Apollo 11 (2019)

Čo má na tomto dokumente naozaj zaujalo, bol soundtrack a spôsob vyrozprávanie tejto udalosti, inak sa však u mna nejednalo o nič špeciálne.

Noční můry z temnot (2019)

Ďalšia blbosť pre tínedžerov, ktorá však nevystraši snad ani ich (možno deti od 12 nižšie). Ak k tomu pridáme nesympatických a nie príliš dobre hrajúcich mladých hercov, ktorí jednajú ako keby mali štyridsať, tak z toho iné ako blbosť vyjsť nemôže. Miestami to však malo celkom dobrú atmosféru, no to boli skôr záblesky. Pochválu si zaslúži aj hudba... a to je asi tak všetko.

Lví král (2019)

Musím povedať že pôvodného Levieho kráľa som nevidel (alebo si aspoň nepamätám). Páčilo sa mi to, pochváliť musím aj sk dabing (aj keď rad by som si to vypočul aj v originálne). Je úžasne kde sa posúvajú animácie a vizuálne efekty.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Očakával som klišé a hlúpučký scenár, a tak som si tento film užil. Resp. Prvú polovicu, druhá už na mna bola moc klišé a hlúpučká. Ale to čo bolo hlavne fungovalo. Akcia a ústredná trojica a chémia medzi nimi.

Slunovrat (2019)

Najzvláštnejši a najšokujúcejši kino zážitok v mojom živote. Bolo to kusisko filmového umenia so skvelou atmosférou, perfektnou hudbou a mrazivymi momentami. Frajerku by som na to ale asi nezobral ;) A ja to asi už tiež nechcem nikdy vidieť ;)

Loli paradička (2019)

Ak človek nie je z Východu Slovenska, alebo aspoň neovláda "šariščinu", tak to bude o polovicu slabší zážitok. Pre nás vyvolených Šarišanov, to ale je veľmi príjemný a zábavný filmový zážitok. Čo súdim aj podľa plnej kinosály, kde sa každý minimálne bavil, no väčšina divákov sa smiala takmer počas celého filmu ( o niektorých som sa až obával že dostanú infarkt :). A ak mám byť úprimný...v živote som sa v kine tak s chuti a tak často nesmial, ako práve pri tomto filme. Aj zato dávam ***

Mrtví neumírají (2019)

Príjemná zombi oddychovka, pri ktorej sa človek viac nasmeje ako vystraší, alebo znechutí. Nič výnimočné sa ale nekoná.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Nakoniec dávam ***** aj keď je to pre mna najslabšia séria, stále si drží vysokú kvalitu. Tých 8 časti som zhltol na dva razy a ani chvilu som sa nenudil. A záver má okrem silného emocionálneho zážitku :D navnadil na ďalšiu sérii, takze nemôžem byt nespokojný, len by to už chcelo vymyslieť niečo nové.

Stranger Things - Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (2019) (epizoda)

Koniec bol sila, a pre mna osobne veľmi smutný, aj slza vyšla.... bodaj by nie keď mi odkraglovali moje dve najobľúbenejšie postavy. Aj keď záverečná scéna vykresala iskierku nádeje ;) Veľmi dobre zakončenie ďalšej skvelej (aj keď zatiaľ najslabšej) série.