Jsou hvězdy, které nehasnou (2002) (pořad)

Dívám se na díl věnovaný hitům 80. let.. Hvězdy už uhasly. Za všech účinkujících tohoto dílu polovina už není mezi námi. Udivuje, mě, že při tvorbě tohoto pořadu na začátku nového milénia přistoupila ta velká jména na nedůstojný playback.

Top Gun: Maverick (2022)

Dokonalý vizuál, dokonalý zvuk, přímo dechberoucí střih! Z hereckých výkonů oceňuji Milse Tellera. Opět uvěřitelně urputný jako ve Whiplash, herecky zralejší, autentický. Cruise nepřekvapil ani nezklamal, jede si v linii superhrdinů. Obsazení Vala Kilmera, byť do malé role, je fajn. Příběh sám je ovšem prošpikován americkými klišé, škoda.

Karel Kryl 1969: Píseň skončila, žalář je naším domovem (1969) (TV film)

Autentická, naléhavá výpověď člověka s krásným hlasem a působivými texty. Vlastně jsem si až nyní všimla, že i s výjimečně přesnou artikulací. Komu z dnešních zpěváků rozumíte každé slovo? A komu z nich věříte?

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Zajímavý dokument zachycující chování lidí v krajní situaci. Pro mě nepochopitelné, těžko uvěřitelné, děsivé. Ta pasáž o plynu je přímo hororová. Kdo ze všech zúčastněných (včetně policie) může říct, že se nedopustil čehokoli šíleného?

Příběhy slavných - Nespoutaný živel (2001) (epizoda)

Výborně udělaný dokument. Formát tohoto pořadu, kdy se ze svědectví účastníků vytváří chronologická linka, mi velmi vyhovuje.

Ostrov (2023)

Nebudu hodnotit, jak moc se film přibližuje nejméně dvěma dalším z americké produkce. Už to, že se téma manželské krize českého páru přesouvá na atraktivní ostrov, se mně líbilo. Plodková jako vždy osobitá, chvílemi velmi vtipná už jenom mimikou nebo gesty, zatímco Langmajer dosahuje stejného účinku spíše verbálními hláškami typickými pro českého mača. Dialogy mezi nimi hodnotím jako nejsilnější segment filmu.

Al Pacino - hvězda proti své vůli (2020) (TV film)

Působivý dokument s mnoha zajímavostmi, které jsem ani jako Al Pacinova fanynka nevěděla. Třeba že žil s Marthe Keller. Jejich herecké partnerství v Bobby Deerfieldovi patří k luxusním filmovým zážitkům.

Plyšový medvídek (1994)

Tuhle předlohu od Simenona neznám a nedokážu posoudit, zda je i próza tak nezajímavá. Divila bych se. Simenon je excelentní vypravěč a ani jeho psychologické romány nepostrádají napínavé zápletky. Třeba film Kočka podle jeho románu je úžasný, ač je postaven na zdánlivě všedním soužití dvou starších manželů, takže v mých očích nasadila Kočka dost vysokou laťku a nemůžu se ubránit srovnávání. Delon hraje v Medvídkovi povrchně, navíc povrchního děvkaře... Nic víc.  Plytkost umocněna na druhou. Jestli mám něco ocenit, tak hudbu Romana Musumarry.

Světlo z ohně (1997)

Dobře zachycená dobová atmosféra, skvělá hudba, předvídatelná dějová linka ve velmi příjemném balení.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Já jsem se bavila. Ne úplně americký humor, spíš vtipná mozaika odkazů na americké kultovní perly v evropském stylu. MIšmaš Simpsonů, Angely Lansburyové, Timothy Learyho a nevím čeho všeho zabalený do mírotvorného balíku s LSD a airbegové miny zároveň. McGregor působil roztomile, on jediný ten guláš zbaštil.