Válka policajtů (2024)

Sú tu všetci. Lexa ako pán záhadný, riadiaci všetky svinstvá z tematicky ladenej zrúcaniny hradu, jeho námestník Svěchota v podobe skvele slizkého Ady Hajdua, Žemba ako kráľ Popradských lesov a priľahlého okolia, Reichel ako poberač štátnych dotácií s krytím SIS, chladnokrvne kalkulujúci psychopat Potkan a Holub v podaní najznámejšieho slovenského rýmovača vulgárností Rytmusa, ktorý síce výzorom zapadol ale hereckým prejavom zďaleka nie. Čo dodáva tomuto dielu na nadpriemernosti je skvele stvárnená vtedajšia hnusná doba, niektoré herecké výkony a najmä skvelý Šaňo Bárta, ktorého si začínam obľubovať stále viac.

Zrodila se hvězda (2018)

Že život hudobných ikon nie je ľahký tuší asi každý z nás. Okrem krásnych songov je to namä príbeh o ľudskej tragédii. Môžete byť akokoľvek dobrý a úspešný človek, alkohol vás dostane vždy na kolená. Je to silnejšia droga ako láska. Bradley Cooper stvoril hviezdu, ktorá vystúpila až na nebo, no nechcel ju stiahnuť znova k zemi a preto muselo dôjsť k tragédii. Jeden z najsmutnejších a najdojímavejších záverov aké som kedy videl.

Nezlomní (2024)

Mám rád filmy podľa skutočných udalostí. Mám rád filmy s Markom Wahlbergom. A mám rád filmy so športovou tematikou, kde si hlavní hrdinovia siahnu až na dno svojich síl. Film utečie tak rýchlo, ako súťažiaci divočinou na bicykloch, kajakoch, alebo po svojich. Jednoducho ako voda.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Pokiaľ je príbeh nedopovedaný, treba ho dokončiť. A to hlavne ak sa jedná o jeden z najlepších seriálov tejto doby. Realistické poňatie pokračovania príbehu drogového "psanca" Jesse Pinkmana v nízkorozpočtovejšom prevedení odetom do nudnejšieho šatu.

Barbar (2022)

„Materská láska je ten najušľachtilejší cit na svete“. Hlavne v tradičnej rodine.  Ale keď ju situujete do Detroitu po nevydarenej automobilovej priemyselnej revolúcii do jednej z ich chátrajúcich štvrtí plných pografitovaných rozpadajúcich sa drevodomov, viete tomu dať hlbší rozmer. V Európe v pivniciach pod domami máme zemiaky a bedničky s pivom. V Amerike vedia zájsť ako vždy ešte o niečo ďalej.

V zajetí démonů 2 (2016)

Kto by netúžil žiť v dome v ktorom nie ste sami. Keby s vami žil duch plavčíčky z Baywatchu, tak by to bolo ešte poloprijateľné, ale keď sa na vás zamerá démon najťažšieho kalibru, tak to už je iná káva. Máloktorý film sa hrá s divákovým napätím ako tento. Kto hľadá horor najvyššej kvality, nájde ho tu. Kto naberie odvahu pozerať to v noci pri sviečkach za silného dažďa a samozrejme sám, ten zistí, že skutočné zlo naozaj existuje. PS: mníšky nikdy nevyzerali viac zmyselnejšie a sexi ako tu.

Zmenšování (2017)

Sú chlapi čo by za 13 cm zabíjali. Vďaka novej technológii si to môžu dopriať. Len v inej forme. Ale zase pomôžu svojim rozhodnutím odľahčiť tento preľudnený svet. A čo všetko môžete robiť keď ste veľký ako sviečka na torte? Defakto všetko čo kedysi, len si musíte dávať pozor na vtáky a komáre. Film má dobrú myšlienku a skvelých hercov, ale niečo tomu chýba. Niečo vďaka čomu sa nad tým všetkým zamyslíte a niečo čo vás k tomu po čase pritiahne znovu.

Flash Gordon (1980)

Kde sa na to chytajú sci-fi prepadáky ako Duna alebo Matrix ... Ale teraz vážne. Paródia na všetko čo predstavuje pojem sci-fi. Ak to natáčali za účelom hlbokej sondáže do duše filmových závislákov, tak vyvolali u mnohých kvalitný lobotomický výplach mozgu. Jedna hviezda za ústrednú znelku od Queenu a foxy eyes Ornelly Muti.

Orel Eddie (2016)

„Dôležitý v športe nie je úspech, ale úsilie“. Ak existuje niekto na koho sa tieto slová hodia, tak je to bezpochyby skokan Edie. „Ej Kej“ Orol Edie. Jeho zarputilá povaha a odhodlanie mu priniesli miesto v britskom olympijskom teame a celosvetovú slávu. Nie za úspechy, ale za to, že prekonal sám seba v najnebezpečnejšom športe na svete a nezmazateľne sa zapísal do histórie britského zimného jumpingu.

Poslední šance (2021)

Ako urobiť akčnú lahôdku v podobe jednohubky za málo peňazí ? 1) Potrebujeme hrdinu, s ktorým pôjdeme na istotu. Jednoznačná voľba Scott Adkins. 2) Zvolíme oraganizovaných záporákov, najlepšie ťažko čitateľných, všetkého schopných islamistov, ktorí sa riadia ako vždy tzv. cigánskou férovkou, aspoň 10 na 1, takže vás ich straty opäť rozhodne trápiť nebudú. 3) Štýl kamery prispôsobíme moderným trendom, čo znamená, že akcia trvá čo najdlhšie na jeden záber, z pohľadu ponad plece útočníka. 4) Prostredie prispôsobíme na boj ako pri paintballe, s množstvom krytov a pár dobre bránitelnými budovami 5) Brutalita zloduchov neostane po práve nepotrestaná.