Jackass 2 (2006)

I přiblblá, pitomá a špatná zábava.. je furt zábava - to je asi jediné co bych mohl říct o již druhém Jackass filmu. Ano, většina věcí je tam nechutných, debilních a naprosto zhovadilých, ale musím uznat, že i přes to všechno mě to bavilo. Ano, některé scény tam být jednoduše nemusely a některé ''vtípky'' zas tak vtipné ve finále nebyly, ale Jackass filmy přece jenom nejsou pro každého a vždy se tam něco vtipného najde a to je dobře. Každopádně i přes všechny ty doslovné sračky, které v tom filmu ti chlápci dělali k nim mám jistý respekt a určitým způsobem je také oceňuji za to, co všechno pro diváky udělali a jak moc při tom trpěli. Mimochodem, Knoxville a jeho banda jsou mega týpci :)

Jackass: Film (2002)

Hovadina jak má být. Parta idiotských pošuků prostě dělá hodinu a 27 minut hovadiny ze kterých někdy zůstává až rozum stát. Rozhodně to nerozesměje každýho a já sám jsem si také myslel, že to není můj šálek kávy, ale bavil jsem se.. to rozhodně ano. 4/5

My (2019)

Abych pravdu přiznal, Jordan Peele bude rozhodně velký talent, když už svým druhým a povedeným hororovým počinem dokázal vytvořit něco, co diváka zkrátka zaujme a zároveň ho nechá hodně o filmu přemýšlet. A v tom Us naprosto exceluje. Get Out byla pecka, mělo to atmošku a až úplně ke konci se z bombastické psycho záležitosti stal kvalitní slasher. No a Us dělá přesný opak. Ze začátku nás pěkně napíná, pak nás nechá chvíli odpočinout a to ještě na delší dobu než u Get Out, no a potom začíná povedený slasher. Má to kvalitní řemeslo, špičkový námět a skvělou atmosféru, která je úžasně doplňovaná výbornými hereckými výkony. Za mě je 57% málo a pan Peele znovu ukázal, že horory dělat umí. 4/5

Stáhni mě do pekla (2009)

Jakožto fanoušek Raimiových filmů mohu s klidem říct, že Drag Me to Hell je skvělá podívaná, která se však dá brát vážně jen někdy. Je to spíše komedie než horor. To samozřejmě není pravidlo, které v případě DMtH platí vždy, ale i tak. Jde však z toho cítit, že pan Raimi znovu do filmu zakomponoval jeho typický styl komedie/hororu a tak to má být. No a jumpscary každých pár minut taky neomrzely, doopravdy vyděsily a jejich provedení vždy působilo pěkně a překvapivě originálně. Někdy však spíše pobavily :) 4/5

Upír Nosferatu (1922)

Nosferatu bude dnes pro drtivou většinu moderních diváků a hororových fanoušků spíše směšná němá šaškárna, která by se jen těžko dala nazvat hororem, ale mně osobně se líbila. Je to prostě SAKRA stará, ale zato však SAKRA velká klasika, ve které Max Schreck stvárnil jednoho z nejznámějších hororových záporáků vůbec. Do toho všeho ještě pěkná hudba, která také filmu dodává jistý level nepříjemnosti a atmosféra, která je také velmi povedená. Možná to tedy zbytečně s mým hvězdičkovým ohodnocením přeženu, ale za mě si to v klidu zaslouží 5*. 5/5

Zhoubné zlo (2021)

Bomba! Naprostá bomba! Malignant je konečně po dlouhé době další pořádná Wanovka, díky které pan Wan ukázal, že ho ani trochu menší přestávka od hororů (5 let :D) nevytrhla z kořenů. Malignant sice vcelku, alespoň v některých částech filmu, působí spíše přiblbe, možná až komediálně, ale jde vidět, že i z jednoduchých konceptů se dá spatlat dohromady pořádnej horor. Bylo by ode mne sice hnusný to tu vyspoilerovat, ale k něčemu se přece jenom vyjádřit musím - a to je právě ten fakt, jak famózně film graduje. Začíná to normálně, takové to typické Wanovské house haunting - pokažená zrnící telka, samootevírající se lednička a podobně, prostě idylka. Pak to však začne zacházet do těžkých extrémů, které divák opravdu nečeká a několik následujících odhalení diváka přesvědčí o tom, že je tohle film, na který se jen tak hned nezapomene. Kór když se jedná o první pokus pana Wana, zakomponovat pěkný a povedený gore a brutalitu do svého mysteriózního počinu, který se ani zdaleka nebere pořád vážně. Nebýt pár nedostatků z mé první projekce, dal bych 5*, ale kdoví, mé další sledování bude určitě lepší. 4/5

Zlověstné ticho (2007)

Upřímně, trochu se to táhlo a párkrát jsem si to musel trošku přetočit, ale jinak fajn. Wan to zase dokázal. Atmosféra by se dala krájet, masky jsou velmi fajnové a i ti břichomluvečtí panáci vypadali hodně pěkně. Lekačky sice bohužel moc nefungují, ale pěkná atmoška to zachránila. Mně se to upřímně líbilo. Je to taková slabší Wanovka. 4/5

REC 3: Počátek (2012)

REC 3 je rozhodně nejslabší díl z celé série, který ale zároveň ukázal jak zajímavým způsobem se může dobrá hororová série vydat. Ono to totiž je slabé, v některých částech filmu možná až moc a ano, mne taky ze začátku OPRAVDU vadilo, že to už bohužel není jenom found-footage. Jenže když se nad tím tak zamýšlím, zas tak hrozný to nebylo. Film nabral zajímavých obrátek a pan Plaza nám přinesl další, docela povedenou záležitost, kterou by však podle mě měli fanoušci prvního a druhého dílu možná i klidně vynechat.. 3/5

Karanténa (2008)

Jestli bych měl Karanténu hodnotit jako remake, dal bych rozhodně čtyři hvězdy. Jakožto plnohodnotný film si však zaslouží alespoň tři hvězdy. Film to úplně špatný není, respektive to není vůbec špatná kopie  španělského RECu. Kamera je o mnoho méně roztřepaná, o akci je vcelku postaráno a ten kdo viděl původní REC, tak si rozhodně povšimne všech věcí, které Karanténa dělá úplně stejně. Takže jak říkám, není to špatný, ale 'must-see horror' to rozhodně není.. 3/5

Prokletý klaun (2014)

Clown je film od kterého jsem sice čekal trochu více, to rozhodně, ale zklamán rozhodně nejsem. Ona ta samotná transformace normálního člověka v ďábelský, prokletý monstrum je extrémně cool. No a do toho ještě ta atmoška.. Kdyby byl jenom ten scénář trošku více propracovaný, bylo by to vynikající. Taky bych chtěl pochválit samotný gore a masky, které jsou na vysoké úrovni, což filmu také dodává určitý nový level. A co se týče killů, tak ty se mi také velmi líbily. Podle mě jeden z top klauních hororů za dlouhou dobu. 4/5