Maniak

• Francie Maniac (více)

Pekisan

Frodo, Frodo, si sa vyfarbil. Ty uchyle! Urcite je to nieco ine. A to nehovorim len o charaktere vacsinou miluckeho Elijaha. Cele je to snimane na styl klipu od Prodigy - Smack my bitch up. Alebo teda first person strielacky. A tato persona je maniac a vrazdi. Prvych 45 minut sa ide od vrazdy k vrazde a o neprijemne pohlady nie ju nudza. Bohuzial je to cele silne samoucelne a dost natvrdle. Trapnosti sa tvorcovia ubranili pridanim postavy Anny, ktora tomu dala tvar normalnosti. A to dost peknu. Zaver je vsak tak smiesny, ze ani moja vecne ustrasena priatelka sa neubranila uprimnemu odbrucha rehotu. Opar raz ta tradicna chyba z NDR. ()

Eduardo

Poriadne brutálne až nechutné psycho s asi najlepším soundtrackom čo som za poslednú dobu vo filmoch počul. Vidieť, že v tom mal ruky labužník poriadneho gorefestu Alexandre Aja, ktorý nie je fanúšik odkláňajúcej sa kamery v tých najlepších momentoch :) A hlavne je dosť veľký úspech, že som Elijahovi bez problémov zhltol toho psychoša, aj keď som ho mal stále zaškatuľkovaného ako nevinného hobita. ()

Vabr

Po stráveném týdnu se školou na vodě jsem měl chuť na pořádný horor, a tak jsem si říkal, jakým jackpotem bude právě Maniak, který je téměř celý točen z první osoby. Ale ejhle, moc jsem si to neužil. Nápad, kdy vše vidíme přímo z pohledu hlavní postavy, vraha a maniaka, zněl dosti lákavě a poutavě, ovšem samotné provedení už pokulhává a předhazuje hned několik momentů, kdy jsem cítil, že to filmu mnohem více ubírá než přidává. K tomu se pojí i samotný lore (flashbacky, kutloch...) okolo protagonisty, který taky nebyl nejlepší a ve výsledku moc nedodal, jedině tak pocit levnosti celému snímku. Děj je pak jednoduchoučký, předvídatelný, bez žádné přidané hodnoty. To je škoda, protože pak jde u mě akorát hodnocení dolů. Co mohu ovšem na Maniakovi fakticky pochválit, je střídmá stopáž a vraždy, ty byly docela gore. Ale jak jsem jinak napsal - je to levné, (krom pohledu z první osoby) neinovativní a plytké. Vyhodnocení: Voda byla samozřejmě parádní😍 ()

radeckator

Nick Cave před lety napsal román ,,A uzřela oslice anděla". Včera po vzhlédnutí Maniaka se mě ta vzpomínka na něj opět vybavila. Pamatuji si, že jsem tenkrát v kuse nevstřebal víc jak deset stran, jaký to bylo psycho. Maniak má velmi zajímavý a skvěle se v tomto duchu rozvíjející se příběh, leč bohužel (i když mě násilí a krev ve filmech vůbec nevadí), tohle už byla podívaná vhodná buď pro studenty medicíny před zkouškou z anatomie anebo spíše pro zvrácený magory libující si v sadismu a násilí. A tak celkový dojem z filmu ve mě zanechá vzpomínku ne jako výborný psycho-triller, ale dříve hovadinu podobnou Hostelu a to je škoda. ()

Searison

Co to dopr*** GORE psychodepka, po které se vám svět určitě nebude zdát růžovější :) Nedoporučuji slabým povahám. ()

aLCaP0Ne

Uf, silná káva v podaní Elijaha, takto krutý a miestami surový kúsok som už dlho nevidel. Keď som sa usadil v kine a naokolo 90% bolo párov, sám som sa čudoval, že na čo to sakra idem, keď na nete písali, že je to na štýl Jacka Rozparovača? Neviem si predstaviť výraz ani jednej holky čo tam bola, ale za mňa môžem povedať, že napriek tej krutote, je Maniak neskutočne tvrdý, krutý, surový v temnej atmosfére pôsobiaci film z ktorej vyčnieva neskutočný "psychoš" v podaní Elijaha. K tomu elektryzujúca hudba a zaručene sa nudiť nebudete, by the way ak máte slabší žalúdok, moc sa pred filmom neprejedajte.. Váhal som medzi 4 alebo 5, no zatiaľ zostanem u 4 hviezd, ale možno po druhom prezretí časom, zmením názor.. 80% ()

Franc1s

Hobit Pytlík jako novej Jack Rozparovač. Pohled očima maniaka na jeho vraždící choutky, kde se nešetří brutalitou. Nechybí rozpolcená osobnost, vzpomínky na svou "hodnou" maminku, nahánění a slídění za budoucími oběťmi, do toho výborná atmosféra jako ve filmu Drive a do toho hraje výborný soundtrack. Jen je škoda, té přestřelené naháněčky Anny na konci, naštěstí ta scéna v posteli to vše napravila!! Rozhodně stojí za shlédnutí a mohu jen doporučit! Tohle psycho já můžu :) 9/10 Ta kamera neměla chybu ()

Pavel82

Nedoporučuji ke zhlédnutí lidem trpícím silným posttraumatickým stresem z dětství a mladým lehce paranoidním ženám. Já, protože se neřadím ani k jedné skupině, jsem si mohl zvrhle a bez vážnějších následků užívat jak originální pohled vraha, tak hrůzu, napětí a strach na straně druhé. Asi se ale stejně začnu na ulici víc otáčet. Nebezpečně pohlcující. ()

Mitisko odpad!

Totálne jednoduchý dej, predvídatelné až neskutočne predvídatelné. Hlavného "hrdinu" nemohli vybrať horšie. Frodovi som vobec nebaštil tú úlohu vobec sa mi tam nehodil už len koli menšiemu vzrastu. K tomu tá pofidérna fixácia na mater a celé si to liečil zabíjaním no nejak mi to nedáva logiku. Herecké výkony neboli zlé ale vobec ma ten film nebavil nepáčil ani ako horor ani thiler ani akčný a ten záver tomu dal čerešňu na torte. ()

vincchuppo

Konec mi dost připomněl staré dobré Romerovi zombiárny, ale jinak to bylo celkem originálně zpracované zabijácké voyerství. Nebo spíš, psychopatická stalking podívaná. Inu, rozhodně to mělo husí kůži nahánějící soundtrack a solidní atmosféru. Maxime Alexandre je rozhodně fajn kameraman. Kameraman s očima maniaka, což tady pěkně fungovalo. ()

Tamten

Film, na který se díváte očima hlavního hrdiny, co vám je nesympatický, je prostě problém. Může to být zajímavý nápad, zajímavé zpracování atp., ale neustálá přítomnost "maniaka" prostě působí. Pravděpodobně to byl záměr, aby to takto působilo, ale to nic nemění na tom, že z toho filmy nemám dobrý pocit. ()

Polnoch

Dobrý film, výborná hudba, no niekedy to mal hlavný hrdina až príliš jednoduché, čo súviselo s občasnými logickými zádrhelmi. No v celku napínavý pohľad do duše psychopata 7/10 ()

E lan

Tohle je jeden z nejodpornějších filů co jsem kdy viděl. Dvě hvězdy jsou jen za originální námět. Jinak je ale vše špatně a to včetně hereckých výkonů a hlavně pak totální nemožnoszi se byť jen vzdáleně vcítit či pochopit jednání hlavního (anti)hrdiny. ()

vikino1

Neříkám 3D first persone horor je nějakej otřepanej námět - však za to ode mě dostal film dvě hvězdičiky, ale celkově vzato mě tehnle třepající se styl moc nesedí, nějakou extra vyšinutou myšlenku vraha jsem tam taky nezapsal. Místo toho aby kočka v metru zaběhla za ochrané zábradlí a zavolala si mobilem 911, utíká na oplocené opuštěné parkoviště s jedním vchodem-východem. A najednou není kam utéct. No prostě tipická američanka co si zaslouží umřít. Na pár Gore narazíte, ale já moc napětí nebou socitu s oběťmi nenašel. ()

danny_21

Zajímavý nápad o tom, jak si Frodo Pytlík zahrál na Dooma má jeden velký a zásadní problém a to, že byl vybrán pro hlavní roli takový podviživený spratek, kterému mu měl Danny nepřekonatelný problém uvěřit s jakou lehkostí vykosťoval roštěnky a ani se u těch "Břemen" pořádně nezadýchal :-) Sorráč, Eliáši, mezi chlupatonožičkáři ti to šlo líp - 60 % ()

gemi

První FPK (first person killer), který jsem viděl. A doufám, že taky poslední. Pro koho tyto filmy točí? Tohle pustit po romantické večeri u sklenky vína, tak je definitivně po romantice. Doporučuje 8 z 10 schizofrenních sadistických vrahů mladých žen. Ti si k hodnocení přihodí dva kousky. ()