Godzilla II Král monster (2019)

Hlúpučký scenár to zrazil dosť dole, no film som si napriek tomu užil, nakoľko to hlavne (áno výnimočne u mna nie je najdôležitejší) sa podarilo - obrie súboje monštier. Spolu so skvelými (4/5) vizuálnymi efektami som bol svedkom pár pamätných momentov. Bohužiaľ na druhej strane musím povedať, že sa vo filme dialo príliš veľa veci, čo na jednej strane priviedlo želaný (pravdepodobne) efekt že som sa ani chvilu nenudil, no na strane druhej sa človek nemal kedy zoznámiť viac s postavami, tým pádom mi bolo ukradnuté, a ich nelogicke správanie tomu tiež veľmi nepomohlo. Preto nemôžem dať viac ako ***

John Wick 3 (2019)

*** a pol ak mam byť presný, ale nakoľko poctivých akčných filmov s tak prepracovanou akciou sa dnes už veľa nerodí, tak zaokrúhlim hore, som ale sklamaný z bojovej choreografie, ktorá mohla byť prepracovanejšie a originálnejšia (hlavne boj z blízka), ono tie Keanu-ove prehadzovačky mi už začínaju pripadať ako kopy z otočky Chucka Norrisa :). Rovnako zo záporákov mohol ísť väčší strach, rešpekt (niečo ako Common v dvojke, len ešte lepšie). Tak či tak sa ale teším na štvorku a prajem tejto sérií dlhé a hlavne plodné trvanie. Len popracovať na uveriteľnosti choreografie, nebáť sa pridať nejaký zaujimavý epický soundtrack, ktorý by akciu ešte viac napumpoval (niečo ako 300 Rise of Empire), a aj nejaké spomaľovačky by mohli pridať na zážitku z akcie.

Aladin (2019)

Tie kostýmy, a vizuálne efekty plné farieb sú snáď na nomináciu na Oscara. Zároveň sa mi veľmi páčil Will Smith ako džin. Rovnako hudba tam sadla ako uliata. Další podarený remake od Disney, no je to stále len remake, takze plne hodnotenie si to u mna nezaslúži ;) Videné 23.05.2019, Cinemax Presov, sála B, sedadlo H9, sám.

Syn temnoty (2019)

Dá sa povedať že sa plne zhodujem s komentárom uživateľa T2. Len doplním skvelú hudbu, hlavne na konci keď sa to spojilo s tým čo som videl na plátne, mal som zimomriavky. Z počiatku som si myslel že sa to Rko zas tak nevyužilo, ale ten koniec, to teda bolo niečo. Videné v Cinemaxe Prešov, 22.05.2019, 17:50, sála D, sedadlo G7, sám.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Dlhé roky tento seriál mal u mňa jasne za *****, aspoň prvé štyri série. Potom prišiel prvý zlom v podobe série piatej, ktorá akoby už nedosahovala kvalitu tých pred. Povedal som si okej, zachránil to aspoň už takmer legendárny Hardhome - 8 časť. Šiesta séria bola ešte o niečo slabšia a tak som sa právom začal obávať a pýtať sa ešte intenzívnejšie ako pri sérii piatej... čo sa to deje ? Začínajú tvorcovia strácať dych ? Je to tým že už sú na to sami a nemôžu sa opierať ? Bitka bastardov bola možno efektná, ale hlúpučka, ako keby natočená pre 12 ročných. Posledný diel bol však vskutku výborný. Pocity boli však už značne zmiešané a ja som sa už viacmenej rozlúčil s pôvodnou kvalitou, dospelým scenárom plným prekvapení a šedých postáv. Potom však prišla séria 7, ktorá dielo skázy dokonala, bola to jednoznačne najhoršia séria GoT (áno horšia ako 8.) Od hlúpeho nápadu presvedčiť Cersei tým že sa vydajú za Stenu riskujúc svoje životy...riskujúc všetko (-1 drak), len aby jej ukázali jedného nemŕtvého (aj tak to malo nulový výsledok) a zároveň darovali nepriateľovi tú najmocnejšiu zbraň, draka, ktorý im otvoril dvere do Západozeme (skvelý obchod). Tuna som už definitívne vedel že scenáristi, kedysi ospevovaní, sú len ťuťmáci, ktorí sa nechali zviesť na skvelo vybudovanom príbehu G.R.R.Martina. Navyše ešte predtým prišlo oznámenie že 8 séria bude zároveň posledná, a ešte aj kratšia ?! Čo veľmi nedávalo zmysel, veď už aj tak bol ten serial v posledných sériach urýchlený a nezmyselný. Všetky hlavné postavy postupne strácali svoje čaro, všetko to, čo ich robilo výnimočnými sa postupne vytrácalo. Ich osudové vyvrcholenia, na ktoré sme tak dlho čakali a ktoré sa zo začiatku tak skvelo vybudovali...boli nakoniec urýchlené, nezmyselné, popierajúce ich predchádzajúce myslenie, trápne (Malíčková smrť nech je príkladom). Bolo to neodvratné - Benioff a Weiss, ktorí stáli pri zrode jedného z najvplyvnejších seriálov histórie, ho zároveň aj zruinovali. Vo svojej zbabelosti, vediac že na tento seriál bez G. Martina a jeho geniality nemajú, nás oklamali tým že seriál už nemá kam ďalej ísť a že ho nechcú dojiť. V skutočnosti však len nevedeli ako pokračovať a hlavne ako ukončiť všetky tie príbehy a postavy, celý ten komplikovaný systém sveta GoT. Jedine čo vedeli bolo ako to skončí, no cesta ku koncu už bola na nich..a oni to nezvládli. Možno to bolo na nich až priveľké sústo, možno vedeli že Martin tie knihy tak skoro nedopíše, a tak chceli využiť momentum a vytrieskať zo seriálu kým je slávny a populárny. Posledná séria tu urýchlenosť, nelogickosť a neschopnosť spojiť prvé štyri série s koncom vyšperkovala na maximum...bolo to efektné, bolo to wau...a to bolo asi tak všetko, diváci po celom svete (dokonca aj herci samotní) však už videli, aké je to hlúpe, nedotiahnuté, nelogické, zrýchlené a tým pádom epické finále, ktoré sme očakávali zo začiatku, a o ktoré sme sa časom začali báť.. bolo nakoniec epickým failom. Áno boli tam emócie (veď akoby nemohli za všetky tie roky s týmito postavami), ale to boli len niekoľko sekundové scény, ktoré by lepšie pozliepal aj študent 1. ročníka VŠMÚ. Jedno z najväčších TV sklamaní v mojom živote, seriál, ktorý mal geniálnu prvú polovicu, a nenormálne (oproti prvej) zlú druhú polovicu. Takto si ja budem pamätať tento seriál. Z úcty k prvým štyrom sériám, neskutočne dobrým sériám, dávam celkovo **** Ak by som sa však mal riadiť matematikou Tak 1-4 séria *****, 5-8 séria **-***, celkovo ***, alebo *** a pol. Posledná časť videná doma, 21.05.2019, 23:50. sám (a sklamaný, trochu dojatý) P.S. Práve počas písania tohto komentára sa hodnotenie seriálu zmenilo z 92% na 91%... smutné, ale očakávané :( :)

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Hlupucke, predvídateľne (hoc niektoré zvraty boli fajn), detské. A rovnako tak nevyužitý potenciál. Dokonca ani ta nostalgia nebola tak silná ako mohla byt. Ale napriek tomu som si niektoré scény užil, hlavne s qboneom. Pikachu bol fajn, no neviem či to bol dobrý nápad dať tam Reynoldsa, ktorý si to tým pádom kradol pre seba. Čo už seriál bol omnoho lepší :) Asha, Misty, Broka vs Raketový tím nenahradí nič :), oproti ním boli postavy vo filme trapaci :) Videné 13.05.2019, Cinemax Prešov, Sála B, sedadlo G 7, s Evkou, spolu s nami boli ešte dvaja ľudia.

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

To bolo niečo ! Už dlho som nebol tak vtiahnutý do nejakého seriáli tak aku u tohto. Práca so strachom úžasná ( párkrát má skoro šľak trafil... raz má aj trafil pri scéne sestier v aute), rovnako tak atmosféra je tu neskutočná a zároveň je to emočne silne s krásnym hoc trochu prefilozofovaným záverom.

Avengers: Endgame (2019)

Sedím na balkóne (... a je mi všelijako) v jednom z mnoha bytov v Modřanoch - časti Prahy. Sú tri hodiny po polnoci a ja stále nespím. Nejde to... stále mám v hlave tento film, tu zmes rôznych emócií. Zatiaľ to slovami neviem opísať, asi budem múdrejší po druhej projekcii v sobotu (IMAX). Viem však že som bol svedkom niečoho výnimočného, čo má zasiahlo, nebolo to dokonalé, no malo k tomu veľmi blízko. Možno to nebolo take zábavné ako Infinity War... no rozhodne, rozhodne..... rozhodne má to zasiahlo viac ako IW. A to už je čo povedať. Komornejšie, dramatickejšie. Edit: Druhé zhliadnutie ešte prehĺbilo môj pozitívny zážitok z filmu. Epický a emočne silný, krásny blockbuster, ktorý úspešne zakončuje jednu éru (ktorú, obávam sa... tak skoro neprekonajú).

Babadook (2014)

Bolo to psycho. Perfektne to zahrala Essie Davis. Videné 16.04.2019, 02:30, doma, LGOLED, sám.

Děsivé dědictví (2018)

Spolu s Pet Sematary najlepší horor čo som za posledné obdobie videl. A pri tomto som dokonca mal aj rešpekt (rozumej strach). Naposledy ma takto pred rokmi dostalo Conjuring. Prvých 30 minút bol priemer kde som nevedel čo od filmu čakať, ďalšia hodina mi ukázala že toto bude o inom ako "casual" horory, no a posledná pol hodina bol psycho-creepy horor aký som už dlho nevidel. Plný prekvapivých zvratov, ľakačiek a scén, z ktorých mrazilo. Škoda že takto nejako nedopadol film The Nun.