Reklama

Reklama

Horizont události

  • Velká Británie Event Horizon (více)
Trailer

V roce 2015 byla na Měsíci založena první stálá kolonie. V roce 2032 začínala těžba nerostných surovin na Marsu. V roce 2040 se moderní kosmická loď Horizont události vydala k hranicím sluneční soustavy. Za planetou Neptun zmizela beze stopy. Šlo o nejhorší vesmírnou katastrofu v historii. Po sedmi letech však opět vyslala signál, z něhož se podařilo rozluštit několik znepokojivých slov. Na záchrannou misi se proto vydává průzkumná loď, vedená kapitánem Millerem. Na palubu je přibrán i konstruktér Horizontu události dr. Weir. Nikdo však posádku nemůže připravit na to, co ji čeká po příletu k dlouho pohřešované lodi. Film Horizont události natočil podle scénáře Philipa Eisnera britský režisér Paul W. S. Anderson, který se později proslavil především filmovou sérií Resident Evil. Hlavní role ve snímku, který získal řadu žánrových cen, ztvárnili uznávaní herci Laurence Fishburne a Sam Neill. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (868)

Divočák 

všechny recenze uživatele

Liberate tuternet ex infernis! Vůbece se nedivím, že po tomhle filmu svěřili Andersonovi režii Alien vs. Predátor (to, že to dopadlo tak jak to dopadlo, je věc jiná). Já bych to totiž udělal taky. Snad žádný film od Cameronových Vetřelců totiž neoplývá tak skvělou space hororovou atmosérou jako právě Event horizont. Béčkař Anderson se neuvěřitelně pochlapil a už od samého začátku drží diváky přikované hluboko do sedaček. Nápad s lodí, která cestuje skrz prostor a čas, ale proletí při tom samotným peklem, působí navíc dostatečně děsivě a pro neznalce sci-fi (jako třeba mě) taky hodně originálně. Škoda jen, že tomu ke konci trochu dochází tempo a jako vždy se zachrání "ti nejhezčí" a nejukecanější. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejpovedenějších Andersonovejch filmů. Horizont události mě děsil už když jsem ho viděla jako malá (kolem 14ti) poprvý a ani teď nemám nejlepší pocit, když ho sleduju. Nevím, jestli o to vůbec usiloval, ale Andersonovi se podařilo vytvořit celkem obstojnou, depresivní psychologickou atmosféru. Možná že k tomu stačilo jen využívat osobní strachy posádky v kombinaci s vyloženě pochmurně vyhlížejícím interiérem lodi (jejíž design se víc než povedl, to je aspoň kosmická loď hrůzy!). Nechutnosti jsou tu podány tak, že mi z toho fakt nebylo valně. A k tomuhle mírně úchylnýmu dílu navíc zlákal herce jako Sam Neil ve svý asi nejodpornější roli za kariéru, Laurence Fishburnea, Jasona Isaacse, Joely Richardson nebo Seana Pertweeho. Nenašla jsem zatím v Andersonově hororový tvorbě lepší výrobek. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ja si nemuzu pomoct, ja mam tenhle film proste rad a i kdyz jsem ho uz videl nekolikrat, vzdy se na nej rad znovu kouknu. Pribeh ma film vcelku slusnej, sice se to pak zvrtne v klasicky strasidelny sceny na vesmirny lodi, ale to je fuk. Lekacky vicemene fungujou, navic tu jsou opravdu pekny krvavy zabery. Triky mi prisly taky vcelku slusny. Fishburne je jako kapitan lodi presnej, dokaze udrzet moralku a mit respekt, ale neni to zadnej idiot co by buzeroval a Sam Neill se na vedce skvele hodi a je fajn ho videt jako zaporaka. Navic ma film skvelou atmosferu, je napinavej a nema zadny vetsi hluchy misto, takze ho klidne muzu zaradit mezi jeden z nej sci-fi hororu, jeden z nej Andersonovo filmu a dat mu plnej pocet. Jen skoda, ze film asi nikdy neuvidime v puvodnim sestrihu. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Skvělý sci-fi horor, na druhou polovinu devadesátých let navíc docela brutální podívaná. Ke konci sice atmosféra trochu polevuje, ale ne nějak zásadně, že by to narušilo celkový dojem z filmu. Námět (kosmická loď se vrací z bloudění vesmírem a něco s sebou nese) se mi zdá senzační a nějak výrazně lépe imho být ani zpracován nemohl. Jednoznačný vrchol tvorby Paula Andersona, i když učenci z oboru fyziky by asi nesouhlasili. Horror movie of the year ()

Galerie (65)

Zajímavosti (40)

  • Režisér Paul W.S. Anderson se kvůli práci na filmu vzdal možnosti pracovat na komiksové adaptaci X-Men (2000). Zdůvodnil to mimo jiné tím, že chtěl po snímku Mortal Kombat (1995) s přístupností PG-13 natočit drsnější film s ratingem R. (curfew77)
  • Každý člen posádky měl na sobě oblek s vlajkou rodné země. Dr. William Weir (Sam Neill) jakožto Australan má místo oficiální australské vlajky na obleku vlajku Austrálců (Aboridžinců), tedy původních obyvatel kontinentu. (Džejkop)
  • Před natáčením několika svých posledních scén trávil Sam Neill (Weir) každý den sedm až osm hodin v maskérně. (HellFire)

Reklama

Reklama