To neznáte Hadimršku (1931)

Viděla jsem to poprvé s milovníkem těchto filmů. Bylo mi to doporučeno, že se zasměji. Opravdu jsem se zasmála. Nejvíc mě dostala scénka, nad kterou by se udělal kdejaký pan podnikatel, méně peněz, více práce, větší kontrola. To mě dostalo ze všeho nejvíc. Písnička To neznáte Hadimršku mi zní v hlavě ještě teď.

Vlastníci (2019)

Skvělá česká komedie, která mě celých 97 minut rozesmívala a rozesmutnívala zárověň. Když si uvědomíte, že takoví lidé jsou snad v každém domě, už na tom nic vtipného není. Podali to opravdu velmi trefně a realisticky. Obsazení herců se mi moc líbilo.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Asi je se mnou něco špatně nebo ještě byla potřeba více času. Ale 3 série zkouknuty a já stále čekala na to osvícení, že se bude jednat o jeden z nejlepších seriálů. Jak bývá u žen obvyklé, vydržela jsem u něčeho ttak dlouho kvůli pěknému chlapovi. Tady to byl Norman Reedus. Jo líbí se mi! Jinak mi vadily ty lidi. Jakmile je někde větší skupinka lidí, tak se nemůže setkat s úspěchem jakákoliv akce. Tady se to potvrzovalo snad v každé epizodě, až mě to přestalo bavit a i s Normanem jsem se musela rozloučit. Ale byla to příjemná rozlučka ;)

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Fuj. Takhle nesympatickou ženskou a ještě ke všemu herečku, která se ukazuje před milionem lidí jsem ještě neviděla. Kvůli ní jsem se nedodívala do konce. Dala jsem jí šanci 2 série. A i přes super děj, nápad a ztvárnění mi tak vadila její ufňukanost, nesympatičnost a absence hereckého umu, že jsem dál nemohla. Nebylo to fyzicky ani psychicky možné. Takže děj fajn, obsazení děs. Navíc další hrdinku, Alexis Bledel, nejde vidět jinak než Rory z Gillmorových děvčat.

Kráska a zvíře (2017)

Emma Watson je tak sexy ženská, že jsem tomu filmu musela dát 2*. Jinak už 1 000x ohrané téma. Nevím, koho to může pořád bavit. Úplný originál jsem nikdy neviděla, ale nemyslím si, že jsem se tím v životě  ochudila. Tohle mi stačilo. A už přísahám na holej pupek, že disneyovkám  další šanci nedám!!

Na Hromnice o den více (1993)

Nesympatický herec. To asi ovlivnilo celý film. Ani mi nedělalo dobře neustálé se vracení v čase. Nevím proč. Svědil mě z toho mozek a jen jsem doufala, že už konečně vyletí z časové smyčky do normálního časového tempa.

Kulový blesk (1978)

Ježiš... ty hlášky, že to není směroplatný. Ty lidi, situace. To je dokonalý. Ale co se taky dá od Smoljaka, Svěráka čekat. Pan Smoljak mi v tomto filmu navíc připomíná dědu, který je taky věčný vynálezce naprostých nesmyslů.

Příšerky s.r.o. (2001)

Nebavilo. Americké pohádky jsou asi jen pro korektní společnost a americké děti. Dávají tomu všichni tolik hvězdiček, protože se to má nebo vás to opravdu tak bavilo? Společnost tak trošku určuje, že podobné disneyovky a kreslené blbosti máte mít rádi. Mně se to nelíbilo, když jsem byla malá a nelíbí se mi to ani teď. 3. pokus, až budu senilní tomu dávat nebudu. I když v tom věku bych tomu dávala nejvíc šancí.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Opět jdu proti proudu. Když se mi to nelíbilo jako 12 leté, zcela jistě se mi to nebude líbit ani teď. Pamatuji si jen pocity typu: co to je? Ať to skončí. Co je na tom? To má vyvolat pláč? Třeba, až mi bude o dost víc a někdo mě připoutá k židli, zabodá do mě špendlíky, abych neusnula a donutí mě se dívat na tento "skvost", tak změním názor. Tak za pár let s opravným hodnocením nashle.

Pýcha a předsudek (2005)

Přiznám se, jsem povrchní, nejvíc se mi to líbilo díky Matthewovi Macfadyenovi. On je tady prostě tak sexy. Jeho chování se časem jeví naprosto odzbrojujícím a milým. Žena v tomto filmu konečně není nesympatická blbka, která neví, kolik je 2+2. Celé to dýchá příjemnou atmosférou a zajímavým náhledem do dob nehezkých a dávných.

Časové pásmo bylo změněno