Svědectví mrtvých očí (1971)

Jedna z řady těch českých černobílých detektivek, na níž se vždy ráda podívám. Je tam dobře vykreslen vztah dvou úspěšných lidí, majetných manželů. Stále hezký žádoucí chlap a cílevědomá stárnoucí manželka. A do toho mladá holka. Manželský trojúhelník se všemi očekávanými i nečekanými zvraty včetně zabití stopařky a následně vraždy. Ač se některým klišé film nevyhne, psychologie postav mě bavila. Dominovala nad dějovou krimi linkou.

Taxikář (1976)

I po těch letech je to sakra dobrý film. De Niro už autentičtější být nemůže, stejně tak Foster a Keitel. Působivá hudba, úžasná kamera. 85%

Osada - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Lepší díl než ten úvodní. Přidávám hvězdičku.

Brad Pitt - blonďákova pomsta (2021) (TV film)

No, tak vševědoucí autoři tohoto dokumentu přesně vědí, co Brad chce, co nechce, z jaké škatulky se chce vymanit a proč... Spíš než objektivní dokument natočili film o herci, jehož od začátku prezentují jako sexy ikonu a podřizují tomu i výběr filmových scén.

Bakaláři - Alimenty (1977) (epizoda)

Zase jeden z těch bakalářských příběhů, který oslavuje vzájemnost a snahu pomoci. Bohužel vyznívá dost naivně a z pohledu dnešních komunikačních standardů mezi učiteli/vychovateli a rodiči působí jako odstrašující příklad. Je s podivem, že za totáče jsme byli schopni akceptovat takové chování pedagogů, které překračuje mnohé hranice. Dnes je opačný extrém - nic nehodnotit, o rodinu, pokud vodí dítě do školky nakrmené, se určitě nezajímat. Ptát se na alimenty se rovná jistotě vyhazovu. Kdy naše společnost najde rozumnou míru?

Kurz manželské touhy (2021)

Tak se sešla parta z Osady a některé postavy se nemusely ani moc charakterově transformovat. Majer opět jako manipulativní mačo, Nesvačilová zase jako koketka, Krausová v roli racionální mladé ženy... Holubovi role vyšetřovatele moc slušela. I jako chlapovi mu to s vousy dost sedlo. Chci ale především vyzdvihnout stále nedoceněnou Ivanu Uhlířovou. Líbila se mi ve všem (Nuda v Brně, Ochránce, Teorie tygra...). Zde hrála asistentku limitovanou autismem nebo alespoň sociální neohrabaností. Její verbální projev mě velmi baví. Zasekává se jako by hledala slova, přičemž z ní vypadne leckdy dokonalá hláška. A k tomu udrží mimiku i v momentě, kdy se všichni popadají za břicho. Zaslouží si roli, kde se její komediální talent naplno rozvine. Scéna s čočkou byla boží! Líbily se mi exteriéry. Jsem jen trochu na rozpacích z toho míchání komediálních prvků a detektivky. 65%

Oktopus - Škaredá středa (2023) (epizoda)

Tak identifikace oběti na základě určení  otcovství ještě nenarozeného dítěte považuji za dost originální nápad scénáristy. Dosud nejzajímavější díl.

13. komnata - 13. komnata Yvonne Přenosilové (2007) (epizoda)

Jeden z dílů, kde se ukazuje skutečná 13. komnata. Problémy s alkoholem nebo nemoc (v cyklu tak často prezentované) podle mě nezasáhnou člověka tak, jako ztráta syna. A že se vlastně až po letech matka se synem snaží bolavou situaci rozklíčovat, musím hodnotit jako čin hodně odvážný. Nejen pro hlavní aktéry, ale i pro tvůrce cyklu. Přenosilová i Cibulka do toho šli a ustáli to.

Den pro mou lásku (1976)

Ani po letech neztratil film na působivosti. Po vizuální stránce výjimečný. Hodně atmosféře pomohla scéna bytu - jeho dispozice a barevnost, resp. všudypřítomná bílá barva. Skvělá hudba, výjimečná Marta Vančurová, výborný Harapes a Šejbalová. A Emmě Černé v roli lékařky stačila minuta na plátně, abyste si ji dlouho pamatovali

Každý má svou pravdu (2023) (divadelní záznam)

Nevím proč, jestli tím balkónem nad řvoucí ulicí nebo tou neustálou gestikulací a křikem nebo snad obojím... mně to prostě živě připomínalo scény z italských filmů, kde Sofia Loren lomí rukama, pobíhá a lamentuje. A Veronika Khek Kubařová mi tu iluzi ještě svým výkonem orazítkovala. Nejen, že vypadala jako italská holka od vedle, jednoduchá a přímočará. Mně se pro tu živelnost a pavlačovost a taky pro nenucenou svůdnost moc líbila. Všichni zahráli skvěle, z Veroniky jsem ale nemohla spustit oči. Nedávám maximum, čekala jsem zajímavější rozuzlení.