Pearl

• Kanada Pearl

V minulém snímku X se parta mladých lidí vydala natočit film pro dospělé na venkově v Texasu, jenomže to nedopadlo podle jejich představ, a to kvůli staršímu páru Howardovi (Stephen Ure) a Pearl (Mia Goth). Nyní se tento prequel odehrává na stejném místě, a to o několik let dříve během první světové války v roce 1918. Chata, kde se odehrál „masakr X“, byla kdysi během války využívána jako penzion a jedná se o zpětný příběh o tom, jak se Pearl stala osobou, kterou poté byla. (HanzoBureshi)

EvilPhoEniX

Po skvělém X přichází strmý pád a hořká pachuť. Ti West není můj oblíbený režisér, vlastně se mi od něj líbilo jen X, takže na prequel a origin záporáčky jsem byl rozhodně zvědav a nadšené ohlasy v zámoří dávaly najevo, že půjde o pecku, ale přichází docela rozčarování. Je to trochu těžko hodnotitelné, protože své kvality Pearl rozhodně má, ale z hororového hlediska je to velký průser. X dal zavzpomínat na hixploitationy éry minulé, především se všem vybavil Texaský masakr, měl šťavnaté gore, creepy záporáky a soft porno v první půli. Pearl z toho bohužel nemá ani jedno a vydává se jiným směrem , což většinu diváků bezpochyby zklame. Pojďme si nejdříve shrnout plusy. Určitě potěší zasazení do válečného období roku 1918, velmi netradiční doba pro horor, takže vítané. Potěší Mia Goth, která podává životní herecký výkon, hraje výborně, je dobře psychicky narušená, dá se ji věřit a dokáže na sebe strhnout pozornost. Zaujmou i dialogy a natočeno to taktéž není špatně, ale to je bohužel vše. Kdyby se jednalo o Drama, tak se jedná o slušný film, který je dobře natočen i zahrán, avšak hororový fanoušek se tu nedočká vůbec ničeho. Žádný náznak atmosféry, žádné GORE?!! okay jedna scéna na konci itś not enough. Není to ani creepy ani temné, vlastně hororové označení mi příjde dost mylné. Jde o psychologickou studii jedné narušené dívky v netradičním období a když se s tím smíříte, tak možná budete OK, ale na můj vkus šlo o těžké slow burn drama, které jsem si určitě neobjednal. Zaujal 5 minutový monolog a rodinná večeře za bouře ( dost možná nejlepší scéna filmu). 5/10. ()

maddy

Úplne iný film než skvelé X, stojaci hlavne na vynikajúcom výkone Mie Goth. Akurát som si po celý čas hovoril, či sme podobný prequel vôbec potrebovali vidieť. Pôvodný film to nijako neobohacuje, z ústrednej záporáčky nerobí žiadnu ikonickú vrahyňu a aj keď ma to nijako neotravovalo, tak to, že je Pearl vyšinutá postava sme vedeli už v "X", nepotrebovali sme k tomu ďalších 102 minút filmu, kde je menej deja než v jednej epizóde ktoréhokoľvek seriálu. Ti West je hororový režisér, čiže pokúšať sa o podobný psychologický rozbor jednej postavy je trochu nad jeho sily. V prípade Pearl síce nič nekazí, vie dobre budovať atmosféru, ísť v scénach neraz až na dreň (rodinná večera, záverečný monológ), ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že to vlastne celé bolo úplne zbytočné. "X" sa odkazoval aspoň k Texas Chainsaw Massacre zo 70. rokov, čakal som, že Pearl sa bude tiež pohrávať s nejakou hororovou klasikou, keďže je dej zasadený do roku 1918, ale nie, je to film "iba" o tom ako sa z vyšinutej Pearl stala vyšinutá vrahyňa Pearl známa z "X". Či to stačí si musí odpovedať každý sám. CELKOVO: 6/10 ()

Nivenx

Prequel k nechutnému X, kde west předvádí téměř dokonalou práci při vykreslování hlavního záporáka. Film je více drama než horor, ale to neznamená, že těch pár lahůdek co nabízí  že nestojí za to! Zpomalování kamery, hudba i výrazy hlavní herečky ukazují vraždícího psychpata jak se patří a opravdu jsem di to užíval. A teď šup sem s trojkou! ()

pornogrind

Ti Westa jako režiséra moc nemusím a proto jeho filmy vyloženě nevyhledávám. Nikdy jsem jeho filmu nedal víc jak 3 hvězdy. Jeho poslední film X mě vůbec neoslovil. Na druhou stranu to ale pro mě nebylo zas takový zklamání, protože jak už jsem psal Westa a jeho filmy moc nemusím tudíž si od nich moc neslibuju. Do Pearl (prequelu X) jsem tak šel bez větších očekávání. Ale tentokrát konečně Ti West udeřil hřebíček na hlavičku. Je mi sice jasný, že plno hororových fanoušků tenhle snímek odsoudí, protože tohle nemá s hororem až na pár minut skoro nic společnýho. Je to čistě psychologický drama. Takže kdo by čekal krvavý orgie ten ukrutně zapláče. I já mám rád krev, gore a nechutnosti ale tady to nebylo vůbec zapotřebí. Všechno prostě klapalo jak správně namazanej stroj. Od kamery, hereckýho obsazení až po celkovej vizuál(hra barev). Vyzdvihnout samozřejmě musím Miu Goth která předvedla neskutečnej výkon. Její předfinální proslov byl dechberoucí a ten její křečovitej úsměv při konečných titulcích je nezapomenutelnej. Kdyby mi před časem někdo řekl, že v budoucnu dám filmu od Ti Westa plnou palbu asi bych silně pochyboval o jeho duševním zdraví. A světe div se je to tady. Možná je to i tím, že jsem od filmu nic neočekával a proto mě tak překvapil. Tak či tak. Sledovat trampoty psychicky nestabilní Pearl mě prostě bavilo. Nenudil jsem se ani minutu. Film mě chytil hned na začátku a pustil až na konci. Se svým X se může jít Ti West vysrat za keř ale za Pearl mu tleskám a smekám klobouk(kdybych nějakej měl). Tentokrát je to za 5 perel. ()

BROKEN_

Ti West mě zase nezklamal. Tentokrát natočil prequel k hororu X a stihl oba filmy vydat ještě letos. Za to velký potlesk. Pearl je sice méně hororová oproti X, ale je bezesporu lepším filmem. Od začátku jde vidět, že West je po stránce kinematografie extrémně sebevědomí. Měl jsem místami pocit, že sleduji práci Alfreda Hitchcocka. Je to krásně natočený, barevnější než X, tam se ale hrál na ten špinavý styl 70. a 80. let a připomínal film Texaský masakr. Ačkoliv je Pearl méně hororová oproti X má pořád nepříjemné scény a dokáže vyvolat pocity, jaké od hororů vyžadují diváci, kteří nehledají duchařiny. Mia Goth v hlavní roli předvedla jeden z nejsilnějších ženských hereckých výkonů v letošním roce a strašně bych jí přál Oscara. Ale něco mi říká, že to nevyjde. Její několika minutový monolog bez střihu neměl chybu. Za zmínku také stojí Tandi Wright, která si zde zahrála matku Pearl. Ta předvedla při večeři skvělí výkon, až jsem měl z ní nepříjemný pocity. Je to parádní film, ale přiznám se, že k 5* mi tam něco chybělo. Přesto jsem velmi spokojený a já se už nemůžu dočkat, co předvede West a Goth ve třetím filmu MaXXXine. Jedno je už jasné. Bude to další zajímavá podívaná, která se bude lišit od předchozích dvou filmů. A proto se bude jednat o jednu z nejzajímavějších trilogií, co jsem viděl. 8/10 P.S. Záběr při závěrečných titulků nemá chybu. ()

• Pearly (Mia Goth) vrcholný monolog trvá asi 6–7 minut a skládá se z jednoho záběru. (HanzoBureshi)
  • Pearly (Mia Goth) úsměv během závěrečných titulků byl původně neplánovaný a doba úsměvu je 111 vteřin. (HanzoBureshi)
  • Původně měl být film natáčen černobíle, ale společnost A24 rozhodla, aby byl snímek natočen v extrémně živých barvách. (HanzoBureshi)

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení