Pouť (2010)

Hezké, lehké, upřímné - mám chuť se jít jen tak někam projít...

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Musím říct, že za mě nejlepší superhrdinský DC film co jsem doposud viděl. Jednoznačně potom lepší než původní verze, která byla dost uspěchaná a ve finále z ní nic moc kvalitního nevzešlo. Brilantní akce protkaná humorem a tu a tam i silnými emocemi. Skvěle odvedená práce od všech zúčastněných, hlavně potom od Snydera. Povedl se mu kus hodný smeknutí. Dokonce se mu nějak povedlo ukrýt mnou nenáviděnou Momoaho hereckou neschopnost tak, že není vůbec znát a Jason tady působí skoro jako herec. No prostě bomba. Jak je to potom ale neuvěřitelně fungující film, je jeho epilog stejně tak neuvěřitelně k ničemu. Ten, kdyby tam nebyl, nebo byl o tak 80 % kratší, dám 5 hvězd. Po brilantním zakončení poslední kapitoly totiž natahovaný epilog strašně shazuje feel z právě viděného energií nabytého závěrečného souboje a epického závěru. Nechápu, proč to tam proboha v takové formě je. Těch zpomalených záběrů tam je taky někdy až moc, chvílemi to působilo zbytečně a zdlouhavě. V kombinaci s tím nesmyslem na konci musím proto dát 4 hvězdy, ale ty nejtučnější, co to jen jde. Jinak ale bravo! Tohle se opravdu povedlo. Děkuji panu S. za tento čtyřhodinový zážitek.

Nenávist (2004) odpad!

Jako dobře, ale mám pocit, že jsem to před chvílí už 4x viděl. Já to chápu, ale nemuselo to být minuta po minutě jak přes kopírák. Jediné co se změnilo, je obsazení půlky postav Američany a ale dvě postavy si prohodily lekačky (stejný do detailu). Tohle bych sežral u muzikálu, ne u hororu.

Prostor X (2018) (pořad)

Pro mě jeden z nejlepších a zároveň názorově nejvyváženějších diskuzních pořadů na trhu. Čestmír Strakatý je navíc velký profesionál a vždy velmi dobře ví, kdo proti němu sedí.

Já, Simon (2018)

Krásný a dojemný romantický film, který mě jako jediný po dlouhé době dostal. Vadí mi jen dvě věci. Ačkoli kvituji celkovou svižnost scénáře, v některých pasážích mi rychlost vyprávění přišla prostě příliš rychlá. Postavy se tak pro mě místy nechovaly uvěřitelně a jejich prudké jednání a změny postojů mi přišly dost na úkor realističnosti. Druhá věc je ten až příliš růžový pohled na sociální svět, ve kterém si film hraje, že žijeme. Je mi to moc líto, ale takhle hezky bez předsudků a posměšků lidi homosexuály ve společnosti nepříjímají, o jejich veřejných projevech lásky mezi sebou ani nemluvě. Důkazem jsou i některé komentáře tady v sekci, kde se občas objevují bezdůvodné nadávky typu "buzna" nebo "teplouš". Většina takových komentářů je potom buď otevřeně homofobní, a nebo nemají jen jejich pisatelé dostatečnou slovní zásobu k tomu, aby se tu nechovali jako burani. Na druhou stranu k tomu všemu je hezké si představit, kdyby tomu tak, jak je to malované ve filmu, skutečně bylo. Film je takhle asi o něco žánrově příjemnější, než kdyby v tomto ohledu zrcadlil smutnou realitu.

Nenávist (2002)

Film je jako horor závislý na divákově fantazii. Absence lekaček v kombinaci se špatnými hereckými výkony vedlejších herců a nesympatickou režií z toho všeho dělají prostě a jednoduše špatný film a hlavně nefunkční horor. Divák, co už má nějaký ten snímek tohoto žánru v oku, se prostě nudí. Přesto je to ale mnohem lepší než dvojice předcházejících dílů dohromady.

Velmistr (2013)

Velmi ambiciózní styl vyprávění příběhu, ale ve finále bez odezvy. Moc rychlé tempo, žádná možnost divákova vcítění do postav a zasekaná kamera při nepřehledných bojových scénách, to vše vede k tomu, že film začne po dvaceti minutách trochu nudit. Jediné, co bych vyzdvihnul, je samotná choreografie bojových scén a herecký koncert překrásné Ziyi Zhang. Ačkoli k tomu film vůbec netíhne, nabízí se přeci jenom srovnání se sérií s Donnie Yenem. I ten nejslabší díl ze série s přehledem převyšuje úroveň tohoto filmu. Škoda, takový námět si zaslouží mnohem víc.

Nikdy není pozdě (2015)

V roce uvedení tohoto filmu do kin u mě ještě doznívala puberta a nebylo po psychické stránce lehké, sedět uprostřed kinosálu a mít všude kolem sebe šedesátnice držící se za ruku a se slzami v očích hltajíc každou minutu tohoto filmu. Po zhlédnutí při cestě nočním parkem z kina jsem si tehdy uvědomil, že jednoduše nejsem cílová skupina, na kterou film mířil. Ricki and the Flash rozhodně není špatný film a Meryl Streep je božská jako vždy a všude. Já prostě dávám dvě hvězdy, jelikož zřejmě ještě nemám dostatečně ujitou životní cestu na to, abych cítil tu další dimenzi, kterou tak prožívaly kolegyně vedle mě. Slibuji ale kvůli tomuto zážitku, že si v šedesáti tento film pustím znovu a možná nějakou tu hvězdičku přidám. Třikrát klepu, aby mi to vyšlo.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Lucasovi se povedlo geniálně propojit dvě z nejkultovnějších trilogií Sci-fi žánru v historii a vyvrcholit tak vizi, kterou nosil celý život v hlavě. Pro mě navíc nejmilovanější film z dětství. 5 z 5 !!!

Ohnivé vozy (1981) odpad!

Neskutečná nuda! Po zhlédnutí asi tak na pět pokusů a modlitbách, ať už to proboha skončí, mi definitivně vyschla žluč. Odporné. Každá scéna o ničem, kamera až vyzývavě nudná, hlavně ty úmorně dlouhé záběry do zdi. Diagnostikuji jako psychopata každého, kdo dal tomuhle nějakou cenu - Máte na rukou krev!!! Vlezl jsem pěkně do pasti a zlobím se na sebe. To bylo naposledy, co jsem se díval na film, protože se mi líbí soundtrack.