Pařba ve Vegas (2009)

Průměrná americká komedie se spoustou klišé včetně happy endu. Jsem daleka pochopit, proč právě tohle má tak vysoké hodnocení. 55%

Tenet (2020)

Napínavé od začátku do konce, i když musím říct, že komplikovanost těch časových smyček jsem úplně nepobírala. U Nolana nic jiného čekat nemůžu, prostě je to pro mě na hranici pochopení. Myslím, že ani vícero zhlédnutí by mi v logice příběhu nepomohlo. Nicméně hodnotím diváckou přitažlivost akcí a ten motiv, kdy se hlavní hrdina setká sám se sebou, dokonce se sebou v jiném čase bojuje přesvědčen, že něco nehraje, tak ten se mi líbil dost.

Od písně k písni (2017)

Skvostná plejáda hereckých hvězd, úžasný houslový koncert v pozadí (tak v polovině filmu). Že by Dvořák? A 50x vyslovené "bojím se." No, tak tohle není úplně můj šálek.

Marie Antoinetta (2022) (seriál)

Povedená série. Jistě mnohem více respektuje historická data než charakteristiku postav nebo skutečný život na francouzském dvoře. Ani nedokážu posoudit, zda se přepychem interiérů, kostýmy nebo parukami blíží dobové realitě. Nicméně pro věrohodnost se na seriál nedívám, to si můžu dohledat dokument. Ale ta vizuálnost mě baví. Stejně tak hudební stránka, herečka v hlavní roli, kamera... A pak - seriál mě motivuje vygúglit si o Marii Antoinettě další informace. 75%

Překladatelé (2019)

Slibně se rozvíjející začátek, poněkud vlečoucí se prostředek a dobře vypointovaný závěr. Někde nudné, někde překombinované. Chvíle, kdy jsem byla k obrazovce připoutaná vs. chvíle, kdy jsem si mohla jít udělat čtyři kafe za sebou. Od thrilleru jsem čekala víc. Nebýt tam těch sekvencí s metrem, mohl by příběh dobře posloužit pro divadelní hru - od thrilleru to posunout do komorní detektivky odehrávající se v hlídaném bunkru.

Šílený Mel a pan Gibson (2022) (TV film)

Gibson představen jako člověk s démony, jímž jen těžko uniká. Škoda, že se v tak povedené sérii životopisných dokumentů neoprostí Francouzi od nálepkování. Jinak se mi to dost líbí.

Denzel Washington - americký vzor (2022) (TV film)

Celá ta série francouzských dokumentů o slavných hercích je povedená. I když mám výhrady k nálepkování. Pitt - sexy ikona, Washington - bojovník za práva Afroameričanů, gayů a nevím koho ještě.  Sedí mi mozaika filmových ukázek, komentářů, rozhovorů. A Denzel je opravdu charismatický!

Pochval mě! (2023) (TV film)

"Pojď mi dát pusu, čubo," si po předešlých invektivách dovolí říct otec dceři a ona mu ten komunikační kanál (kanál doslova) dovolí! No, tak to na sobě musí holka ještě hodně zapracovat. Víc takových dokumentů, aspoň vidíme, jakou špínu si neseme z dětství. Škoda jen, že jsme se o jednotlivých aktérech nedověděli víc. Někde chyběl kontext, který by aktéra ukotvil.

Ona (2013)

Vynikající Phoenix. Role senzitivních podivínů mu sluší. Vlastně si neumím v této roli představit nikoho jiného. Stejně tak Rooney Mara - vedle Phoenixe opět jako v Maří Magdaleně působí křehce, ale je to právě ona, kdo je připraven ustát facky života. Těším se na jejich role v Polaris.