Zápisník jedné lásky (2004)

Ale jo, tak dobrá romantika to byla. Sice jsem čekal něco ze současnosti (mylně jsem se domníval že název Notebook je tady myšlen jako laptop :) takže jsem si představoval +- remake Lásky Přes Internet....což je film, který jsem stejně neviděl, takže v pohodě. Celkem mě překvapil výkon Goslinga (jiný než bych čekal, ale dobře koukatelný). Rachel McAdams byla samozřejmě koukatelná taky :) Za zmínku stojí ještě postava otce Allie, kterého si tady střihnul nějaký postarší Borat.

Horší už to nebude (2006)

Dobrý Will Ferrell, jeho hezké fantasy hodinky a sexy tetování Maggie Gyllenhaal, to jsou nejspíš tři věcí, které si zapamatuju.

Snídaňový klub (1985)

Breakfast Club rozhodně stojí za pozornost. Z herců těžko někoho vyzdvihovat, snad jenom Judd Nelson byl v roli hajzlíka Johna Bendera o fous lepší než i tak výborný zbytek poškoláků, kteří musí nechtěně strávit celou sobotu v knihovně, každý z jiných důvodů, každý se od druhého propastně liší a přesto jsou tak stejní :) Samotnému filmu ještě přidává ústřední píseň "Don't You (Forget About Me)", kterou odmítlo nazpívat několik hudebníků (Billy Idol, Bryan Ferry), takže nakonec spadla do klína skupině Simple Minds. Nebudu moc přehánět když Breakfast Club označím za docela kultovní záležitost.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Zcela jistě nepatřím k "WesAndersonfilům", ale na rozdíl od Royal Tenenbaums jsem se při Rushmore celkem bavil, i když takovým zvláštním způsobem.Určitě k tomu taky přispěl kvalitní soundtrack. Budu muset někdy znova zkouknout Bottle Rocket, je to už dávno co jsem to viděl v TV a na ty závěrečné scény provedení loupeže nelze zapomenout. 3,5*

The Black Donnellys (2007) (seriál)

"Mafia" seriál z New Yorských ulic, kde mladí irští bráchové Sean, Jimmy, Tommy a Kevin Donnellyovic chrání svou čtvrť, své blízké i sebe navzájem. Po úvodním díle je ještě brzy hodnotit, ale vypadá to velmi slibně.

My dva a křen (2006)

Owen Wilson v jedné z dalších rolí které k němu perfektně sedí, tentokrát pouze průměrný Matt Dillon, velmi sexy Kate Hudson a nijak zvlášť na sebe upozorňující Michael Douglas. Správná pohodovka, která mi ryche utekla a zpříjemnila pondělní večer. Tak nějak to prostě sedlo.

Battle Royale (2000)

Inu v přírodě a v Japonsku přežijou jen ti nejlepší, Battle Royale je toho důkazem. Film jako celek na 4* asi nemá, zachraňují ho některé momenty, ale u asijské kinematografie pro mě nastalo období kdy nějaká ta drsnost už prostě nepřekvapí a vyzní účelově.

Fantozzi (1975)

O chlup zábavnější než Návrat Pana Účetního, ale kvalit Malérů Pana Účetního nebo Bláznivé Komedie to nedosahuje. 3,5*

(J)elita ze střídačky (2006)

Přece jenom v (J)elitech ze Střídačky převládají trapné situace a těch vtipných je pomálu. Více prostoru měl dostat plivající mouřenínek. Postava Clarka v podání Jona Hedera mě vyloženě štvala. 2,5*

Dospívání po americku (1993)

Kdybych hodnotil jenom závěrečnou půlhodinu (od místa kdy se děj posunul o dva roky) viděl bych to na plný počet, ale i tak můžu This Boy´s Life doporučit. Ne jenom kvůli výbornému DiCapriovi a hnusnému padouchovi De Nirovi.