Host (2020)

Po tom co mne neuvěřitelně zklamal Unfriended z roku 2014, tak tohle bylo velmi příjemné překvápko. Host je další počin na styl Skype/Zoom/jakákoliv jiná aplikace na volání/ hororů, který skvěle ukazuje, že z duchů by si člověk neměl dělat srandu.. Za mě zajímavá, kratší podívaná přímo ze Shudderu. 4/5

The Collector (2009)

Heleme se, rok 2009 byl sakra povedenej rok co se týče hororů, no nepletu se? Nejdřív Orphan, pak šestý Saw, no a teď je na čase, abych se vyjádřil i k povedenému počinu jménem The Collector. Ten film mi dal totiž dost zabrat. Je to krásně vyvážený hororový thriller s hlavním hrdinou, který se stal sice hrdinou i přes to, že chtěl vykrást barák, ale to je vedlejší. Atmoška je příjemně nepříjmná, killy jsou brutální (a to hodně), plus pasti, které hlavní antagonista filmu, pan Sběratel, rozmístil a zorganizoval, jsou pěkné, originální a zamrazení při jejich spuštění v zádech. Jenom mně tam lezl na nervy ten čokl, který tam začal zničehonic čumákovat a otravovat. Za mě milé překvapení a parádní podívaná! 4/5

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Proboha! Nechte tu sérii Saw už umřít.. Spirála strachu je (opět jako Jigsaw) zbytečné (ne)pokračování kultovní hororové série, jejíž poslední doopravdy dobrý díl byl šestý z roku 2009, pak už se celá série začala pomalu, ale jistě ubírat ke spánku a to hodně vyslouženému. Celkově mi příjde, že Spirála smrti funguje ještě hůř než Jigsaw, nýbrž byla natočena pouze pro srandu králíkům. No a to samotné označení Saw v názvu je pouze záminka toho, že ve filmu bude pár dalších brutálních pastí.. a to jest vše. Ostatní část děje je pouze naprosto unavující policejní drama, které bylo stejně jako v minulém díle, totálně o ničem. 2/5

Maják (2019)

Po Čarodějnici z roku 2015 si pan Eggers zkusil natočil další dobově založený mysteriózní počin, ze kterého v určitých chvílích zůstává až rozum stát. Možná jsem tedy jeden z hodně mála lidí na které film zapůsobil tak jak chtěl, ale jo.. mně se to líbilo. Atmosféra je vynikající a obraz je doplněn černobílým filtrem a čtvercovým formátem, což jsou elementy filmu, které budí obrovský pocit, že film vznikl někdy v 10. letech minulého století. Postavy samy o sobě zas tak slibné nejsou, jsou nesympatické a navzájem si absolutně nerozumí. I přesto jsem však přesvědčen, že si The Lighthouse najde své fanoušky, kterým nevadí zavrtat se trochu více do lidské psychiky.. 4/5

Jigsaw (2017)

Mám-li být zcela upřímný, tak Jigsaw je velice zbytečný film a pokračování celkově. Pasti jsou slabé, postavy jsou blbé jako prase a dělají ještě blbější rozhodnutí a celkově to působí poměrně slabě a podprůměrně. No což, některé série se holt obejdou bez dalších hromad zbytečných pokračování. 2/5

Uteč (2017)

Ano, rasismus je furt věc, která se na světě děje a je to opravdu nechutné, strašně nechutné.. Get Out je přesným příkladem dobrého psychologického hororu se sakra povedeným zvratem, který jsem ani já, profík ve svém oboru, doopravdy nečekal. Když se totiž celý děj začne zvrhávat, tak se ze všech (skoro všech) postav vyklubou totální pošahaní magoři co dělají asi nejodpornější a nejzvrhlejší věci co jsem za dlouhou dobu viděl. Dávám 5* za skvělou atmošku, děj který na sobě nenechá nic jen tak zdát a hlavně za toho roztomilého psíka a frajera Roda. 5/5

Ptáci (1963)

Další majstrštyk od mistra Hitchcocka, který mne velmi mile překvapil. The Birds je skvělá podívaná, která jako další ze spousty podobných kousků kombinuje dohromady horor a část přírody, v tomto případě ptactvo. Popravdě řečeno ani nevím proč, ale film byl v některým scénách více znepokojující než bych upřímně čekal (např. útěk ze školy). K tomu zde máme ještě příjemné a sympatické hlavní postavy a pěknou atmosféru, kterou film nepřetržitě buduje po dobu celého jeho trvání a opravdu se mu to daří. Za mě skvělá podívaná. 5/5

Terrifier (2017)

Terrifier je úplně typický slasher, na kterém není nic tak moc děsivého a příliš zajímavého, tedy až na našeho vraždícího klauna, který by se podle mě rozhodně mohl zařadit mezi nejvíce děsivě vypadající klauny poslední dekády. Film se také nebojí krve a o brutalitu je zde rozhodně postaráno, někdy možná až moc, i přesto si však nemyslím, že to moc surové vraždy celé zachrání. Za mě průměrné 3*, není to nijak speciální. Prostě takový průměrný slasher. 3/5

Orphan (2009)

//Toto je již má druhá Orphan recenze, která popisuje mé pocity z mé už druhé projekce, jelikož první recenze stála za starou belu.// Orphan je jeden z hororů, který ve mne i přesto, že jsem ho již jednou zhlédl vyvolává těžce nervydrásající pocity, které někdy zacházejí až do takových extrémů, že si někdy při jeho sledování koušu nehty.. (a ano, beru to jako pozitivum). A přitom jsem o ten film zavadil docela náhodou, když jsem si prohlížel náhodné ''děsivé'' filmy zde, na ČSFD. Rozhodl jsem se tedy, že mu dám šanci, přece jenom když je v hlavní roli obsazená dětská herečka, na plakátu se tváří velice vážně a bezemočně, plus má ten film skoro 80%, proč mu nedát šanci? Já si totiž dlouho stál za názorem, že děti v hororech nějak obzvlášť děsivé nejsou, jsou to přece jenom děti. Jenže ono hovno! Hlavní věc, kterou ve mně tedy film vyvolal je, že se odteď budu bát děcek. Ona je to totiž hrozná sranda, tedy až do chvíle kdy to děcko začne být agresivní, sprosté a pokusí se vyzabíjet vaší rodinu. A aby toho nebylo málo, a psychopatické dítě se doopravdy prokázalo psychopatickým, pokusí se svést svého nevlastního otce. Nu, a proto bych chtěl konstatovat, že odteď není důvod bát se tmy, strašidel nebo toho divnýho souseda Pepy, ale zasraných dětí, které svádějí své otce. Plus se poté ještě dozvíte, že jim není devět, ale třicet tři. Pak už vám nezbývá nic jiného než se jít s tím 'dítětem' mlátit na zamrzlé jezírko.. Jo a mimochodem, přestaňte do hlavních rolí obsazovat pěkné herečky, kterým ještě není osmnáct let, protože pak vypadám jako debil.. Takže ano, film byl sakra dobrej. 5/5

Nezvratný osud 5 (2011)

Skvělý začátek, docela vpoho postavy a podle mě velice povedené killy. Nezvratný osud 5 je poměrně průměrné pokračování (a také prequel, což mě na konci docela překvapilo), který dle mého názoru funguje parádně jako náhrada za otřesný čtvrtý díl, který si myslím celou sérii uvhrl do stádia hnití. A konečně (opět po katastrofální čtyřce) se vrátily slušné, brutální a povedené killy, které opět zazářily svou originalitou. Čtyři hvězdy však nedám, a to hlavně kvůli některým postavám, které po celou stopáž filmu budí nesympatický dojem. Postavy podle mě totiž hrají v sérii, jako je právě Final Destination velkou roli. A poslední věc, kterou bych chtěl na filmu pochválit, je ta finální kompilace (skoro) všech smrtí ze všech filmů. 3/5