Vyzvednutí Titaniku

• Česko Tajemství Titaniku (více)

Komunikace Spojených států se Sovětským svazem je vzhledem k trvající studené válce složitá a nerost, který USA pro svůj nový obranný systém nutně potřebují, se těží jen a pouze v SSSR. Zjištění, že byl roku 1912 převážen na Titaniku, poněkud kalí skutečnost, že slavná dopravní loď kotví několik kilometrů pod mořskou hladinou. A protože s nápadem dostat monumentální plavidlo zpět nahoru nepřijdou jen Američané, stává se komplikovaná operace ke všemu otázkou času. Adaptace i u nás populární knihy Clivea Cusslera nabízí dobrodružný sci-fi příběh, který dalece předcházel objevu, že na dvě části rozlomený Titanic by těžko někdo vyzvedl stejně, jako se o to pokoušejí hrdinové snímku. Ve filmu s atraktivním námětem si navíc zahráli výborní herci jako Jason Robards (Tenkrát na Západě, Všichni prezidentovi muži) nebo Alec Guinness (Lawrence z Arábie, Hvězdné války). (Filmhouse)

Shakers

Zaujímavý námet, pri ktorom ma neodradilo ani nízke hodnotenie a poviem vám, že mňa to bavilo aj keď som sa pri niektorých scénach držal za hlavu. Príbeh je úsmevný a vyzdvihnutie Titaniku vlastne tiež, ale priznám sa, že ma to bavilo. Práca s miniatúrami je celkom dobrá, úvod sa trošku dlhšie ťahá, ale keď sa začne loď vyťahovať s hlbín je to celkom zaujímavá a zábavná blbina. Záver, kde Titanic nakoniec došiel do cieľa sa mi vlastne aj celkom ľúbil. Mám rád tento vrak a rád som si pozrel aj tento vymyslený a úplne šialený príbeh. 60% - 3* ()

filmmovier

No, nebylo to špatné, naopak mě to celkem mile potěšilo. Příběh je sice tak trochu přitažený za vlasy a je tam pár nelogičností, ale to nevadí, páč jde o celkem dobrou zábavu. Samozřejmě chápu, že v době vzniku filmu vrak Titanicu neexistoval, ale tvůrci si s tím poměrně poradili. Lodi utrhli komín a prostě jí vytáhli v celku. Ta scéna byla epická, Titanic na tom byl poměrně dobře a hlavně poslední část odehrávající se na palubě bvynořené lodi a příjezd Titanicu do New Yorku byla poměrně zajímavá, stejně jako podmořské záběry. Zbytek občas nudí, ale jako celek to působí poměrně dobrým dojmem. Za mě 75%. ()

curunir

,,PO ROKOCH SOM JU STRETOL A ONA POVEDALA: ČO JE S TEBOU? CHCEL SI ZMENIŤ SVET." ,,ČO STE JEJ POVEDALI?" ,,ŽE ICH NA MŇA BOLO VEĽA." __ Niektorým filmom sa stáva, že aj napriek ich nijak horibilne pokročilému veku neuveriteľne zostarnú. Vyzdvihnutie Titaniku je takýmto skvelým príkladom, no zároveň len ťažko nájdeme film, ktorému by sa čosi podobné stalo. V dobe vzniku mal film, aj napriek miestami prehnanej naivite, istý neobvyklý punc tolerujúcej kúzelnosti, o pár rokov však stratený nájdením slávneho vraku v stave, v akom ho dnes snáď už každý pozná. monogol-ov komentár nezasväteným pomáhaj! No aj keď toto prehltnem(e), ostáva tu samotný príbeh s nepríliš vydarenou zápletkou. Námet Studenej vojny je v mojich očiach nanajvýš nešťastným. Jednak bol tento konflikt omnoho pálčivejší o dve desaťročia dozadu, no čo je ešte ostudnejšie, parník tu hrá len druhé husle, dokonca pokiaľ by všetko bolo inak stále by spočíval na svojom mieste a ba čo viac, jeho vyzdvihnutie je vlastne nakoniec (pre účel príbehu) zbytočné. Nuž, pôda pre Zlaté maliny nemohla byť nachystaná lepšie. Vo všeobecnosti film za (aspoň jedno) pozretie určite stojí. Je slušne technicky spracovaný, efekty stavajú predovšetkým na scéne vyzdvihnutia a Barryho hudba toto všetko ešte predbieha. A niečo obdobné už zrejme nikdy nevznikne. (364. hodnotenie, 32. komentár k filmu) ()

noriaki

Aniž bych to plánoval, tak jsem si v jeden den pustil dva zfilmované příběhy Dirka Pitta, a musím říci, že u tohohle jsem se zabavil víc než u Sahary. Vyzvednutí Titaniku je o čtyři minuty kratší, jenže díky slušnému tempu a minimu hluchých míst mi uběhlo podstatně rychleji. Nejde o dobrodružnou jízdu, spíše by se hodilo do kategorie tísnivý politický thriller. Scénář si libuje v dlouhých dialogových výměnách a kamera zase v táhlých mlčenlivých záběrech. Přiznaným vrcholem snímku je ovšem impozantní vynoření nešťastného parníku. Hudba Johna Barryho jí dodala potřebné kouzlo, které nevyprchalo ani po čtyřiceti letech. ()

corpsy

Jeden z filmov môjho detstva. Samozrejme, že pri tomto mojom hodnotení pôsobí aj nostalgia. Dostala ma hlavne legendárna scéna vynorenia sa titulnej lode podmaľovaná úžasnou hudbou Johna Barryho. Kolosálny prepadák - myslím si, že nezaslúžene - má však to kúzlo béčkovej zábavy s áčkovým rozpočtom. To, že sa nemohlo stať, čo sa vo filme deje odpúšťam vzhľadom na rok uvedenia filmu. Nikto netušil v akom je Titanic stave. Geniálny príklad ´´guilty pleasure´´. ()

• Film je adaptáciou románu Clivea Cusslera “Raise the Titanic!“ z roku 1976, tretej knihy z jeho dlhoročnej románovej série o morskom archeológovi Dirkovi Pittovi. (Petike)
  • Film byl natočen dřív, než se objevil samotný vrak lodi. V době natáčení tedy ještě panovala představa, že loď leží na dně oceánu v jednom kuse. (Petr23)

Časové pásmo bylo změněno