• Krátkometrážní

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Skvělý průvodce historií kriminalistiky. Seriál, který u nás od roku 1989 nebyl překonán.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Panika, radost, smutek, nápad, zklamání, nenápadnost, soustředění, ... - vše zahráno dokonale.

Nonstop párty (2002)

Zrození a pád Madchesteru, při kterém nás doprovází Steve Coogan.

Notting Hill (1999)

Hodnocení zachraňuje Dylan Moran z knihkupectví, jinak Julie u mne není žádná herečka.

Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa (2004) (seriál)

Jo jo, zapomenutý seriál z 80.let. Ještě že se našla jedna kopie (tuším že někde v Peru) a Channel 4 tento skvost znovu sestřihal a doplnil o hluboké a duchaplné komentáře samotných herců a tvůrců. Nezapomenutelný je například výkon Smerche v roli kuchaře nebo Juliana Barratta v roli Padreho. Myslím, že tento seriál patří do té řady, kde se herci baví daleko více než samotní diváci - mně to ovšem nevadí. _ (17.06.2011) Po dalším zhlédnutí oblíbených scén, bonusů a děkovačky Deana Learnera z Perrier Award 2001 jsem se rozhodl zařadit tuhle nepřekonatelnou partu tam kam patří - do mé Topky.

Kancl (2001) (seriál)

Nutno přistoupit na to (u D. Brenta), že se nebudu smát vtipům, ale chování které předvádí (schválně) před kamerou. Nejlepší momenty dle mne: Oggmonster; Brentovi komenty na postižené, migits and dwarfs a Nejlepší scéna vůbec - Computer Geek (IT Guy) v podání Matthew Holnesse. Hodnocení pomohla i má znalost tvorby Gervaise a Merchanta z rádia XFM (která běžela před a současně s Kanclem). Nutno dodat, že speciály jsou o třídu lepší než obě série - opravdu povedený konec.

Komparz (2005) (seriál)

No to je vážně drzost! Natočit dvě série seriálu, jen kvůli tomu abych se mohl sejít se svým hereckým (De Niro) a hudebním (Bowie) idolem. A Merchant ho klidně nechá. Tak snad ještě aby Gervais hodil roli svýmu nejlepšímu kámošovi (počkat, Jonathan Ross tam hraje taky). Zbytek se nějak dotočí. Tak nevim pane Gervais: Are you havin' a laugh?

Ricky Gervais: Out of England - The Stand-Up Special (2008) (pořad)

Shrnutí předchozích tří stand-upů do jednoho, navíc upraveného pro americké publikum. Musím přiznat, že mě tato syntéza maličko zklamala. No už se chystá Science, tak uvidíme ...

Život pod vodou (2004)

Andersonovi filmy jsou prostě jiné a já mám jeho styl hodně rád. Nepochybuji ani minutu, že i za 50 let bude patřit do zlatého fondu kinematografie.