Nespoutaný Django (2012)

Tarantino opět nezklamal...Humor, přestřelky kde se nešetří krví a nechutnostmi, dlouhé drsňácké monology a dialogy, podivně ale dobře vybraný soundtrack, a ze všech herců vytlačeno maximum. Tedy skoro od všech...nejsem si jist zda Jamie Foxx byl skvělou volbou nebo průserem. Bylo to minimalistické hraní záměr, nebo jen neherectví? Nejsem schopen se rozhodnout... Neuvěřitelný výkon Samuela Leroye Jacksona(nebýt toho že jsem věděl o jeho přítomnosti ve filmu bych ho prostě nepoznal), standardně výborní Christoph Waltz a Leo DiCaprio. A jako u málokterého režiséra i výrazně a kvalitně zahrané ženské role, i když s ne tak velkým prostorem. Na Oskary to moc není krom za herce, stejně jako ne na plné hodnocení. Upřímně je to pro mě tak na 80% a to kupodivu ne tím že je to vlastně jen western. Prostě Tarantino v některých ohledech není můj šálek čaje. Jenže na druhou stranu právě ta jinakost je na něm v Hollywoodu tak zajímavá, tak dobrá. Film který rozhodně zaujme každého(věřím tomu že většinou pozitivně) a stojí za to vidět!

Zombie přichází (2005)

Dialogy, akce, papundeklové prostředí, masky, herecké výkony, střih, hudba/muzika, konec...je toho tolik špatně. Jak tohle může mít 31 procent na čsfd? Zcela jistě jeden ze dvou/tří nejhorších zombofilmů...že já vůl si od toho nedám pokoj. Za jedno leknutí a nemrtvý 15%.

House Hunting (2013)

Mysteriózní film...pod tím si lze představit lecos, ale tenhle byl fakt zajímavej. Něco na způsob Pokoj 1408. Člověk netuší proč se dvě rodiny a němá cizí dívka nemůžou dostat z domu a jeho okolí. Všichni rozhodně nepřežijí, herci ale hrají docela slušně a tak postavám člověk může přát. Víc se nedá prozradit, ale můžu říct že docela stojí za to vidět. 75%

John na konci zemře (2012)

To je tak když obsah filmu píše někdo kdo ho neviděl. Čtyřřádková snůška nesmyslů. Jinak o filmu nemá moc cenu mluvit, to prostě člověk musí vidět. Extra záležitost.

Skrytý (2009)

Další film kde jsem nepobral konec, ale tak alespoň mám pětisté hodnocení na čsfd...něco pozitivního na tom najít musím. Jinak herecké výkony na vysoké úrovni a opět hrál hezky les a bubu dům.

Lovci lidí (2008)

Tak si takhle jede parta mladých lidí autem na výlet (ano opravdu tak začíná naprosto každý Norský horor :-D :scénáristická tragédie). Tři naprosto nesympatické postavy a jedna fajn...tu fajn zastřelí (ups spoiler ;-) ). A pak sledujeme lov na kachny, neboli na ty tři pitomce a máme jim přát přežít. Nestalo se a já jim přál pomalou trýznivou smrt za jejich debilitu! Nakonec jsem teda jedné postavě začal přát..aby se neřeklo že jsem cynik...a po hodině a 10ti minutách film skončil. Pro mě 50% protože film to špatnej nebyl...nicméně příště by nemuseli mít herci charizma louskáčku na ořechy. A ne! Opravdu neberte stopaře, je to fakt vrchol blbosti.

Mrtvý sníh (2009)

Komedie kde já jsem se skvěle bavil a do toho trochu toho hororového a krvavého. Na začátku si to hrálo i na horor, ale naštěstí se to toho nedrželo. Tucker a Dale vs. Zlo to nebylo...přece jen jeho kvalit dosáhne už asi jen máloco. Nicméně Nacizombie povedení, vymyšlené úmrtí na obou stranách zábavné a nechutné. Prostě hrozná blbost za kterou lze tvůrcům jen poděkovat.

Temné lesy (2003)

Film kde se dobře graduje atmosféra a strach přichází pěkně pomaličku krok po kroku až k vašim dveřím. Opět skvěle hrající Norská příroda, v tomto případě les. Opět docela slušní jejich herci a úsporný leč dobrý scénář. Kameře a režii nejde nic vytknout a hlavní co tvoří tu skvělou atmosféru je v tomto filmu hudba. Několik not na klavír a ta melodie mi zní v uších ještě teď...brr. Nepochopil jsem bohužel, i když se mi to na konci snažili vysvětlit, proč vrah/vražedkyně dělal/a co dělal/a. Podle mě to nedává smysl, ale možná jsem to jen nepochopil a nebo to byla prostě a jednoduše psychopatie?! Dík tomu pro mě jen 60% a tři hvězdy.

Jurský masakr (2012)

Dobrodružný film u kterého je hlavně nutné vzít za fakt takovou nesmyslnost, že dinosauři někde mohli přežít a pak je to docela zábavná podívaná. Hodný přežije, zlý zemře...dinosauři mají pěkně udělaný a mě to stačí. 50%.

The Collection (2012)

Film který může sloužit jako důkaz že dvojka může být lepší než první díl. Psychopat se rázně rozjede a kousky nic nečekajících hrdinů můžou začít létat všude okolo. :)) Josh Stewart hrál dobře stejně jako v prvním díle, jinak bych to moc za herecké obsazení nebral, Emma Fitzpatrick ukazuje že i žena s krátkými vlasy může být krásná a to je tak vše. Má to stopáž jen hodinu a 14 minut..což kupodivu není málo a film skvěle šlape. Je to sice taková krapet napodobenina Saw série, netvrdím ale že o něco horší, možná dokonce v některých aspektech (nesnaží se za každou cenu šokovat a utápět diváka v předchozím ději na kdo je kdo) lepší. Pěknej horor/thriller který nezabere moc času a ti z vás co maj rádi litry krve zcela jistě pobaví a zaujme. 80%.