Single Man (2009)

Vkusně a jemně natočený film o hlubokém smutku osamělého člověka uzavřeného ve vlastní skořápce. Nad hladinou ho drží jen každodenní rituály, vykonávané už jen mechanicky a s myšlenkou, že dnes už opravdu naposledy.

Čas, který zbývá (2005)

Hlavní hrdina je vykreslen hodně chladně a jeho vztah k "bližním" je pro mě těžko pochopitelný. Scény s babičkou byly jedny z nejlepších, možná pro tu citovost a vzájemnou empatii.

Klub sebevrahů (2001)

Zklamání v podobě lehce předvídatelného děje, na filmu je zajímavé jen obsazení vynikajícími herci - Cillian Murphy, Stephen Rea i Tricia Vessey.

I Love You Phillip Morris (2009)

Já jen nemohu uvěřit té idylce ve vězení, i když výkony herců - zejména Ewan McGregor mě dostal - jsou opravdu výborné.

Umění plakat (2006)

Nemůžu zapomenout na výraz Allanovy tváře, který stojí ve dveřích domu a zpovzdálí sleduje otcovu „sebevraždu“. Je to chvíle, kdy konečně pochopil a dospěl. A tolik zmiňovaná absence emotivnějšího finále? V samotném závěru filmu mi nic nechybí. Vše podstatné již bylo řečeno: ve vnímání okolí se nic nezměnilo a výhled do budoucna – alespoň to vězení snad bude trvat dostatečně dlouho, než Allan dospěje. A pro Sanne je to v té chvíli a dané době jediné možné řešení. Ze všeho je ovšem nejtragičtější to, že autor knižní předlohy vycházel ze svých dětských zážitků.

Pocta Freddiemu Mercurymu (1992) (koncert)

Hodnotím po takřka 18 letech. To, že si tento koncert pamatuji dodnes, je pro mě známkou té nejvyšší kvality. Robert Plant, David Bowie a George Michael mi utkvěli v mysli ze všech nejvíc.

Bloody Merry Christmas (2007) (studentský film)

Konečně někoho napadlo udělat film s opravdu vánoční atmosférou. 3* za film a 1* za nápad a odvahu ho realizovat.

Andělin popel (1999)

V čem je knižní předloha strhující, v tom film zaostává. Ale za shlédnutí irských reálií stojí. Jen hrdinové mi připadají málo sešlí, na to v jakých podmínkách žili.

Antikrist (2009)

Bolesti, beznaději a zoufalství, vaše barva je lesní zeleň, vaší řečí je tlukot žaludů o plechovou střechu osamocené chaty ztracené v hlubokém kapradí. Z okolních lesů je slyšet pláč dítěte a křik ptáků. Není lepšího místa, kde prohloubit již tak hluboký smutek a zárodek šílenství.

Ať vejde ten pravý (2008)

Vynikající. Tak zvláštní a poetický "horor" jsem ještě neviděla. Už jen to, že od začátku přeji jen "straně zla", mě překvapilo. A ještě k tomu zasněžené švédské sídliště obydlené zřejmě samými outsidery.