Okno do dvora (1954)

Všechno zlé je k něčemu dobré a volba námětu voyaerství se Hitchkokovi náramně povedla. Vystupňované napětí, které se vyklube ze zdánlivě nevinného začátku, překvapí nejednoho filmového fanouška. Silně atmosférický a po všech stránkách skvěle zvládnutý film.

Machři a šprti (1999) (seriál)

Jedná se o velmi povedený projekt a troufám si tvrdit, že je to jeden z příkladů chybně pozastavených seriálů. Jedna série je málo a i konec avizoval pokračování v určitých dějových liniích. Prostředí americké střední školy kolem roku 1980 velmi dobře doplňuje soundtrack a scénáristům se perfektně povedlo dát mladým nadějným hercům tu pravou teenagerskou tvář.

Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie (2004)

Strukturované poněkud chaoticky, avšak originalita zachována a bezkonkurenční smysl pro humor válí. Steve Carell je bůh komedie!!!

Doteky osudu (2012) (seriál)

Ale jo, spojení Sutherlanda s němým, geniálně nadaným dítětem se schopnostmi vidět vesmírná "vlákna", funguje celkem bez problémů. Jednotlivé případy víceméně dokážou utáhnout děj epizod, ale obávám se většího ředění v souvislosti s odklepnutím 2. série. Každopádně seriál v mnohém vyplňuje mezeru, která na trhu televizních seriálů byla.

Total Recall (1990)

Nadčasové hlášky, vizuální efekty, překvapivé zápletky a minimalistické herecké výkony vytváří z tohoto filmu bezpochyby žánrový kult 90. let 20. století. Tisíckrát kvalitnější než některé novodobé blockbustery. Perfektní sci-fi.

MovieZone Live! (2010) (pořad)

Snažím se, pravidelně sledovat, protože pořad je skutečně hodnotný. Kluci jsou vážně našlapaní aktuálními informacemi z filmového světa. Parádní počin:-)

Poupata (2011)

Vysloveně jsem se protrápil ke konci. Letargické ztvárnění sídlištního prostředí mě místy lezlo na nervy.

Lola běží o život (1998)

Velmi nápaditý film, plný neočekávaných zvratů a vkusně rozdělený do tří časových linií. Režisérsky znamenitě zvládnuté řemeslo bez nějakých větších patosů. Hlavní postava Lola a její nevšední strávení dvaceti minut před dvanáctou. Kulisy Berlína jsou také pro běh jako stvořené a tento film řadím mezi kategorii vynikající.