One Woman's Courage (1994) (TV film)

V prvých minutách som chcel dať odpad a prepnúť to ale vydržal som až dokonca a film prekvapil. Tie 3 hviezdičky treba brať s nadhľadom, pretože predsa len to je TV Film čo je na ňom aj dost vidno. Rozhodne netreba čakať nejaké zázraky alebo niečo čo tu ešte nebolo. Dej predvídateľný ale dávam 3* keďže je to len TV Film a na to to postačuje.

Vysloužilí lvi (2003)

Veľký drsňák Duvall, jeho brat Caine a jeden z najtalentovanejších detských hercov Osment. Veľmi sľubné herecké trio, ktoré nezaostalo za očakávaním. Od filmu som neočakával nič a dostal som veľa. Veľmi vydarená posledná časť filmu, ktorá svojim záverom ujasnila celý film a tým pádom ho posunula ešte o čosi vyššie. Svojim spôsobom nemal film celkovo nejakú úžasnú zápletku ale dojem urobil na konci dopozerania úžasný. Nechýbalo veľa a dal by som 5*. Možno časom predsa len prehodnotím :)

Tajný život včel (2008)

Filmov s černošskou tematikou je veľa a priznávam sa že tento som si vybral kvôli Dakote Fanning a neľutoval som. Môžem ho statočne zaradiť k tým vydarenejším. Jednak téma vyraďovania černochov zo spoločnosti a na druhej strane trápenie sa Dakoty, ktorá v detstve nedopatrením zastrelila svoju mamu. Celá táto smrť je však zahalená rúžkom tajomstva, pretože otec presviedča svoju dcéru, že ich mama opustila, lebo ju už nemilovala a v ten deň, keď umrela, sa doma len zastavila pre jej posledné veci. Po nespočetných nezhodách s otcom uteká Dakota na svoje narodeniny s pestúnkou od otca preč a vydá sa na cestu do mesta, kde strávila jej mama svoje detstvo, aby zistila skutočnú pravdu. Otec, ktorý Dakotu doma bijával, sa nakoniec ako to už býva zvykom zmení a pôjde hľadat svoju dcéru. Vynikajúca dráma s dobrými hercami až na Aliciu Keys, ktorá mi tam liezla na nervy až do ¾ filmu.

Great Balls of Fire! (1989)

Film o hudbe, nezvládnutej sláve a zakázanej láske. O tom je Great Balls Of Fire!. A k tomu treba pripočítať fantastický výkon Dennisa Quaida v hlavnej úlohe, ktorý robí tento film nezabudnuteľným (by som to osobne označil za jedno z najlepších zžití sa s úlohou). Jerry Lee Lewis je „hitmaker“ na začiatku svojej kariéry, ktorý súperí s Elvisom. Po stúpaní v hitparáde sa z Jerryho stala hviezda prvej kategórie. Zaujímavá je zápletka lásky rocknrollovej hviezdy a jeho 13 ročnej sesternice s ktorou sa oženil. Treba vyzdvihnúť hlavne Quaida na ktorom výkone film stojí a tiahne ho jednoznačne dopredu. Koncertné scény patria k najlepší vo filme a vedľajšia úloha Aleca Baldwina (aj napriek tomu že nedostal veľký priestor) len príjemne poteší.

Zápisník smrti: Poslední jméno (2006)

Pokračovanie filmu a celé zakončenie seriálovej adaptácie. Zaujímavé pre fanúšikov tohto seriálu je menšie oživenie deju v podobe toho, že pokiaľ sa prvý diel držal seriálu, tak druhý má v sebe mierne dejové odlišnosti. Zámenu niektorých scén za iné možno považovať za pozitívum. Pretože aj diváka, ktorý videl celý seriál, nechávajú v napätí.

Gran Torino (2008)

Film o starom a mrzutom vojenskom veteránovi (jeho nenávisti k cudzím ľuďom, predovšetkým k Vietnamcom!!) a jeho priateľstve s vietnamským chlapcom (“kukuričňákom“), ktorý sa mu pokúšal ukradnúť jeho Gran Torino. Hlboký film s myšlienkou, ktorý po vzhliadnutí zanechá nejaký ten dojem. Vynikajúci Eastwood v hlavnej roli a aj tej režisérskej opäť presvedčil, že vie režírovať. Po filme som už aj ja pomaly dostával ten zamračený Eastwoodov pohľad alá "western". Treba vidieť.

Zápisník smrti (2006)

Skvela adaptácia seriálu. Hlavne teda herecké výkony predstaviteľov Lighta a obzvlášť “L“ mi ukázali, že aj Japonci majú skvelých hercov. Aj keď napätie a hudba nie sú až tak dobré ako v seriáli aj tak nemôžem dať menej ako 5*. Naozaj herci úžasný to musím ešte raz vyzdvihnúť a podčiarknuť. Možno sa zdá druhá časť zaujímavejšia ale určite by nemohla existovať bez tejto úvodnej, takže oba filmy hodnotím rovnako. Každopádne odporúčam pozrieť až po vzhliadnutí seriálu lebo 37 dielov seriálu, kde v každom sa stane niečo dôležité a významné pre dej, ťažko premietnuť do filmu (dvoch).

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Ešte sa mi nestalo, že by ma nejaký seriál takto pripútal ku sebe alebo že by som pozeral 9 dielov po sebe bez prestávky s takým nadšením a napätím. A to POZOR! PRED TÝMTO SERIÁLOM SOM ŽIADNY JAPONSKÝ SERIÁL NEVIDEL LEBO SOM ICH VŠETKY ODSUDZOVAL A HÁDZAL DO JEDNÉHO VRECA. Tým chcem povedať, že k tomuto seriálu ma neviedlo absolútne žiadne očakávanie alebo náklonnosť, práveže naopak...Death Note je seriál s neskutočným napätím od dielu k dielu a nevšedne sympatickými postavami sprevádzaný naozaj neskutočnou hudobnou zložkou, ktorá ešte viac stupňuje to nemalé napätie. Od prvého dielu až po posledný som nenašiel asi ani jednu minútu ktorá by ma nudila. Na postavy ako Light, “L“, Amanová, Matsuda či starý Yagami sa len tak ľahko nezabúda...a konečný verdikt: u mňa to vidím asi tak na 99%.

Velká ryba (2003)

Som sa na tento film veľmi tešil, že to je z top 200 a ešte k tomu sa tam mihla aj mladá Miley Cryus ale sklamanie na plnej čiare. Strašná nuda. Mal som problém vôbec film dopozerať. Možno keby ho skrátili, zmenil by som aj názor. Myslím že určite.

Mesto tieňov (2008) (seriál)

Jednoznačne to najlepšie čo sa na Slovensku zatiaľ natočilo. Úžasný kriminálny seriál, ktorý by sa nestratil ani za hranicami. Prvá séria veľmi napínavá, neviem sa dočkať druhej. Vždy som sa tešil na ďalší piatok kedy sa seriál vysielal. Určite seriálu dopomohlo aj to, že prípady boli inšpirované skutočnými kriminálnymi prípadmi ktoré sa u nás stali. Herecký casting vyšiel na jednotku s hviezdičkou. Veľmi milo ma prekvapila prítomnosť akčných scén.