Parta dětí na cestě za pokladem pirátů. Dobrodružný film s řadou triků a efektů podle námětu Stevena Spielberga. Parta dětí najde mapu, na které je vyznačen úkryt pokladu pirátů. Na cestě za zlatem musí zdolat řadu nástrah a vyváznout z mnoha nebezpečných situací. O zlato se však zajímá i skupina zločinců, která se chce dostat k bohatství jako první. (HBO Europe)

BrusVejn

Podotýkam, že už nie som cieľovka ale normálne si nemám problém vychutnať aj detské filmy. Toto bolo jedno uvrieskané peklo. ()

Sophie.Bell

Dětské spielbergovské dobrodružství plné předvídatelných sketchů a sentimentálních vsuvek. Před dvanácti lety by mě nejspíš odrovnalo stejně jako Hook, Indiana Jones a E.T. Mimozemšťan. Mrzí mě, že jsem na film přišla až teď, jelikož ho nyní už nejsem moc schopna docenit. Nicméně Sean Astin je zlatíčko. ()

Skylwalker42

Moje nostalgie na dětství. I teď tento snímek miluji. Vše je dokonalé na něm - hudba, režie. ..a hlavně příběh. .. parta kluků se vydává za ztraceným pirátským pokladem podle nalezené mapy..... prostě klučičí sen :-) ()

daleba

Jako malej jsem to na VHS miloval, ale nyní to už nefunguje. Nebavilo to ani moje děti - holt jsou asi už zvyklý na jiný... Hvězdička navíc jen z nostalgie ()

brasek

Zo začiatku film absolútne spĺňal moju predstavu chlapčenského dobrodružstva z 80. rokoch a bol som nadšený. Žiaľ pozitívna emócia upadla, príbeh je prekombinovaný, ukričaný, proste som mal pocit že do každej scény chcú filmári vložiť čo najviac. ()

Karbos

Rozhodně je znát, že se na produkci podílel Steven Spielberg, je to řemeslně krásně zpracované, jak na interiéry, exteriéry i výprava se i dnes krásné kouká. Tak trochu to vizuálním zpracováním připomíná Indiana Jonese ale pro nejmenší.... bohužel pro starší diváky je to neskutečně uječený a titěrný chvílemi jsme se bál že mi hlava praskne ale pro nejmenší určitě hezká podívaná, kord na tu dobu takže *** ()

jpacuta

Hodně špatné. Stupidní děj, uřvaná děcka, co neustále přehrávají, stupidní padouši, ale zároveň slušná porce vulgarismů a pro děti děsivých scén. Jedině výprava stojí za to. Vidět to jako dítě, asi bych to hodnotil lépe, ale dnes nemůžu jinak. ()

meda2016

Po letech jsem si připoměl, že to byl první VHSkový film dětem z půjčovny. Byly nadšené a doslova oslněné dětským dobrodružstvím. Proto tomuto průměrném snímku s podivnými zlomy v ději přidám jednu na celkem 4****. Některé scény jsou totožné nebo variantní ve více Spielbergových dobrodružstvích. ()

PTuranyi

Film pre mládež porovnateľný so Spadla z oblakov. Žiaľ všetko je uponáhľané a ujačané. Herci neuveriteľný a gramblavý. Má to patinu 80 rokov ale na ET to nemá. Myslím, že by tomu naozaj pomohlo zvoľniť tempo. ()

marien1039

To jsem zase jednou udělala naprostou blbost. U Vánocích jsem se podívala na film, který jsem jako dítě milovala. Film úžasně hodnocený s hvězdným obsazením. A po hodině už nám tak třeštila hlava, že jsme ho radši vypli. Buráci jsou neskutečně roztahaní, uřvaní (ze scén, kde na sebe a přes sebe pět minut 6 lidí řve a ani jednomu není rozumět ani slovo přes hlasy ostaních dětí je ve filmu opravdu požehnaně), má naprosto strašný dabing (nepřijde mi vhodné, aby desítiletý kluk mluvil jako třicetiletý kopáč kanálu co se do sprostých slov i ledabyle vyslovených jednotlivých hlásek týče) stejně jako, aby se ve filmu pro děti mluvilo o tom, jak nějaký puberťák sklátí mladou holku. Možná kdyby se to osekalo tak o půl hodiny zbytečných hádek mezi těmi kluky, deset minut vulgarity a tak dvacet minut naprostého nicnedění se, možná by z toho byl pěkný dobrodružný film pro děti, ale pokud náhodou nějaký člověk nad 12 let hledá něco milého na večer, toto rozhodně není správná volba, ale chápu, že to stejně jako všechno ostatní, co je zde přeceňované, mohlo být ve své době fajn. ()

montel

Malé městečko Astorie je kvůli velkým dluhům před prodejem několika investorům, kteří chtějí městečko zbourat a donutit tak lidi opustit navždy své domovy. Parta několika chlapců najdou však na půdě starou mapu jednookého piráta, který někde poblíž městečka ukryl starý poklad. Chlapci se tak vydávají po stopách pokladu, díky kterému by nemuseli opustit své městečko. V patách však mají tři hledané uprchlíky, kteří se pro poklad neštítí ani vraždy...V mládí jsem tento film miloval. Dnes mi to připadá jako uřvaná taškařice pro dětičky, dospělí už se to v tom asi moc neuvidí. Film je ale plný vycházejících hereckých hvězdiček a tak za shlédnutí určitě stojí. 40% ()

macoslavek

jako malá jsem to milovala.. ale nedávno jsem to zhlédla znovu a neskutečně mě na tom točilo, že se tam pořád jenom hystericky řve.. ()

Sefko

Tak toto mi sadlo ako uliate. Skupinka deciek zažije pravdepodobne najväčšie dobrodružstvo svojich životov. Odrovnajú partu zlodejov a zachránia svoju štvrť pred demoláciou. A to všetko bez pomoci nadprirodzena alebo kúzla. Takže v čom je problém? Asi v zastaranosti. Osemdesiatková atmosféra z toho sála plným prúdom. Lenže čo vtedy vyzeralo super dnes už nemusí. ()

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (více)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner