Drákula: Neznámá legenda (2014)

No to tu ešte nebolo. Film o Draculovi je historicky nepresný! Tak za to by mal niekto prísť o prácu. Alebo rovno odvisnúť. Alebo by sme sa mohli upokojiť a vychutnať si celkom zaujímavo postavený príbeh, v ktorom sa pekne mieša realita a rozprávky. Navyše praotec čech, teda pardon, chcel som napísať praotec upírov je obzvlášť šťavnatý. To je asi trochu spojler pre každého, kto číta moje komentáre (Ahoj Provitamin) a rád sa necháva filmami prekvapiť, ale nakoľko ja som o existencii filmu nemal ani páru (upozornila ma naň moja drahá polovička), prišla mi prvá asi polovica filmu obzvlášť pútava. V nej som ešte tak nejak netušil, ktorým smerom sa film bude uberať. Či smerom dohadov a fikcie, alebo známych faktov a histórie. Výsledok bol zábavný guláš všetkého možného, s lehce sentimentálnym koncom (dobre dobre, silno sentimentálnym), čo sa ale dá odpustiť. (250)

Vetřelec: Covenant (2017)

SPOILER ALERT! Hm.. Podobne, ako pri Dr. Strange, som nevedel celkom presne, čo čakať. Ale že votrelec je vlastne laboratórne vyšľachtená spóra či vítrus nejakej mimoňskej huby, to ma fakt rozsekalo. A tiež že jediný android dokázal za púhych 10 rokov vyhubiť prakticky všetku faunu na planéte. Alebo aspoň na tej časti planéty, na ktorej sa sám pohyboval. A to vrátane celej mimozemskej civilizácie humanoidov, ktorí vlastne stvorili život na Zemi. Z filozofického hľadiska by bol Nietsche z filmu nadšený. Lenže.. Už je mŕtvy..

Doktor Strange (2016)

Film bol fakt troch strendž, asi som čakal niečo iné, nie Koprfílda na steroidoch. Pútavé, Cumberbatch charizmatický. A i keď som sa vcelku dobre bavil, nemyslím, že budem mať tak skoro záujem vidieť to znovu. Jeden z dlhej rady filmov, ktoré pobavia, vyslovene neurazia (pokiaľ teda nie si začínajúci amatérsky iluzionista a na rozdiel od tunajšieho doktora ovládajúceho skutočné čáry-máry potrebuješ fešnú asistentku na odlákanie divákovej pozornosti, kým nebadane vsúvaš králika do klobúka. To by ťa film mohol nadobro poznačiť.), ale po čase vyšumia z hlavy.

Doma na porádku (2012) (seriál)

Namiesto komentára iba odporúčanie: šup na jútub a kuk na to. Link nebudem dávať, vygúgliť to snáď nebude problém..

1890 (2017) (seriál)

Príliš dlhý rozbeh, pomalý spád, zbytočné vedľajšie dejové línie. Herecké výkony kolísavé, aj keď vcelku uspokojivé. Milión drobných a tisíce väčších nedostatkov, dier v logike, ojedinele idiotské chovanie postáv. Tak prečo za štyri? No.. Pekné scenérie, prostredia, kostými aj kulisy. Hlavne rozmanité. No a aby som nezabudol to najdôležitejšie: seriál dokáže udržať záujem! Vrah je naozaj dobre skrytý. Neustále sa vynárajú nové podozrenia a nové motívy postáv. Na počudovanie nie sú umelé, ale pôsobia prirodzene. Úprimne som bol zvedavý na pokračovanie a aj keď bola fúra pasáží zbytočná či zbytočne dlhá, neodradili ma od pokračovania.

Méďa 2 (2015)

No čo dodať? Pecka. V podstate podobná volovina, ako prvý diel, ale dospelejšia. A na počudovanie to funguje výborne. Záver na Komikkone nemá chybu. Dvaja úchylní "partizáni" v maskách šikanujúci nerdov a gíkov a inú háveď ma rozbili. Zábavnými momentami je film nabitý a v mojich týraných očiach prekonáva aj veľmi solídnu jednotku. Čo dokazuje dve veci: Že sa dá s trochou snahy natočiť výborné pokračovanie a že všetkým u prdele, či to niekto chcel alebo nie.

Azyl (2008)

Brutálny experiment to je maximálne pre narkoleptikov. Kto z nich to dotiahne až do konca pri plnom vedomí, je vyliečený. Na druhú stranu nedá sa povedať, že by film bol vyslovene nudný. On je "iba" nudný. Násilie je tu celkom OK, ale jedna gore scéna na 10 minút koncentrovanej nudy je zlý pomer aj pre filmového diabetika.

Pěsti ze železa (2012)

Tarantino vanabí. Ale nejde mu to. Až na niekoľko gore scénok, ázijské ehm.. "kvetinky" na čele s Lusi Ljú a Rasela Vranu ide o velice nepodarený počin.

Johan Falk: De 107 patrioterna (2012)

Sí Es Áj Štokholm s naklonovaným Gibsom z En Sí Áj Es sa vydávajú po stopách ultrapravicovej grupy retardov s hákovými krížmi namiesto mozgových závitov tradične hulákajúcich tradične nacistické sračky proti každému a všetkým, čo podľa nich ohrozujú švédsku demokraciu. A sú setsakramentsky úspešní! Navyše ako "vedľajší produkt" svojho snaženia sa dostanú do "krížku" aj s gangom z opačnej strany barikády: Bandou potomkov strýčka Sama. Napinák od titulkov po titulky. Kto bude nakoniec úspešný a komu ostane po poslednom výstrele stáť? Aspoň jeden muž? Bande potomkov Červeného Erika? Potomkov zberačov bavlny, pozostatok nekontrolovaného importu? Alebo polícii, ktorá má gule aj napriek ženám vo svojich radoch? No neuhádol by si..

Želvy Ninja (2014)

No hej, čo asi tak čakať od filmu so zmutovanými tínejdž korytnačkami, ktoré sú navyše nindža a trénuje ich obrpotkan? Poďte bližšie, nech nemusím kričať, šepnem vám to do uška: NO NIČ INTELIGENTNÉ, MUDRLANTI! Nechápem, načo na podobné filmy čumia ľudia, ktorí dopredu vedia, že to oodpadujú? To fakt nemáte iné na práci, než čumieť na rozprávky, kde už námet je pekne mimo realitu, a potom tu vo veľkom kritizovať absenciu logiky? U Hulka si kritiku odniesli trenírky. Tu čítam kritiky za vagón, ale že by niečo konkrétne, to nie. Asi len miestni "jasomodborníci" nemajú gule priznať, že v rámci žánru "tínejdž mozgu výplach" ide o vskutku vydarený rimejk.