Špióni v převleku (2019)

Průměrná blbinka ve které se o veškerou zábavu stará malá letka holubů. Kolem se děje nějaký akční randál, ale ten není naprosto ničím zajímavý.

Rodina na baterky (2021)

Konečně taky něco občas vtipného. Bohužel na moji představu o komedii to má až moc děje a dementně akční konec.

Smrt na Nilu (2022)

Hercule Poirot a jeho tuze přebarvená cesta po Nilu. Patrně to byl záměr, ale příště bych už k natočení filmu nepoužíval filtr z Instagramu. Není to hezké a kazí to atmosféru nejen filmu ale konec konců i samotného zobrazení Egypta. Reálná tajuplnost a majestát egyptských scenérií se trochu vytrácí, pokud to všechno vypadá jako z dílny od DreamWorks. Budování atmosféry pak stojí film hodně energie a je to znát. Po první hodině filmu se divák může začít nudit ve spleti rodinných vazeb a romantického žvatlání. Ovšem jakmile se začne vraždit, nějaké jiskry krimi thrilleru se objeví. Oproti knižnímu originálu zasáhli tvůrci do složení postav a ačkoli jsem jej nečetl, tak nějak jsem celou dobu tušil, kdo je vrah. Jelikož jsem zatím neviděl ani verzi se Suchetem (nebo si ji spíše nepamatuji), nemůžu soudit, jestli je ta detektivka tak blbě napsaná, nebo jestli scénáristé tohoto filmu neudělali někde nějakou chybu. Každopádně divácká účast na tomto snímku rozhodně není chybou, thriller je to slabý, ale svým povinostem dostává a jako zpestření stařičkého příběhu jistě poslouží. Na co si jen těžko zvykám, je obsazení sira Kennetha do role Poirota. Sir David a jeho pojetí je s touto rolí za poslední desetiletí tak úzce spjat, že ho žádný jiný ctěný sir prostě nahradit nemůže, alespoň tak to vidím já :)

Vřískot (2022)

Ale jo, na některý bodačky je fakt obtížný se koukat a celkem jde o pěkně zpracovaný slasher. Scéna s vyběhnutím z tý boudy po proražení těch vrat byla navíc mistrovsky natočená, to jako klobouk dolů. Škoda jen, že je to fakt pořád dokola to samý. Je jasný, že tvůrci si toho jsou vědomi a film tady tedy paroduje sám sebe, hazí tam dokonce na chlup stejný místa a postavy, nejde se na to zlobit já vím. Ale tahle písnička už asi cílí spíš na fanoušky a já doufám, že další pokračovaní příjde opravdu s něčím originálnějším. Co takhle, kdyby byla celá hlavní pětka hrdinů plná vrahů, ale navzájem by o sobě nevěděli. Závěrečný souboj pěti zkušených Ghostfaces, kteří by proti sobě šli třeba v nějakém potápějícím se záoceánském parníku nebo temném Washingtonském lese, by mě asi ještě bavil.

Poslíček (1993)

Další "komedie" naprosto bez humoru. Já už ty scénáristy fakt nechápu. To je nějaký trend, chodit teď v Hollywoodu na dobrovolné kurzy lobotomie nebo co? Otřesný.

Úplně normální (2012) (seriál)

Myslím si, že největší problém tohoto seriálu je konflikt mezi jeho pojetím/odkazem a cílovou skupinou na kterou finálně míří. Humor jednotlivých gagů cílí někam do vyšších společenských vrstev standardního hollywoodského snobu, kde ale není příliš zapotřebí nějakých bojů za rovnoprávnost homosexuálů, jelikož, jak předpokládám, je tato společenská vrstva celkem liberální a otevřená všem obvyklým determinantám dnešních společensko-sociálních inovací. Seriál by tak s touto snahou měl cílit někam spíše do středních vrstev nebo okraje společnosti, kde si ale s tímto typem humoru ani neškrtne. Ve zkratce - ty, které by seriál potenciálně bavil, bohužel nezajímá a ty, které by zaujmout mohl, bohužel nebaví. To pak není nejlepší kombinace myslím. Navíc celá ta koncepce vyjma hlavního páru kopíruje nějaké už kdesi viděné vzorce. Prostě je to hezké, ale celé k ničemu no.

U nás na farmě (2004)

Značně suché, bez vtipu nebo zajímavého námětu. Prostě tři krávy v poušti co pak jedou nazpátek dom vlakem. K tomuhle by se Disney nemělo ani hlásit, natož to považovat za svoji klasiku. Dominující disneyovsky-muzikálový prvek minulého století - laciné dětské písničky o ničem a jedna poněkud připomínající druhou, zde navíc v celku průměrné, byly v tomto filmu evidentně až příliš na sílu vecpané do krátké stopáže a bylo jich tak až moc. 2D animace ovšem perfektní.

Pes ro(c)ku (2016)

Hezký průměrný animák.

Malá rybka (2020)

Zbytečně překombinované po všech směrech a jako celek naprosto nezvládnuté drama s nezajímavou romantikou a nudným ústředním párem.

Lady and the Tramp (2019)

Hezký vizuál a příjemná dobře zvolená dobová hudba v dnešní kvalitativní úrovni dodávají společně tomuto stařičkému příběhu nový šmrnc. Nejvíc bych chtěl vyzdvihnout práci legendární Colleen Atwood, jejíž kostýmy stojí za mnohým co z tohoto filmu na diváka v pozitivním slova smyslu sálá. Scénář filmu pak ale nemá sílu dospělého diváka chytnout a místy je příběh dokonce nudný. Myslím si ale, že pro děti to může být moc hezký zážitek. Tedy jen krom té jedné dějepisné nepřesnosti. Domnívám se, že mezirasové manželství nebylo ve Spojených státech ve 20. letech minulého století legální a v těchto aristokratických kruzích, ve kterých se takovýto pár takto zobrazený v tomto filmu pohybuje, by se bohužel nejspíše jednalo o něco extrémně společensky nepřijatelného. Ja tuto aktuální politiku Hollywoodu kvituji, ale nikdy ne na úkor historické pravdy.