Rocky IV (1985)

Série o Rockym má od druhého dílu sestupnou tendenci. Ve čtvrtém dílu je sice dobré, že se Stallonem boxuje Dolph Lundgren, ale dějově je to naprosto stupidní a dialogy vypadají nehorázně směšně. Film jsem zhlédnul hlavně kvůli tomu, abych věděl, jak celá série dopadne. Červené hodnocení na csfd mě velmi překvapuje.

Rocky II (1979)

Druhý díl serie o Rockym je dle mě lepší než díl první. Film má propracovanější scénář, lepší hudbu a příběh mi byl sympatičtější. Nejlepší byl závěrečný souboj a trénink Rockyho, kdy utíká centrem města a pronásleduje ho asi celá škola dětí. 80%

Rocky (1976)

Tento kultovní film mi dlouho unikal. Žádný zázrak jsem nečekal, ale film mě mile překvapil. Námět filmu je zajímavý, ale dialogy byly v první polovině filmu občas nudné. Na druhou stranu je ve filmu pár dobrých hlášek. Druhá část je mnohem lepší - Rocky v tréninku s trenérem Mickym. Plusem je také sympatická hudba. Vrcholem je pak závěrečný souboj o titul mistra světa s Apollo Creedem. Je to na 70%, tj. mezi 3 a 4 hvězdami.

Smím prosit? (2004)

Velmi dobrá komedie s hvězdným duem Richard Gere - Jennifer Lopez. Když jsem film viděl poprvé, tak se mi moc nelíbíl, ale po druhém shlédnutí mi mnoho momentů přišlo víc zábavných a dobře jsem se bavil. 75%

Agent z Hong Kongu (2001)

Jednoznačně se jedná o podprůměrný film s Jackiem Chanem. Ve filmu není mnoho soubojů a děj je nesmírně chaotický.45%

Zákon ulice (2007)

Seagal je zpátky a to mu nikdo nemůže upřít, a to proto, že tenhle film je rozhodně nejlepší od Lovce policajtů. Nechybí tady přestřelky ani bitky mezi Stevenem Seagalem a mnoha gangstery.Film má taky velmi dobrý děj. Teď přijde Pistol Whipped a ten bude ještě lepší. Seagal ještě neřekl poslední slovo.

Země krvavého slunce (2005)

V rámci roku 2005 to jde. Film má celkem zajímavý děj, akčních scén je tu hodně, Steven používá aikido, což je dobře. Parťák Matthew Davis občas zahláškuje, takže sranda také nechybí. Sympatické a originální exteriéry z Japonska také potěší. Hudba se mi také líbila. Myslím, že objektivní kvalita na 50%. Dám 5, ale líbilo se mi to na 4.

Žoldáci spravedlnosti (2006)

Žoldáci spravedlnosti jsou dalším filmem Stevena Seagala, který režíroval Don FauntLeRoy a musím říct, že se jedná o jeden z nejleších Seagalových filmů poslední doby. Začátek je trochu chaotický, pak ale začíná skvělá akční smršť. Děj je i přesto velmi dobrý a Seagal ještě pořád dobře kope, takže nechybí ani dobré souboje. Ve filmu je i pár vtipných hlášek a herci ve vedlejších rolích byli celkem dobří. Objektivní kvalita 65%.

Smrtící zbraň (2008)

Film Smrtící zbraň je příběhově dost odlišný od ostatních Seagalových filmů, což ale vůbec neznamená, že by se mi nelíbil. Děj je velice dobře propracovaný. Práce kamery je také dobrá a se střihem a režií jsem byl taky spokojený. Steven je v soubojích vidět celý a je vidět, že aikido pořád umí. Potěšila mě účast Lance Henriksena a ostatní herci jsou také celkem známí. Steven svoji postavu zahrál velmi dobře, a tak ukázal kritikům, že umí i hrát. Pistol Whipped je nejlepší Stevenův film od Lovce policajtů a objektivní kvalita je tak 70%.