Epizody(7)

Jedná se o cestopisný seriál, ve kterém účinkuje anglický herec Evan McGregor a jeho kamarád. Cílem těchto dvou aktérů bylo objet svět na motocyklech. Cesta začíná ve Velké Británii a pokračuje směrem na východ přes Evropu (i přes ČR) dále do Asie (Rusko, Kazachstán, Mongolsko). Dále do Severní Ameriky (Aljaška, Kanada, New York) a nakonec zpět do Velké Británie. V tomto snímku se můžete těšit na radosti i slzy, pády a nehody či krásné krajinné scenérie z Asie či Severní Ameriky. (mRKEF)

vitekpe

Docela zabavnej "road movie" dokument, ve kterem se clovek seznami s mistama, o kterych se jinde prilis nedozvi.... Ale...nedavno jsem cetl o klukovi, co prejel na horskym kole ze Sibire az do Prahy. A bez deseticlenyho stabu a temer bez penez...takze asi tak. ()

skinny

Ti dva jsou prostě borci :) a je to hned rozdíl sledovat Ewana McGregora v civilu, než načančanýho ve filmech, i přesto je to kus chlapa ( i s vousy jako děda mráz :D ) ()

fox171cz

Pojeďme kolem světa na "mašině", pro někoho nepředstavitelná a nerealizovatelná, nebezpečná věc ! Pro tyto chlapy se sen stal skutečností a velice mě jejich cesta poznamenala a ukázala, že i téměř nemožné se dá zvládnout. Vše je pěkně namixované, "užil" jsem si jejich jízdu, "seznámil" se se zdejšími obyvateli, "poznal" nové jídlo a "pokochal" se nádherami naší "matičky" přírody. Mezi nejlepší část cesty osobně zařazuju "Cestu kostí", která přinesla opravdu špičkovou podívanou. Nejslabší článek seriálu je asi úvodní díl o tom jak se všechno zrealizovalo, i když v některých ohledech je fajn, že i tuto část své cesty do seriálu zahrnuli. Můžeme si aspoň minimálně představit, co obnáší naplánovat takovou cestu. Smekám před celým "Long Way Round" týmem ! 90% ()

Merkin

Já rozhodně nepatřím mezi motošílence a možná právě to je ten důvod, proč mě Long Way Round vyhovuje. Nejde o žádnou hlubokou sondu do světa motorů, hadiček, oleje a drsných motorkářských řečí. Dva týpci si prostě vyjeli na túru kolem světa a vzali s sebou i doprovodný tým filmakerů, takže jsme z jejich cesty mohli něco pochytit i my. Jde spíš o momentální psychické rozpoložení cestovatelů,vznikl dokument o životech obyčejných lidích očima dalších vlastně taky úplně obyčejných lidí(ať je Ewan slavný jak chce, mezi kazachstánskými koňáky o něm nejspíš nikdo nikdy neslyšel a na Sibiři by sám přežil asi stěží, zatímco rodilí ,,neslavní?" by ho strčili do kapsy), krásná příroda, všechno pěkně natvrdo, žádná cenzura..moc pěkná věc... ()

Mičl

Jedna z nejzářivějších neamerických hollywoodských hvězd Ewan McGregor vydrží tolik dní na mašině? Jasně, Ewan není žádná primadona a ještě nám během své cesty ukáže zajímavé i zapadlé kouty naší planety. ()

Brhlis

Náhodou jsem uviděl kousek tohoto seriálu v televizi. Tuším, že to byl zrovna díl z Mongolska. Hodně mě to zaujalo, takže jsem se podíval na celý dokument. Příjemná oddechovka, kde jsem se kochal krásnou krajinou, něco se dozvěděl a dost jsem se nasmál. Vtípky Charlieho i Ewana byly opravdu super. Přes nesnáze, které je na cestě potkávaly se pořád snažili o to udržet si dobrou náladu. Oba dva mi byli hrozně sympatičtí a i když je Ewan velká herecká hvězda, tak se choval úplně normálně a bez jakéhokoli náznaku nadřazenosti. Klobouk dolů nejen před nimi, ale před celým týmem, který cestu absolvoval. A teď hurá na Long Way Down! 90% ()

Paity

Velice dobrý nápad, natočit tento seriál. Motorky mám rád, i když přesně tyhle cestovní (a super-sporty) vůbec ne. Moje krevní skupina je spíš Chopper, ale to nechme stranou. Na mašině kolem světa je prostě parádní výpravná podívaná viděná z pohledu motorkáře, kterého všichni znají. ()

Rssa

Stejná paráda jako jejich pozdější dobrodružství v Africe, které jsem viděl paradoxně dříve. Poutavý dokument, který není zdlouhavě nudný a kde je krásně vidět vývoj nálad hlavních protagonistů. Kolikrát byli na dně (když jsem viděl některé překážky, tak jsem si říkal, že tam museli skončit), ale nakonec to dotáhli (i když pravda - měli dostatek vybavení, velkou podporu autotýmu..., ale i tak). Vytvořili fungující tým (spolu s Claudiem, kameramanem), byla by škoda, kdyby v brzké době nepřišli s něčím podobně zajímavým. ()

Ebon

Z mého pohledu málo Charlieho a moc Ewana. Charlie je svůj, jako vždycka. Ewan je rádoby chytrá vokurka a občas mi to kazil. Je to trošku reklama na BMW, ale i sponzoři potřebují své místo. ()

Foxhound#1

Cestopisný dokumenty vcelku můžu ale hlavně chovám obdiv a respekt ke všem cestovatelům, co se na vlastní pěst seberou a jedou objevovat krásy zapadlých koutů světa. V tomto případě o dost větší respekt pro McGregora, kterýho si většina lidí představí pouze jako herce ve kravatě a saku. Pravda, z počátku se projevila jejich nevědomost jakožto lidí ze západu a mysleli si, že to bude vcelku sranda a pude to bez problémů. Opak byl pravdou, ale myslim že jim to dalo hodně ponaučení. Urazit na motorce takovou štreku není žádná sranda a kdo jim snad vyčítá jejich vybavení a support tým, tak by si měl uvědomit že do takových končin se nejezdí na fichtlovi s baťohem na zádech, ve kterym má člověk mapu a řízek v chlebu od maminky. Když má člověk možnost splnit si sny, je hloupý pokud toho nevyužije a Ewan se svym divnym kámošem toho využili a kromě zážitků mají jistě i nové poznatky, především pak o tamních obyvatelích, kteří jim nejednou pomohli z problémů. Prostě před nima smekám a jejich příběh jsem sledoval s opravdovym zájmem. ()

Wishkah

I přes ty útrapy, vyčerpání a různá nebezpečí, kterou tuhle partičku sympaťáků potkaly na jejich dlouhé cestě, jim jednoduše závidím. Celý dokument je koncipován jako domácí video z cesty dvou kámošů a je díky tomu o to živější. Charley a Ewan jsou neuvěřitelní pohodáři a jejich nápad vysoce oceňuju. Skvělý dobrodružný dokument ()

Cuzan

Londýna do NYC na motorkách a s malým doprovodným štábem. Skvělá dobrodružná cesta na které Ewan a Charley potkají spoustu lidí, kteří žijí jinak než já, vy nebo oni, ale jak říká Ewan: „Všichni nakonec máme společné to, že potřebujeme střechu nad hlavou, mít co jíst a všichni milujeme svoje děti." Dokument, který je milý a veselý, a dává naději, že svět je vlastně dobrý místo, zároven dobrodružný, přece jen jedou na morkách po cestách, kde by měl potíže i offroad, a všechny problémy a nástrahy řeší společně a dávají do toho srdce. Vedle motorkářských strastí se zastaví i s projekty UNICEF, kde se setkávají s lidmi v nouzi a bídě a těmi, kteří se snaží pomoci a zlepšit situaci. A jestli jste už dřív nechtěli nějaký to dobrodružství nebo motorku, tak po shlédnutí této série oboje chtít budete. ()

Yoss

Chlapci či muži si splnili sen a vyšli do sveta na motorkách. Aspoň spoznali, ako to funguje v Čechách, na Slovensku, Ukrajine, Rusku či Aljaške. Zo Slovenska okrem Bojnického zámku veľa nečakajte, v bonusoch bola večera asi u slovenskej rodiny, celkom sranda, akurát som si nebol istý, či potom navštívili Spišskú Kapitulu alebo to bolo úplne inde. Celkom som na dobrodružnom výlete týchto dvoch týpkoch zabavil, najmä pri pomyslení, že presne v roku 2004 som bol na Aljaške tiež :-) Svoj príchod k nám dobre utajili, pretože si nepamätám, žeby niekto komentoval a písal o ich výlete aj u nás. ()

Mikino00

Velké zklamání, moc cestopisné to teda není. Dost to upravuje i můj názor na Ewana. Takhle jsem si to nepředstavoval. ()

sona123

Vynikající. Skvělý nápad, skvělí protagonisté. Cestopisy moc nemusím, ale tohle rozhodně není nuda. A Ewan je prostě božský. ()