Lakomá Barka (1986)

No tak to ne. Já dám 5 a lidi si pak ještě řeknou, že mám na rozdávání. To víte že jo, tůhle. Neměla jako stará lakota lít tenkrát v noci tu vodu na dvůr. Celý jedno vědro panečku! To ve mně hrklo, já bych z toho ještě týden pral fusekle.

Mladá modrá krev - Epizoda 6 (2021) (epizoda)

Atmosféra co by se dala krájet + dechberoucí herecké výkony. Smekám všechno co mám a všechno to tvůrcům do puntíku žeru. Miluju toho, koho mám milovat, nechápu toho, komu nemám rozumět a nesnesu pohled na toho, jehož mám nenávidět. Geniální počin.

Mladá modrá krev - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Excelentní herectví a ten scénář bože... Každá epizoda tohohle seriálu je jako koncert. Miluju to.

Srdcerváči (2022) (seriál)

Velmi příjemný teenage romantický seriál, který si na nic nehraje. Nemá potřebu být přehnaně růžovoučký a naivní jako například kontentem velmi podobný "Já, Victor" a i tak, dokonce s absencí jakékoli stupidní laciné puberťákům líbivé prezentace sexuálních prvků, nabízí intenzivní a velmi uvěřitelnou romanci dvou mladých kluků se vším, co k ní patří. Jelikož také seriál trefně místy poukazuje na dlouhodobou nenávist části společnosti a ignoranství té další vůči LGBTQIA+ komunitě, patří tomuhle nízkorozpočtovému dílku ode mě právem plný počet hvězd. Jasně, pořád to nedosahuje geniality a tvůrčí úrovně něčeho jako "Brokeback Mountain" a pár slabších míst jsem na tom našel, ale na nic z toho si seriál nehraje, žádnou takovou ambicí vzduchem nemává a celkově jde o příjemnou a humornou romantickou podívanou. Tak proč by ne.

Dům voskových figurín (2005)

Oceňuji kreativitu, týpka v sexi póze bez tílka nad hromadou tlejících mršin, hezkou líbačku na začátku a neskrývanou brutalitu, kterou nám tu tvůrci nabídli navzdory předlohám. A Paris Hilton mi tu tedy vůbec nevadila, naopak se podle mě na tuto roli krásné, sexi, vychytralé, špinavé, bohaté a městským životem rozmazlené štětky skvěle hodí. Dokonce bych ji dal víc prostoru než dostala. Film ale standardně v průběhu ztrácí dech. Závěr je sice vizuálně nevšední, ale nudný boj dvou borců o jakoby uječenou mastnou holku mě teda fakt nezaujal. Tady kreativita zjevně došla.

Dům voskových figurín (1953)

Raná padesátá léta a film z ještě stále se rozvíjející hororové produkce. Typicky teatrální herecké výkony té doby zde pro dnešního diváka zabíjejí jakékoli hororové prvky. Film tak dnes již seriózně a vážně řečeno působí jako parodie. Čemuž tak samozřejmě nebylo vždy a je třeba k tomu nepochybně přihlédnout, já vím. Ale pro mě je to již až moc časem oprýskaná socha bez výrazu, která navíc stojí vedle větších a o dost zářivějších děl. Hudba řekněme spíše "dobová" a největším klenotem filmu pak zůstává sám Vincent Price a jeho pronikavě mrazivý pohled. Scénář filmu se patrně drží zuby nehty originálu, který jsem neviděl a tak tuhle stránku hodnotit nemůžu. Na první 3D film ale musím říct zajímavá a nápaditá kamera, hlavně ten ukecaný poutač s míčky pobavil. Masky a efekty opět spíše "dobové". Jako horor film dnes již rozhodně neobstojí, ale je jistě zajímavé, ponořit se čas od času do počátků filmografie, na jejíž základech stojí dnešní Hollywood.

Hory mají oči 2 (2007)

Nabírám dojmu, že na co Wes Craven někdy sáhl, to svojí neschopností proklel. Film zdánlivě působí jakoby ani neměl scénáristu nebo režiséra. Prostě si nějak svévolně začne a pak se jako beztvará hmota chvíli povaluje po poušti dokud nechcípne. Připomíná mi tak svoje vlastní postavy na obou stranách, ať už ty nadržený zlobry nabo ty vypatlaný gardisty, co by se navzájem zapálily i u přípravy topinky s česnekem. Roztřesená kamera místy dost irituje, hudba úplně k ničemu. Tohle se zas a znova nepovedlo. Jednu hvězdu dávám za brutalitu, kterou se snímek snaží diváka udržet po celou svoji stopáž, škoda jen, že tak zřídkakdy.

Hory mají oči (2006)

Až na jednu akčnější sekvenci zhruba uprostřed a svižnější konec se ve filmu vůbec nic neděje. Ten se mezi těmito dvěma gradacemi snaží těžit z atmosféry, kterou se ale tvůrcům bohužel nepodařilo vystavět do takové míry, ve které by to fungovalo. Na mě to bylo málo intenzivní. Já potřebuji dostat rozhodně mnohem víc, než jen vykuchaný zvířata, na dnešní poměry průměrné masky nebo máchání krumpáčem. Hořící strom byl perfektní, ale ve své intenzitě jediný.

Kruté oči hor 2 (1984) odpad!

Příšerná kamera, světla, zvuk, masky, kostými, efekty a práce kaskadérů. Velmi laciný scénář. Velmi otravná a neatmosferická hudba. Mizerné herecké obsazení a líná nekreativní režie. Tento výčet činí z tohoto snímku jeden z nejhorších filmů všech dob a já osobně bych producentovi za něco takového sebral honorář.

Krokodýl Dundee rytířem (2020)

V rámci komediálního žánru celkem dobrá práce, neboť občas je to i opravdu vtipné. Jen doufám, že z mé strany nikoli proto, že bych se snad smál životnímu utrpení starých lidí. To snad ne. Účast řady známých lety poznamenaných tváří potěšila. John Cleese pak v tomto kontextu přímo září. Film s ní sice nemá skoro nic společného, ale je rozhodně zábavnější, než celá veleslavná série s Dundeem bavící svým buranským humorem hlavně místní obyvatele domova pro seniory. Jedním z vrcholných okamžiků tohoto filmu a jeho vtipu (nezamýšleně) je pak nominace Chevy Chase na Zlatou malinu za vedlejší roli, to mě dodělalo. Musí to být pro vaše okolí opravdu vtipné - žít na výsluní, kde vás všichni znají za to, jakými jste byli před půl stoletím a na co jistojistě víte, že už nikdy nedosáhnete, přesto máte tu drzost hřát se pořád a vytrvale ve vlastním stínu. Roky ubíhají a pokaždé, když vylezete ven, jen všechno ještě víc poserete. I tak je vám to všechno fuk, neboť vás lidé/fanoušci pořád mají rádi a na barák a permanentku na golf vám vydělává tisící televizní repríza vašeho dávno ztraceného talentu. Ach ten Hollywood...skutečná to továrna na sny.