Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Tom Cruise jako šedesátiletý tajný agent je pořád frajer, který si pro sebe zabere většinu filmu. Pár hluchých míst se sice najde, ale i tak ta tříhodinová stopáž uteče docela rychle. Akční scény a kaskády jsou super,  a člověk jen žasne, co všechno je dělané poctivě po staru, i když to zdánlivě vypadá na CGI. Pokračování příště je docela zajímavou změnou a já doufám, že na něj nebudeme dlouho čekat.

Dragonlance: Draci podzimního soumraku (2008)

Draci Podzimního soumraku byla první kniha ze světa Dragonlance, kterou jsem četl a zamiloval jsem si celou sérii, proto bych měl automaticky dát pět hvězd (už jen z nostalgie), ale musím být spravedlivý a ubrat jednu hvězdu za příšerné 3D zpracování drakoniánů a druhou za celkové zpracování, které se do roku 2008 fakt nehodí. Věřím, že autoři se chtěli připodobnit ke kreslenému Pánu prstenů a dalším fantasy klasikám, překresleným na filmové plátno, ale, ač nerad, musím to přiznat, Dragonlance je oproti LOTRu úplně jinde. Přesto by si Dragonlance zasloužil novou šanci buď v animované, nebo třeba hrané podobě, podobně jako noví D&D.

Operace Entebbe (2018)

Film jsem viděl ve stejný den jako obě Elitní jednotky a ze všech tří filmů mi přišel nejslabší. To ale neznamená, že nebyl dobrý. Právě naopak. Jenže nenabídl nic, co bychom neznali z přehršle jiných filmů s touto tématikou, herci působili všelijak, jen ne věrohodně, potřebu prokládat scény tančením jsem nepochopil ani jako alegorii a strohé informační údaje na konci filmu už nic nezachránily.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Mohl bych sem zkopírovat hodnocení prvního dílu, jen s tím rozdílem, že zde bylo víc akce a že člověk už nebyl tak překvapený z pekla jménem Rio de Janeiro jako v jedničce, i když se pokračování snažilo být větší a šokující než první díl.

Elitní jednotka (2007)

Slumy Ria de Janeira, to je svět, kde by zhýčkaný Evropan, kterej "vyrostl na ulici" nepřežil ani pět minut, policajti tam jezdí s podepsanou závětí a život obyčejného člověka nemá žádnou cenu. A režisér Padilha tenhle svět vystihl dokonale. Pokud bych tomu ale chtěl něco vytknout, tak málo akce a hodně keců okolo, ale život taky není jen o střílení.

Hvězdná brána: Třetí říše (2018) (seriál)

Asi takhle, kdyby tohle natočil Emmerich v devadesátém čtvrtém místo původního hitu s Kurtem Rusellem, tak žádné rozvětvené Star Gate universum nikdy nevzniklo.

Seminář (2023)

Nápad za jednu hvězdičku, zpracování za pět - takže krásné a průměrné tři hvězdy.

Veselé vánoční hody (1999) (TV film)

Horor to byl, to ano, ale dokoukat. Sledovat dvounohý prase, co se láduje od rána do noci ala Otesánek (tady Ota Sánek), intermezza "příběhu" vyplňuje jakási snaha zdiskreditovat svátky na nechutný guláš hříchů, to vše zasadit do světa, který je sám o sobě nechutný. Ještěže to bylo tak krátký... p.s. ti, co tady dali víc jak dvě hvězdy, by měli povinně napsat, proč dali tolik. Mě totiž hlava nebere, jak se to mohlo někomu líbit (navzdory tomu, že oproti jiným devadesátkovým počinům je tohle ještě pastva pro oči.

Sestra Smrt (2023)

Průměrná duchařina z kláštera, která je zajímavá až v posledních deseti minutách.