Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Sean Penn mi v rolu zhulence vůbec neseděl, ale i tak byl nejvýraznější a nejzajímavější postavou filmu.... Kult? - Pro mě ne.

Saw 3 (2006)

Uhh, to je pořád keců z úst Jigsawa... Play the game, play the game. It´s your choice atd, atd. Dávám 2,5* za některé fakt nechutné brutalitky.

Poseidon (2006)

Petersenovi děkuju, že se s tím zbytečně na začátku nepáral a přešel rovnou k akci. Vynechal ty zbytečnosti které mi třeba vadily v Cameronově "lovestory" Titanicu. Další plus je technická stránka a absence jakékoliv písně od Celine Dion. 3,5*

Izolace (2006)

Jako komedie vůbec, jako horor, thriller a následně akční skoro válečná vyvražďovačka celkem povedené. Člověk si z takové průměrné podívané může odnést i pár zajímavých poznatků -teď už vím, že hřibky nejsou špatné a maďarské lesy nejsou bezpečné.

Soumrak mrtvých (2004)

Po shlédnutí traileru jsem čekal víc. Každopádně je to zase zcela jiný přístup k "zombie komediálnímu-hororu"

Hasiči (1985)

Slabší Villaggio, v Hasičích je jen pár povedených vtipů, asi tak 2 -3 :)

Fantozzi v ráji (1993)

Některé vtipy se opakují, ale pořád je to přece Fantozzi :D 3,5*

Bratři (2004)

Brodre = Solidní drama s dobrými hereckými výkony a velmi silnými momenty.

Potomci lidí (2006)

Potomky Lidí je nejlepší vychutnat si v kině. Film celou dobu tak nějak balancuje. Časté poklidné tempo je pokaždé přerušeno chvilkovou dechberoucí akcí. Snímek perfektně graduje a při závěrečných scénách povstání jsem byl do děje pohlcen zcela což se mi nestalo už dlouho. Takže Children Of Men = můj favorit na film roku a jsem zvědav s čím přijde Cuarón příště.

Rozbijemy zabawę (1957) (studentský film)

Vůbec mi to nepřišlo jako regulérní rvačka, ale jako groteska to bylo ucházející :D