Krokodýl Dundee v Los Angeles (2001)

Z trojky Dundeeho sálá špatný (ano, existuje i dobrý) trapnohumor úplně stejně jako v předchozích dvou dílech, ale líbila se mi ze všech asi nejvíc. V podstatě se pořád jako obvykle jedná o typicky "trojkovou" koninu a v porovnání s celou sérií tak tím pádem žádný pohyb na křivce její kvality nenastává.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

O něco lepší než předchozí díl, ale mě je tenhle starý typ humoru zrcadlený skrze rány pěstí od rádoby neodolatelného jinak prostě jen umaštěného drsňáka, homofobní a sexistické narážky nebo na někoho nalétávající netopýry prostě cizí. Druhá polovina filmu odehrávající se v Austrálii pak pro mě byla o něco snesitelnější, než ta z New Yorku. Tenhle typ hrdiny a s ním spojené komiky patří do buše ne do města, kde je to jeden velký cringe. Jako on by toho homosexuálního sebevraha nechal skočit, kdyby od začátku věděl, že to byl gay? To jako fakt? A to má být jakože vtipný ho od sebe odhodit nebo co? Vždyť to z něj dělá úplnýho sobeckýho debila. Kdo dal tohle do scénáře bože. Pochopte, že mně je ukradený ten sebevrah, ale takhle vyprofilovaný charakter hlavní postavy? V komedii? Vždyť je to úplná břečka. Humor level kadící pes.

Krokodýl Dundee (1986)

Začátek filmu mě bavil a scéna s buvolem rozesmála, ovšem ta byla jediná a po přeletu Dundeeho do Států se snímek mění v bezbřehou romantickou slátaninu bez kouska vtipu. Jako co je vtipného na tom, když buran objevuje k čemu je bidet? Když si to prase típe cigaretu do klobouku nebo když nerozezná ženu od transsexuála? Pro mě nic! Tenhle stupidní hospodský humor se evidentně (a já v to doufám) generačně příliš není schopen přenášet, poněvadž mě osobně třeba dost irituje jeho lacinost a nazývat to pak komedií mi příjde trochu na hlavu. Režie ušla, scénář za dvě pětky drahý, hudbu jsem asi ani nezaznamenal, kamera výtečná a přírodní scenérie na začátku filmu dechberoucí a podle mě geniálně natočené. Jako asi ve své době trhák, ale pro mě nudná konina. P.S. Pohled na ty věže prostě nedávám.

Velký červený pes Clifford (2021)

Toto bylo poprvé, co jsem viděl film s hlavním psím hrdinou, kdy mi jeho osud byl úplně a zhola u zadku. Těžko se totiž navazuje emocionální pouto ke zjevně stoprocentně digitálnímu agresivně červenému bolševickému noku. Každá sekvence filmu mě od samotného začátku nebavila. Příčinu bych hledal v koktejlu pro dospělého konzumenta obsahu až příliš naivní předlohy, která cílí výhradně na ty úplně nejmenší děti, laciné režie, nesympatické hlavní dětské herečky, nepochopitelně bezcharakterní postavy ztvárněné Johnem Cleesem, který se navíc prostě jen nechal natočit jak odříkává naučený text a to vše zakončeno zástřikem naprosto slaboduchého scénáře z per asi pěti cvičených opiček, které jen náhodně vytahovaly papírky s nápady z klobouku před penězi chrastícím producentem. Škoda času.

Cliffordovo neobyčejné dobrodružství (2004)

Tohle by mě tedy ani v těch pěti letech nebavilo. Už tehdy jsem nesnášel, když jsem v příběhu nenašel smysl a tahle pohádka je až do nebe primitivní, naivní a uměle slaďoučká. Třicetimetrový rudý mluvící pes uprostřed města a bez jakékoli mediální pozornosti, která by ho "chránila"? Byl by mrtvý dřív, než by stačil říct federální bezpečnost nebo cizí pozemek.

Po stopách Marsupilamiho (2012)

Snímek patří určitě k těm zábavnějším a povedenějším komediím, ale spousta poněkud prostodušejších gagů vtipných nebyla vůbec a velkou část stopáže pak tvoří nevtipná vata na sílu ohýbající děj do směru scénáře. Bůůůů.

Poslední směna (2020)

"The Last Shift" jako vyobrazení dnešní paradoxní situace v Americe kolem stále se omílající rasové otázky funguje skvěle. Tvůrcům se povedlo simulovat na naprosto typických situacích a sledu událostí dennodenní problémy tamější společnosti, jež ona sama neúspěšně dělá, že je již v dnešní době neřeší. To filmu nelze brát. Škoda ale toho pomalého tempa na začátku i absence skoro jakéhokoli humoru a tak promrhaného potenciálu který námět nabízí přímo s nataženými dlaněmi. Jinak herecky a režíjně odvedená skvělá práce. Zajímavý konec.

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Znatelně slabší než předchozí díl. Řešení hádanek vyznívá naivně a příběh včetně konce dost absurdně. Architektura hry je v porovnání s předchozím dílem extrémně stupidní. Postavy jsou krom ústředního páru nesympatické a jejich případná smrt diváka nějak zvlášť nezasáhne. A ačkoli efekty taky nejsou na bůhvíjaké úrovni a nějaký hudební podklad jsem ani nezaznamenal, ždibíček napětí to pořád ještě má, takže na jednu hvězdu to za mě zatím není.

Potomek (2019)

Po technické stránce velmi dobrá herecká a režíjní práce. Zvláště potom malý Jackson Robert Scott zde opravdu září! Mít ve filmu jinak roztomilého dětského herce, co je nakonec strašidelnější než hlavní záporák, to se jen tak nevidí. Ocenil bych také hlavní hudební motiv filmu, který je tu na hororové standardy celkem chytlavý. Snímek ale padá na svém naprosto suchém a plochém scénáři, který je velmi neoriginální a nijak mu nepomohl ani nepříliš nápaditý námět. Absenci jakéhokoli tajemna nebo alespoň nějakých těch blbých lekaček pak v takovémto typu hororu považuji za naprosto tristní. Velká škoda, jinak je to opravdu dobře natočený film.

Procitnutí (2011)

Velmi plochý horor těžící hlavně z atmosféry britských přírodních scenérií a dobrých dobových kostýmů.