Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Arkanoid

Takto oddychuje QT. Dokonalá braková atmosféra. Jeho dialóg znie najlepšie, pokiaľ ide o Umu Thurman, no ani tu sa nemá za čo hanbiť. Ženské kecy tu znejú skutočne dobre. Teraz sa oprel hlavne o akciu a Kurta Russella, ktorý si svojho šialenca strihol s chuťou. ()

PfefferSalz

Podle Tarantina jeho nejhorší film. Musím hrubě nesouhlasit a říkám, že pokaždé, když si tohle úžasné jakože giallo pustím, užiju si je zase o kapku víc než minule. Je to žůžo. Vlastně celý projekt Grindhouse je žůžo. ()

Maynard.

No, tak tomuhle já říkám pořádnej filmovej BRAK! O co tam šlo? Co se tam dělo? To už si teď snad rači ani nechci vzpomenout. Už ani nevím, kdy sem naposledy viděl takle nudnej, příšerně nudnej film. Celou dobu se tam jen kecá, kecaj tam ženský, pořád kecaj a kecaj. Pak je sejme brutálně auto. No dál se děje to, že tam kecaj ženský, kecaj, kecaj, kecaj a pak sejmou to auto, který před tím sejmulo ty ženský... Tohle má bejt jako ty vole nějakej děj? Asi chápu to, že tohle měla bejt pocta pro béčkový filmy, ale jak chceš natočit poctu, když sám máš příběh uplně o hovně a nápady žádný? Jediný,kvůli čemu nedám odpad tak je výběr písniček, to prostě QT umí, to se musí nechat. Kdybys postavil kameru mezi ženský do obyčejný český hospody, tak věřím tomu, že by ta hoďka a půl byla záživnější. Už ani nevím, kdy sem viděl takle debilní film. A to mám QT hodně rád, hlavně teda jeho novou tvorbu. Tohle ať si vetkne někam... ()

Circumscriptor

Neskutočne dlhé kecanie a vulgárna mluva nechutných a sprostých žien ktoré sa v kuse iba sfajčievali a ožierali. To by som bral ako dokonalé popísanie deja tohto filmu. Človek si oddýchne a bude naplno šťastný iba v scénach, kde Kurt Russel s tým rádoby-autom rozseká na kašu tú partičku ženských. Tento film by sa určite bohužiaľ vyjímal lepšie, keby mal tak maximálne 20 minút. ()

Sdoom

Tak bohužel většině recenzí k tomuhle filmu musím dát za pravdu. Deathproof je jednoznačně nejslabší Tarantinův celovečerák, který si už asi nikdy nepustím. Příliš kecání, které není pro děj absolutně relevantní, málo akce, málo vtipu. Ani ten Kurt Russell nakonec nebyl tak hustej, jak jsem očekával. Plusem jsou pěkný buchty a závěrečná honička. Slabší 3 hvězdičky a velké zklamání. (Blu-ray, orig.) ()

velkyvezir

Tenhle film je opravdu úlet. Ač to zní paradoxně, nadchly mne pasáže, kde se v podstatě nic neděje a jen se mluví. Samozřejmě akční scény se povedly také, ale především u scén s dialogy jsem se zasmál i poplakal z nostalgie po předchozích Tarantinových filmech, ke kterým odkazuje (šerif v nemocnici, v druhé části filmu holky povídající si u stolu apod.). Co se týče Kurta Russela, tak nějak se mi v souvislosti s jeho obsazením vybavilo obsazení Travolty do Pulp Fiction - že by obnovení zašlé slávy? Ačkoliv tento film není tak skvělý jako předchozí Tarantinovy snímky, dávám čtyři hvězdičky, protože jsem se opravdu bavil - 90 minut filmu mělo neuvěřitelné tempo, ačkoliv se někomu některé scény mohou zdát zdlouhavé. Zdání klame! O dva roky později vidím film na Nově a aktualizuji své hodnocení: 5* ()

honzii

Musíte mít Tarantina rádi. A musíte si uvědomit, že ty dlouhé dialogové scény jsou jen napínání před skutečnou akcí. U Death Proof jsem se sakra bavil. Kurt Russell byl famózné zvláštní a akční scény zvláštně famózní. Přihodit k tomu pár pěkných slečen, nadupaný tarantinovský soundtrack... Mrzí mě, že pro Evropu Grindhouse rozkrájeli. Hned po skončení jsem si říkal, že bych si klidně dal další dávku béčka. ()

Matts

Kdykoliv se Kurt Russell objeví na plátně, je to pecka. V tomto snímku si ho moc neužijeme. Místo toho nás čeká záplava nezajímavých dialogů a minimum akce. Když už ale k akci dojde, stojí rozhodně za to. Každopádně - od Tarantina jsem očekával MNOHEM víc. ()

hudryhudry

Představte si ten krásný sen. Jste Quentin Tarantino, 44 letý režisérský štramák, který má ve filmovém průmyslu takový úspěch a jméno, že si může dovolit prakticky cokoli. Po filmech jako Pulp Fiction či Kill Bill mu svět leží u nohou a nyní už má tu možnost jenom si hrát a plnit si své dětské / pubertální sny. A řekněme si upřímně, co kluky v pubertě zajímá nejvíc. Sexy holky a nadupaný káry. A to je vše, o čem je jeho nový film Death Proof. Nemůžeme v něm hledat nic jiného, protože bychom se ničeho jiného nedohledali, jedná se skutečně "jenom" o převedení tohoto snu na velké plátno. Jesti se ptáte, proč dávám slovo jenom do uvozovek, musíte si uvědomit, jak se jmenuje pan režisér, a proto jenom v jeho případě znamená, že tento film hravě překoná tisíce podobných filmů stejně lehce jako Quentin každou sukni, které by se mu zachtělo... I když se vlastně jedná o jeden dlouhý videoklip, mistrův rukopis je na něm znát stejně jako Leonardovy tahy štětce na Moně Lise. Krásné mladé kočky v nadupaných kárách z 70. let vedou sáhodlouhé mistrovsky napsané repliky, které jsou vlastně o ničem, ale každé slovo od nich hltáte jako nenažraný pes. On celý děj nemá moc smysl, ale styl a celkové provedení jsou na tomto snímku to hlavní a není jim co vytknout. Herecké obsazení je perfektní, holky jsou opravdu sexy, Kurt je jako starý vlk slintající po své kořisti a i Quentin si opět nezapomněl napsat nějaké to krátké kameo pro sebe, kterým zpestřil možná trošku mírnější rozjezd filmu. Ovšem i na Tarantinovi je znát ten biologický zub času zvaný stáří, a proto se na jeho hlavě oběvují čím dál větší kouty a vrásky se mu pomalu a jistě prohlubují... Kamera a potažmo střih jsou jako vždy úžasné, novějším prvkem jsou úmyslné vady ve filmu, kterých je tak akorát, takže nemohou nikomu vadit a ani urazit, příčemž mě se moc líbily. Podthnul bych však perfektně zvolenou hudbu, která k filmu sedí jak "prdel na hrnec" a podkresluje onu grindhousovskou atmosféru. Nejvíc mě však potěšil závěr. Honička, která se jen tak nevidí, mě okouzlila svojí realitou a tahem, že mi srdce opravdu bušilo napětím jak to dopadne a zda-li se kocour stane skutečně myší. Někomu možná nesedla mluva děvčat, fuck aj. bylo skoro za každým slovem, ale co naplat, kdyby byl film bez toho, rozhodně by mu to uškodilo a něco "tarantinovského" by tomu chybělo. Co se týče mého hodnocení, "jen" 4* dávám kvůi tomu, že se mi skutečně filmy jako Pulp Fiction či Reservoir Dogs líbily víc a co na plat, ona klipovost se přeci jen promítla do trochu nudnějšího scénáře. ()

chmíří

Na podruhé přidávám ještě jednu * , protože mi to přišlo mnohem lepší, není to tak koukatelnej film jako Tarantinovy dřívější věci, ale určitě to má hodně do sebe. Mnohem víc jsem si všímal dialogů který mi na poprvé přišli trochu prázdný, tak těď mi připomínali daleko víc tarantinovský. A už jsem ocenil to "rozdělení" na dvě poloviny! Prostě to není typický Tarantino, ale pořád je to "pan" Tarantino... ()

Seti

Já jsem si to skutečně užil. Je pravda, že už se děsím s jakou větší kokotinou přijde Tarantino příště, ale pobavilo mě to. ()

Ivusha

Kurt je patřičně slizký, ale jistě si nejednou řekne, že s těmahle holkama si teda začínat neměl.:-) Zoe as herself předvedla, čemu se říká kaskadérský job:-) ()

Ondra16

Pořádně si to užiju asi až za pár let, zatím jsem jenom filmový neznalec. Tarantina mám rád, ale myslím, že první pulka filmu by chtěla trošku prostříhat. Dialogy, to je sice zbraň tohohle úděsně vypadajícího magora, ale rozhodně zde nejsou tak pověstné jako v jeho minulých filmech. Musím však uznat, že snad všechno tady vypadá stylově, hlavně ta černá proti bílé. Po masakru prvního kurníku se film rapidně zlepší a i ty "drsnačky" jsou tak nějak sympatičtější. Ale stejně mám radši tu původní snídani v mužském podání. Škoda první části. ()

Pavlík

09. 01. 2009 (13.); trochu více očekávající – jestli se Goldie dívala jak Kurt dostává na frak, nevím, zda se smála či ho litovala. ()

BlackTom

Zo začiatku mi to pripadalo ako ženské road movie po tarantinovsky, čo ma teda moc nenadchlo, no potom sa na plátne objavil Kurt Russell, pribudla megacool vražda spolujazdca a prvá veľká búračka. Tarantino natočil brutálnu autonaháňačku s charizmatickým zloduchom a niekoľkými pekelne zlými ženskými. Normálne mi toho dabléra bolo na konci ľúto :) ()

NICOX

Vůbec nechápu, čeho chtěl Quentin docílit. Kecy, kecy, kecy... a kecy a dvě! dobrý scény. Velice dobrá část je když Kurt předvádí bezpečnost svého auta (tedy jen pro řidiče), a potom srážka s autem těch bab a několikrát zopakovaná tato scéna. Velmi, velmi dobré... jenže... sem si bláhově myslela, že je to rozjezd k něčemu ještě lepšímu, bohužel to byl vrchol. Grindhouse mi opět dokázal, že Rodriguez mi je blíž než Tarantino. 40 % ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)