Dracula - Krvavá plavba (2020) (epizoda)

Na jednej strane som rád, že sme sa konečne dočkali plnohodnotného zfilmovania plavby lode Demeter, na strane druhej to, AKO bol príbeh tejto plavby spracovaný, je už niečo iné....

Dracula (2020) (seriál)

Legendu o Drakulovi zbožňujem a kniha patrí k mojím najobľúbenejším vôbec. Nakoľko je to od Netflixu pripravil som sa na isté "výkyvy". Začalo to sľubne aj keď s pár fackami SPOILER (pán Harker mali ste pohlavný styk s Drakulom ? WTF?) .Spracovanie prostredia bolo super, hudba trochu nevýrazná. Claes Bang ako Drakula mi sadol perfektne a tým by som skončil s pozitívami. Ako som povedal, bol som pripravený na isté výkyvy podobne ako pri Zaklínačovi...(černošku a aziatku mníšku v Rumunsku či Maďarsku by som ešte moožno nejako prekúsol). Ale Drakulu bisexuála, homosexuálny čiernobiely párik na lodi kde je dokopy 20 ľudí (ako keby boli homosexuáli na každom rohu), to už bolo moc. Rovnako tak SPOILER jeptiška čo sa vôbec nechová ako jeptiška a ani za mak neverí v Boha a namiesto pokory pozná len slovo sarkazmus a dokonca bez mihnutia oka zbaví velenia kapitána lode Demeter ? Sú to úplne zbytočné zásahy do Stokerovho diela, ktorý by sa isto chudák v hrobe obracal keby o tom vedel. Bol to zaujímavý pokus, ale nie Netlix ! Jednu vec musíš pochopiť, ak chceš adaptovať predlohu, musíš si ju ctiť a nie ju znásilňovať ! Takto to nepôjde. Toto sú seriály pre mladú, vymastenú SJW komunitu, nie pre bežného diváka, ktorý chce kvalitu !

Jumanji: Další level (2019)

Je to skôr pre násťročných, ako pre dospelejšie, inteligentnejšie publikum (čomu odpovedala aj zostava divákov v sále a bolo ich pomerne dosť vzhľadom na to že sa to už nejaký čas premieta, hold sviatky), no návštevu neľutujem, bol to celkom príjemný zážitok. Jedno pozretie ale stačí ;)

Na nože (2019)

Príjemný film so skvelým hereckým obsadením na ktoré sa dobre pozerá a ktoré sa dobre počúva. Pre niekoho to ale môže byť komorné až nudné. Mne sa to na jedno pozretie páčilo, no nepotrebujem to vidieť znova. Čo u mňa však definitívne rozhodlo že dám len *** bolo, že konečné odhalenie, nebolo ani z ďaleka také prekvapujúce, ako byť malo. Čo je u filmov s touto tématikou veľmi dôležite (aspoň pre mňa).

Kokosy na sněhu (1993)

Kultovka z TV a dodnes jedna z mojich najobľúbenejších komédií so skvelým slovenským dabingom. Jeden z tých filmov, ktoré majú vysoké hodnotenie ani nie tak pre svoju kvalitu, ako preto, že som ich schopný pozerať opakovane a nikdy ma neprestanú baviť... a takých filmov je veľmi málo.

FBI v sukních (1988)

Jedna z nostalgií na VHS s parádnym slovenským dabingom.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Prvýkrát nemáme v SW filme klasické úvodné intro, no to vôbec nevadí, pretože to, čo nasleduje je presne to, čo SW potrebovali - svieži nový vietor. Po Novej nádeji, Impériu a Pomste Sithov najlepšie Star Wars ! A koniec filmu je už teraz kultová záležitosť. Jediné, čo sa mi na tom filme nepozdáva, je Felicity Jones.

Stopy dávnej minulosti (1993) (seriál)

Pavel Dvořák je môj idol ! My Slováci a naši predkovia Slovania máme zaujímavú, bohatú a krásnu históriu. Škoda len, že na to zabúdame ! O to viac sa teším na seriál Slovania, ktorý štartuje v roku 2020 na JOJke, nie preto žeby sa malo jednať o niečo svetoborné, ale preto, že sa konečne niekto podujal popri našich hlúpučkých produktoch, ktorými nás denne krmia naše TV, vyprodukovať niečo iné, niečo, čo nám ukáže kúsok z našej zabudnutej histórie a že máme byť na čo hrdí. A aj keď to nebude na takej profesionálnej úrovni, o to viac sa to aspoň zapáči masám, ktoré túžia len po povrchnej zábave a poznanie je pre ne len na bočnej koľaji. Žiaľ je to tak, ako to je, no ako vravím, buďme radi že aspoň takouto formou sa pradávná história našich predkov dostane do povedomia verejnosti a snáď sa v nej o ňu prebudí aj záujem. Priekopníkom toho všetkého ale navždy ostane pán Dvořák ! Tento seriál patrí ku klenotom tvorby slovenskej televízie a malo by sa s ním zaobchádzať ako s národným pokladom. POZNÁMKA...Akurát som si uvedomil, že práve dnes, pri písaní tohoto komentára je prvé výročie smrti Pavla Dvořáka. Odpočívajte v pokoji majstre !