1917 (2019)

Úžasne vojnovo-dobrodružné filmové dielo. Jednoznačne zaslúžený Oscar pre Deakinsa. Toto bolo čisté kameramanské a režisérske umenie na pozadí 1. sv. vojny s pamätnými scénami a silnou hudbou. A Mendes sa po slabšom Spectre opäť vracia do starých dobrých koľaji a la Skyfall. Ak sa Vám tento film bude páčiť, odporúčam pozrieť si aj staršie Gallipolli s Melom Gibsonom, ktoré u mňa o chlp vyhráva.

Sviňa (2020)

Z tejto témy sa dalo vyťažiť oveľa viac. A zároveň to kľudne mohlo byť dlhšie. Bolo tam dosť udalostí, ktorým sa mohol venovať väčší priestor. Celkovo ale veľmi dobré vyrozprávaný príbeh. Diana Mórová znovu potvrdila, že roly sexy mrch jej idú. Skvelý bol aj Jozef Vajda. Film, ktorý z hľadiska kultúrneho, určite stojí za pozretie. No a z hľadiska existenčného (či už pre bežného občana, alebo aj štát ako taký), je povinnosťou, nakoľko je tu bez zbytočnej propagandy divákom ukázané, ako dokáže hŕstka bezcharakternych ľudí okrádať zvyšných 99,99% občanov SR a prečo vláda jednej strany môže byt ešte horšia ako povestný “zlepenec”, kde sa ťažšie ľudia zhodnú na vládnutia, ale tým pádom aj na kradnutí. Ukončil by som to tým, že určite treba ísť voliť(a že nás to čaká veľmi skoro), no nikdy, nikdy ani na sekúnd netreba politikom, alebo stranám veriť, akokoľvek sympatickí/é Vám prídu. Jedno múdre príslovie vraví, dôveruj, ale preveruj. V politike (a nie len tej našej), sa hodí skôr... nedôveruj a preveruj.

Mizerové navždy (2020)

Takto ma vyzerať novodobí akčný film. Žiadne politicko-korektné sračky. Proste poctivá "old-school" akcia so sympatickou a dobre hláškujúcou dvojicou s novým lookom. Navyše akčné pasáže tu podtrhuje skvelý soundtrack. Oplatí sa ísť do kina !

Gentlemani (2019)

Pre mňa osobne najlepší film G. Ritchieho. Nahláškovaný, inteligentný, plný skvelých a skvelo hrajúcich, a navyše mojich obľúbených hercov - Matthew McConaughey a Charlie Hunnam, no najlepší je Hugh Grant :) Skvelé že sa ešte točia takéto filmy.

Richard Jewell (2019)

Clint Eastwood proste vie točiť drámy. Možno to nie je jeho najlepší film, ale bolo to silné. A s veľmi dôležitým posolstvom.

Krvavá paní (1980)

Toto som sledoval ešte ako malý chlapec na STV, a ten koniec sa mi navždy vryl do pamäte.

Pod vodou (2020)

Normálne by to bolo za 3/5, ale ako fanúšik sci-fi hororov a thrillerov a podporovateľ podobnych filmov v kinách veľmi rad jednu hviezdu prihodím. Čo mi na filme vadilo, bola stopáž. Za 96 minút sa toho stihnúť veľa nedá, a tak mi presun zo štartu do cieľa filmu prišiel príliš rýchly. Samotné dianie filmu 11km pod vodou bolo ale nadpriemerné, napínavé a neskutočne atmosferické (chvíľami mi to pripomínalo moju milovaní hru SOMA, ktorá je pre mňa dodnes jedna z najatmosferickejších hier aké som kedy hral). Herci priemerní. Kristen neohúrila, ale vzhľadom na môj skepticizmus voči jej herectvu, milo prekvapila. Fanúšikom žánru určite odporúčam zájsť na to a vidieť to na čo najväčšom plátne.

Dolittle (2020)

Robert Downey Jr. je momentálne v kurze a tak voľba obsadiť ho dáva zmysel, no zároveň to bola aj voľba správna. Rola výstredného doktora a milovníka zvierat mu sadla. Celkovo obsadenie nejde hodnotiť inak ako pozitívne. Rovnako musím pochváliť slovenský dabing, ktorý sa vydaril a aj dabéri boli vybraný veľmi dobre (trochu zamrzela absencia Petra Kočiša, ale aj Štefan Skrúcaný bol správna voľba). Horšie sú na tom vizuálne efekty, ktoré na dnešnú dobu veru neohúria. Rovnako tak príbeh je klišé, aj keď dobre prevedené klišé. Celkovo sa ale jedná o podpriemer. Deti sa pri tom ale zabavia.