Love (2011)

Parádny film. Vyzerá to zatiaľ tak, že všetko čo Króner natočí, je naozaj pecka na slovenské pomery. Herecké výkony naozaj dobré, film ma zaujal od začiatku až do konca. Dokonca záverom bol dej prekvapivý. Filmu by som vytkol len 2 malé veci. Mohol byť v pohode o pár minút dlhší (ale tak to nie je negatívum) a neviem prečo prezentovali priestory manažmentu UK ako Ekonomickú univerzitu (len detail). Svarinská je top.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Vďaka Ellen DeGeneres jeden z najlepších (a možno aj najlepší, videl som ich len pár) Oscarov, čo sa hostiteľa týka. Ale to sa dalo celkom predpokladať. Oscar selfie, či Edgar nosič pizze....

Pár nenormálních aktivit (2013)

Miestami som sa fakt bavil, miestami to bolo trápne. Určite som sa ale nenudil. Cedric the Entertainer je pre mňa super komik, scény s ním stáli za to. A teplý senzibil? Tak toho fakt nekomentujem (parádna postava) :D

Pět lupičů a stará dáma (1955)

Veľmi príjemná stará anglická krimi komédia so zaujímavými postavami a prekvapivým koncom. Alec Guinness fantastický už od prvej scény so svojim lookom alá Dr. Frankenstein - vyblednutá tvár s vlasmi a (snáď aj) narúžované ústa.

Špinavý trik (2013)

Veľmi nerád to hovorím v súvislosti s filmom Jennifer, ale toto ma nezaujalo. Už dopredu som predpokladal, že sa bude jednať o žáner, s ktorým bude ťažšie upútať moju pozornosť a mal som pravdu. Nezachránila to ani Jennifer, Bradley a ich parádni hereckí kolegovia. Uťahaný film o kecaní, ktorý by som rozhodne poprosil skrátiť. Jedno obrovské pozitívum však boli kostýmy (mužské aj ženské). Tie boli naozaj parádne a často krát som sa na nich dobre pobavil. Keď ma však najviac na filme zaujme oblečenie, zrejme to nie je to, čo režisér pôvodne plánoval.

Borsalino a spol. (1974)

Začiatok zaujímavý, stred filmu unudený, koniec zaujímavý, veľa mŕtvol a Alain Delon. Ten chlapík má SWAG (jak sa tomu hovorí). Ak som miestami filmom nebol zaujatý, rozhodne Alain robil svojím vzhľadom čo sa dá. Zakaždým dokonale upravený a štýlovo oblečený. Keby nebolo jeho, hodnotenie by som možno znížil o 1*.

4% muž v akci (1994)

Komédia ktorá nie je šialene zábavná (ale skôr absurdná), veľa tepla a Tilove herecké začiatky. Netuším ako to je v originály, ale volať niekoho v dabingu "Waltřice" mi príde ako fakt sila a dodáva to filmu rozhodne na pohode. Príjemné spestrenie noci.

Ochránce (2012)

Milujem filmy s touto tématikou a zbožňujem Schweigera. Dokopy teda parádny filmový zážitok pre mňa. Nemôžem hodnotiť inak ako za 5* a toho som si bol vedomý už po prvej pol hodine. Aj keď celkovo film mohli mierne skrátiť. Pre mňa ale jeden z jeho najlepších filmov. Tieto roly mu naozaj sedia a ja mu ich rozhodne verím (žeriem).

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Shailene je skvelá herečka s veľkým potenciálom. Som presvedčený o tom, že 2014 bude jej rok. Som rád, že som ju spoznal v období, keď o nej ešte veľa ľudí nevedelo. A k filmu, ak máte chuť na tento žáner, tak odporúčam. Ak pozeráte len kvôli Shailene, odporúčam duplovane.