Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Zřejmě nejlepší z celé série. Akce je zde sice celkem málo - pouze dva souboje a jen stříléní, ale velmi se mi líbila komická stánka, která filmu hodně pomohla. Příběh nebyl špatný, a tak dám pět hvězd.

Smrtonosná zbraň (1987)

Jedná se o skutečně kultovní akční snímek, který těží hlavně z dobré režie. Dvojice Gibson - Glover taky není špatná, hlavně šílený policista v podání Mela Gibsona je dobrý. Děj není nijak extrémně zajímavý, ale dokáže celkem dobře upoutat. Ale kvůli menšímu množství akce v první polovině filmu dávám jen 4 hvězdy.

Krvavý sport (1988)

Velmi slušný arénový akční film. Námět je sice typicky béčkový, stejně jako příběh, ale díky slušným soubojům a pěkným záběrům z tréninku film nenudí. Přesto jsem již s Van Dammem viděl lepší film. Například dějově podobný Kickboxer se mně líbil více, ale i toto není špatné. Navíc dnes se dá tento film již považovat za kultovní. 75%

Lovci pokladů (2004)

Velmi dobré akčně-dobrodružné dílo. Diváka film upoutá po celou dobu a až na pár drobností skvělá zábava. 80%.

Sexy Pistols (2006)

Velmi dobrý western s ústřední dvojicí Salma Hayek - Penelope Cruz. Film má sympatický děj a je doprovázen dobrou muzikou. Jeden z nejlepších westernových filmů, co jsem v poslední době viděl. 75%

Od soumraku do úsvitu (1996)

Prvních 40 minut je velmi zdařilých. George Clooney a Quentin Tarantino na útěku unesou ještě Harveyho Keitela a vypadá to na slušný akčňák. Pak ale přijedou do baru, kde se z lidí stávají upíři a z filmu se stává velká hovadina. Nezachrání to ani Salma Hayek a Danny Trejo. Závěr je rovněž dost slabý, takže mi z toho vychází dvě hvězdy.

Cizinec (2003)

Cizinec je jeden z nejhorších Stevenových filmů, ale i přesto si film udržuje určitou kvalitu . Myslím, že je to tak na 40%. Mně se film líbíl tak na 3 hvězdy, ale dám 4 kvůli Stevenovi, i když vím, že si to asi film nezaslouží. Je pravda, že se jedná o napínavý thriller, ale je škoda, že zde nejsou moc dobří herci ve vedlejších rolích. Akce je ale celkem dost. Kamera také ujde, ale celkově to na mě bohužel působilo béčkově. Na stejné úrovni jako filmy s Wesley Snipesem z let 2004-2007, tj. na 40%.

Nájemní vrazi (1995)

Slušný thriller se zajímavým dějem a skvělým padouchem Banderasem. Sly taky hraje celkem dobře a Julliane Moore taky ve své roli nezklamala. Potěší i sympatická hudba a pěkné exteriéry. Nadprůměr hlavně díky režii Richarda Donnera.

D-Tox (2002)

Začátek filmu vypadal slibně - něco ve stylu Glimmer Mana, pak ale přichází nuda a nic než nuda, kdy jedno nesouvisí s druhým a divným střihem se všechno dost pomíchá.

Rocky V (1990)

Tento díl serie o Rockym už je dosti slabý. Děj je celkem zajímavý, ale boxu je tu méně, a tak jsem se nudil. Hudba už také není tak dobrá jako dříve, a tak jediným kladem je závěrečná bitka na ulici. 30%