Grave Encounters 2 (2012)

První půlka filmu tak na hvězdu. To že mám věřit, že je to podle skutečnosti už je fakt mega trapný, a navíc ti otravní středo(bo co)školáci (máme rádi sex, drogy a hrozně se všemu smějeme a vše máme v paži) - k pozvracení. Poté se ale vrátí pořádná duchařina a jednou jsem se dokonce lekl,panečku... Nicméně jsem si necvrkl a tak i když druhá část filmu tak na 4 z 5, celkově o dost slabší než díl první a pro mě jen za 50%. Budu čekat na trojku kde už jim duch vyleze i z ánusu nebo tentokát přijde i kouzelník?!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Když jsem byl poprvé před X lety v kině na Pánu prstenů, došel jsem domů a řekl bratrovi "pojď, jdeme do kina". Takový zážitek to pro mě byl (a šli jsme). Poté jsem si od bratra bývalé přítelkyně půjčil Hobita...ač pohádka, moc se mi to líbilo a tak jsem nedočkavě čekal na zfilmování. Opět od Petera Jacksona...a musím říct že opět nadšen. Škoda jen že nebylo na kino. Přesně to všechno co od velkofilmu člověk čeká..velkolepá výprava, kostýmy, dlouhé záběry, výborná hudba krapet vycházející z Pána prstenů. Skoro všechny postavy z předchozích (budoucích) dílů. Výborné herecké výkony především od Iana McKellena, Martina Freemana a Richarda Armitage. I ten něžný středozemní humor. Hodnotit něco na co se člověk těší cca 7 let?..Jo dá se, plný počet bodů a nedočkavé čekání na další díl. 100%.

Dredd (2012)

Nebýt toho že nechal žít ty dvě děcka (jen proto že děti přece v Hollywoodu být zastřelený nemůžou - TRAPNÉ), tak bych dal 5 hvězd. Takhle 4 a k filmu jen tolik že jak se mi líbil původní Soudce Dredd se Silvestrem Stallonem, tak se mi líbil i tenhle v podání Karla Urbana...Oba úplně jiní, stejně jako ztvárnění, ale oba drsní a skvěle hláškující. Jako plus bych vynesl hudbu a zpomalované záběry které film posouvaly skoro až k umění. Leně Headey se v seriálu s Terminátorama asi moc nedařilo i když ten byl pro mě perfekt....možná proto že tam hrála klaďačku...teď stejně jako ve Hře o trůny hraje pěknou mrchu a to jak vidím ji svědčí. Moc fajn odpočinková záležitost. :)

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Na zombie i na komedii dost slabé. Některé vtipy byly dobré, některé ukousané končetiny nebo zabití zombíka taky pěkný, ale pořád tomu něco chybělo. Celkově jsem pořád prostě myslel na Soumrak mrtvých a na cestu k "Winchesterovi" a v tom srovnání bylo tohle jen slabý odvar. 50%

Silent Night (2012)

Supr, už jsem tomu chtěl dát jen tři hvězdy...ale vysvětlení v závěru (ač blbé), mě přimělo dát ještě o jednu víc. Pěkná vánoční vyvražďovačka a nebýt nesnesitelného/ příšerného (ostatně jako vždy) Malcolma McDowella, tak bych byl schopen tomu dát natruc klidně i plný počet. Za mě 75%, takovéhle kokotiny mě prostě baví :))

V/H/S (2012)

Povídkový film se společnou hlavní linkou a tou je nadpřirozeno. Parta borců/zlodějíčků se vloupe do domu protože má objednávku na ukradení jedné videokazety...neví co na ní je ani která to je. V domě najdou mrtvolu chlapa, ale kšeft je kšeft a tak si pouští kazety (je jich hodně) aby zjistili která je ta pravá. Některé příběhy fakt supr strašidelné, jiné docela dobré. Jen jeden vysloveně nehodící se a nudnější. Ale celkově jsem byl 2 hodiny zaseklej v křesle a pěkně se bál a bavil v jednom. 80%.

Odporná hra (2011)

Pěkné..sice dík tomu zaspím asi do práce ale co už. :)) Moc vydařená taškařice na téma Saw série, ale přitom úplně o něčem jiném. Opět mi došla pointa filmu círka po 8mi minutách, opět v tom bylo velice málo hereckých výkonů, roztřesená kamera díky níž některé nechuťárny nebylo vidět. Ale opět jsem se u toho slušně bavil. Takže kdo má rád trochu toho řeznického "humoru" ...toto je přesně pro vás.

Až vyjde měsíc (2012)

Tak jinej film zase jednou... Něco mezi Pán much, Love story a Mostem do země Terabithia. Že to nedává moc smysl? k tomu si přidejte Bruce Willise, Edwarda Nortona a Billa Murrayho v pro ně naprosto nezvyklých rolích, orchestrální hudbu prostupující celým dějem, úplně jiné obrazové ztvárnění než na jaké je člověk zvyklý. No mě z toho vychází 5 hvězd i když věřím že pro někoho to bude na tři nebo i odpad. Moc nadějný film...až se divím že ze Spojených států. Ps.: Kara Hayward to ve svých letech zahrála obdivuhodně...snad jí to nevleze na mozek a bude se jí dařit i nadále.

Případ číslo 39 (2009)

Horor u kterýho jsem byl teda seriózně polomrtvej strachy...a to se mi nestalo troufnu si říct několik let. To se mi líbí, rád se bojím :) Jinak objevil jsem do dnes pro mě nezajímavou Renée Zellweger, její výkon stejně jako Jodelle Ferland byl přesvědčivý a výborný. Mě osobně to připadá hodně povedený...kdo neviděl, povinně nakoukat! :) Hu, to se zase bude usínat. Ps.: už vím že jako dítě rozhodně nechci holčičku :-D

Horší už to nebude (2006)

Maggie Gyllenhal je prostě svým prapodivným způsobem krásná a sexy baba, Ema Thompson je velká herečka, Hoffman nezklamal a Ferrell překvapil(že by on byl nakonec i herec?). Jen jedna zásadní věc, tenhle film opravdu není komedie. Je to filozofické drama jak když vyšije. Hrozně zdlouhavé a hrozně nudné..Nic to ale nemění na tom že jsem zase jednou rád viděl něco úplně jiného, opovažuju si tvrdit že kvalitního. Za mě 60%.