Annabelle 3 (2019)

Po tomto filme bude asi väčšina divákov brať nádpis "Warning ! Positively do not open" omnoho vážnejšie ako doteraz. Podla mna velmi vydareny spin off, plny skvelych momentov aj hororovych scen. Potešila pritomnost Very a Patricka "Lorraineovcov". Chvilu mi vadilo ked sa časom vytratili z filmu, no napriek tomu som si ho užil vdaka skvelym prepracovanym scenam, atmosfere a dobrym hereckym vykonom dievčat. Určite by si to zaslužilo vyššie hodnotenie.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Ani další solo film pavučieho muža ma nenadchol. Pubertalny humor už davno nie je pre mna (a že ho tu bolo dost) a ani postavy mi neprišli 2x sympaticke (samozrejme až na Jakea Gyllenhaala). Stale si to ale drži aku taku MCU uroven. Scenu s holografickym bordelom kde na konci Peter "nastupi" do vlaku by som dokonca označil ako pamatnu. Mysterio nakoniec uspokojivy.

Americký sniper (2014)

Jemne nadpriemerný akčný film s pár zapamätateľnými scénami a skvelým B. Cooperom v hlavnej úlohe. Avšak na Clinta ako režiséra malo inteligentne ( no aj tak inteligentnejšie ako väčšina novodobých akčných filmov). Slabšie ****, no tie ostreľovacie scény so snajperom, to ja možem. Videné 25.6.2019, 01:30, doma , LG OLED, sám.

Žena v černém (2012)

Objektívne za ***, nakoľko sa z toho dala vytrieskať oveľa hutnejsia atmosféra ( aj ked nemôžem povedať žeby hutna nebola, ale dalo sa z toho vytrieskat oveľa viac) No kedže na podobne gotické horory mám slabosť ( Ospalá diera nech je príkladom) a záver bol mrazivý a uspokojivý, tak s čistým svedomím a s pokojom Angličana hviezdičku prihodim. Navyše herci boli vyborne vybraní a rovnako vyborne aj hrali. Hudba takisto dobre zapasovala čo je pri týchto hororoch veľmi dôležité. Videné 24.6.2019, cca 02:00 v noci, doma, LG OLED, sám.

USS Indianapolis: Boj o přežití (2016)

Tak, ako sa tu opakovalo už viacero ľudí, aj ja musím spomenúť geniálnu scénu vo filme Čeluste, kde Robert Shaw rozpráva hrôzostrašný príbeh lode Indianapolis. Aj kvôli tomu, som si chcel pozriet tento film a to aj napriek nie príliš lichotivému hodnoteniu a aj preto že iný film o tejto udalosti som žial nenašiel. Musím s ľútosťou konštatovať, že tunajšie hodnotenie je k filmu ešte zhovievavé. Ja osobne som totižto film nemohol ani dopozerať, tak som sa nudil (a to sa mi často nestáva). Je to až nehorázne ako tvorcovia filmu dokázali spackať tak silnú tému a spraviť z nej toto nudné čudo. Neostáva mi iné, len dúfať, že sa raz nájde niekto, kto túto udalosť s dôstojnosťou, ktorá sa na taký príbeh sluší, podá na filmovom plátne.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Nebolo to až take zle, no aj tak to bolo horsie ako priemer. Chris bol fajn, obľúbil som si ho ako Thora a páčil sa mi aj v čiernom obleku. Rovnako tak rola vedúceho MIB sadla charizmatickému Liamovi Neesonovi ako uliata, no trestuhodne sa z tohto spojenia nevyťažilo viac. Týmto by sme klady mali za sebou :) Horsie je to so ženskou predstaviteľkou, ktorá mi nikdy moc nesadla, aj keď v tých komedialnejsich častiach jej to sadlo. Pravdou však je že nemá charizmu MIB, a to sa naozaj snažím odhliadnuc od toho, že žena nemá či hľadať v MEN in Black. Bohuzial však žijeme v dobe kedy politická korektnosť a feminizmus sú silnejšie ako vízia filmárov (hádam to čím skôr prejde), čo samozrejme filmu skôr uškodí ako prospeje. Ako som už povedal, odhliadnuc od toho je to však stále slabý film, kde to čo malo byt cool, zas tak cool, a to čo malo byt vtipne, nebolo zas tak vtipne. A znovu - další zabijak dobrých filmov - PG rating, v dnešnej dobe známy skôr ako KO (kids only) rating, ktorý dá KO takmer každému pokusu o dobrý film pre dospelé publikum. Noví MIB sú slabý priemer, ktorý sa stratí vo vodách nutných reebootov, remakeov a pod., ktoré na nás Hollywood posledné roky chrlí (další trend, ktorý by mohol čím skôr končiť - prinášať niečo nové, a keď už dojit značku, tak vymyslieť aspoň podobne dobre pokračovanie, nie kopírovať to, čo sa vymyslelo pred rokmi, keď tvorivosť kvitla). Videné 20.06.2019, Cinemax Presov, 20:30, sála B, sedadlo F 10, sám

Interstellar (2014)

Spolu s Počiatkom asi najsilnejší filmový zážitok v kine. Nolan + Zimmer, to je smrtiaca kombinácia, ktorá to (nie len) na mňa proste vie. Navyše som veľký fanúšik filmov sci-fi, tobôž ak sa odohrávajú vo vesmíre. N+Z tu znova odvádzajú skvelú prácu. Ako povedal Dávid (bratranec) hneď na začiatku premietania keď som ho vzal do kina - "To dokážu asi fakt iba N+Z že už aj pohlaď McConaugheyho z okna na kukuričné pole vyzerá epicky. Efekty sú tu jedni z najlepších aké som kedy videl. Vedecké nezrovnalosti mi nevadia, chcel som vidieť epické vesmírne dobrodružstvo a to som videl + niečo navyše.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Sám som prekvapený ako to až u mňa vypálilo, ale Dark Phoenix je pre mňa hneď po First Class najlepší X-men. Nie žeby to malo čaro ako prví X-meni s Jackmanom, Stewartom a Mckellenom, ale má to niečo čo som u X-menov hádam ešte nezažil, ono to strieda jeden epický moment za druhým. Jean sa nám tu ukazuje v plnej paráde a jasne nám dokazuje, kto je najmocnejším X-menom. A k tomu všetkému perfektný soundtrack, ktorý tu epickosť akčných scén posúva ešte o level vyššie. Pri dvoch scénach som mal aj husinu, a to je u mňa znamenie že sa schyľuje k plnej paľbe. Jessica vo svojom albín vydaní ako zaporák bola tiež skvelá a mladý X-meni, ktorí mi v Apocalypse veľmi nesadli sa mi začínajú páčiť čím ďalej tým viac. Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré by objektívne dostalo ****, ale tá hudba majstra Zimmera spolu s akčnými scénami bola proste wau. Takto nejako som si predstavoval Captain Marvel, ktorá Dark Phoenix nesiaha ani po kolená. Videné 05.06.2019, Predpremiera, Cinemax Prešov, 20:40, Sála A, sedadlo I 14, sám. EDIT: Po tretom zhliadnuti (ano nazoaj som bol na to 3x v kine), znižujem na ****, hlavne kvoli nelogickemu spravaniu postav (avšak len miernemu a občasnemu) a rovnako tak preto, že vlna nadšenia z prveho stretu už triochu opadla, nižšie ako **** však určite dat nemožem, aj do tretice som si film užil a bavil som sa, a to už niečo znamena. No tomu kto presadil, aby vo filme zaznelo suvetie, že v X menoch vždy ženy zachranuju mužov (wtf?) a že by sa to malo premenovat na X-woman (wtf?2) by som dal doživotny zakaz približit sa k akemukolvek filmu a kazit ho svojou zvratenou politickou zaujatostou, naštastie to bol asi jediny rušivy moment filmu, narozdiel od CM, ktora tymto bola prešpikovana od začiatku, do konca :) P.S. Potitulková scéna nie je. P.S. 2 - prvý na čsfd kto ohodnotil tento film.

Máma (2019)

2.5 aby sme boli presní. Začiatok bol slabý, ale nenudil. Potom sa to trošku nakoplo a takto trošku nakopnuté to došlo až ku koncu, ktorý bol teda niečo - hoci mi trochu nedávalo zmysel to vraždenie na konci ak si to spojím so zvyškom filmu, no na druhej strane, celý film ukazoval že Mama nemala všetkých 5 pohromade a že je nevyspytateľná. Stále lepšie ako istá dračia kráľovná ;). Octavia to zahrala výborne, mladí herci miestami hrali slabo, ale inak uspokojivo. Scenár sa hodnoti ťažko, možno mal byť šibnutý (rovnako ako hlavná protagonistka), možno nemal...ťažko povedať. Hudba nevýrazná. Čo ma dostalo - Ako mama "zatvára" dievčaťu pusu a záverečné zaľahnutie do postele s láskou z detstva ;) Videné 05.06.2019, Cinemax Prešov, 18:20, Sála C, sedadlo F 10, sám.