Mrňousci (2006) (seriál)

Téměř zenové minipříběhy jsou geniální ve svém minimalismu. Absence pointy je tady vlastně sama pointou.

Nebezpečný vesmír (2010) (seriál)

Vydržel jsem jen pár minut - slabota v typickém americkém stylu ... S dokumentem, nebo dokonce vědecko-populárním pořadem to moc společnýho nemělo.

Vesničko má středisková (1985)

Geniální film. Schválně nepíšu komedie, protože to není zdaleka jen prvoplánová "bžunda", i když se člověk směje nahlas od začátku do konce.

Ratatouille (2007)

Je skvělé, že i v dnešní době někdo dokáže udělat opravdu pěknou, chytrou pohádku s atmosférou. Film, který dokáže přinést pohodu a dobrou náladu.

VALL-I (2008)

Prvních "němých" 20 minut je dokonalých. Pak se z toho stane běžná disneyovka.

Na vlásku (2010)

Formálně a technicky téměř dokonalé. Hudba a písničky také vcelku povedené. Dějová i obrazová přeslazenost jde někdy na hranu (no dobře .. občas ji pořádně překročí), ale nepřekročí ji. Na Disneyovku docela příjemné překvapení.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Star Trek mi vždycky přisel poněkud přihlouplej, ale na tohle se kupodivu docela dá koukat (samozřejmě taky jen pro pobavení).

Chaotická Ana (2007)

Jenže proč musí být většina tzv uměleckých filmů plná násilí nebo něčeho vzbuzujícího odpor nebo hnus nebo podobných scén ? Přece se to dá vyjádřit i jinak .. Jinak docela zajímavý film, ovšem pro mne stejně chaotický jako hlavní hrdinka ..

Rumový bulvár (1971)

Ventura to zachraňuje, ale jinak je ten film až roztomile slabej ... Ale zkouknout se to dalo.

Zakázané království (2008)

Přímočaře předvídatelná, nijak originální, ale slušně udělaná a docela příjemná pohádka.