktorí si v sérii zahrali. Veľmi vtipné, nostalgické a príjemné :)