Avenged

Hluchonemá Zoe (Amanda Adrienne) si požičiava auto od svojej najlepšej kamarátky. Chce totiž vycestovať za svojou celoživotnou láskou. Jej plány nečakane skomplikuje konflikt so skupinkou násilníkov, ktorí ju mučia, týrajú a znásilňujú dovtedy, až ju jeden z nich bodne nožom. V domnení, že je mŕtva, zanechávajú Zoe voľne pohodenú v pustatine. Telo nachádza starý indiánsky šaman, ktorý ju za pomoci obradu vzkriesi. Nepreberie tak k životu len mladú dievčinu, ale aj bojovného ducha bažiaceho po krvi. Pomsta bude sladká! (*CARNIFEX*)

cjmafia

A já jsem spokojen, dostal jsem od snímku to co jsem čekal. Oceňuji na rozdíl od většiny uživatelů, že rape nezabírá půlku stopáže a pomsta začne velice brzy. A velice se mi líbí, že tento subžánr konečně přines nějaké osvěžení. Pomsta je taková jak má být, krvavá a nemilosrdná. Dokonce dojde i na mojí oblíbenou motorovku. Já jsem si film užil. 9/10 ()

rollman1

Zklamání a to docela velké. Podle toho co jsem četl a slyšel jsem čekal slušnou gore jízdu, kde ocením kvalitní gore a nápaditý příběh. Jediné co oceňuji je právě ten příběh a pouhý casting. Gore bylo odporné, předigitalizované a jediná práce maskérů, která byla ve snímku vidět byl rozklad mstící se děvuchy. Záporáci fajn, jen mohli být více odpornější a nechutnější. K tomu nehorázně krátkej a nudnej rape, který vlastně ani tak rapem nebyl. Na béčko hodně slabé. ()

ricci.s

No konečne pekný masakrík. Vlastne si ide v šľapajách tradičných exploitation hororíkov. Skupinka hajzlíkov znásilní, umučí, a zabije mladú ženu, avšak jej telo objaví starý šaman a pomocou rituálu ju opäť vzkriesi - avšak do jej tela sa prevtelí duch indiánskeho bojovníka, ktorý podobne ako ona túži po krvi. Takže aj keď je vlastne mŕtva, pekne hnije a rozkladá sa, napriek tomu masakruje jedného násilníka po druhom. Myslím, že každému je jasné, čo sú najväčšie prednosti tohoto nárezu - AKCIA, KRV, GORE. Všetko tu je a keďže sa režisér trafil presne do môjho vkusu, s hodnotením nemám problém. Škoda, že nie je takýchto kúskov viac. FUGAZI!!! Ja som vedel, že si rýpneš, keď si mi po takej dlhej dobe opäť očumoval profil. Som neskutočne šťastný, že sa na CSFD konečne našiel niekto, kto sa zaujíma o to, kedy mi stojí péro. Ďakujem za poklonu! :-D ()

George Stobbart

Nevinná naivka sa ide presťahovať za svojim chlapíkom, pričom cestuje sama cez púšť. To sa jej stane osudným keď narazí na miestnych buranov, ktorí sa na nej vyvŕšia a pochovajú ju. Dostane sa do nej však indiánsky duch a tak sa vydáva na cestu pomsty... Čo sa spočiatku zdá ako klasický rape & revenge kúsok sa onedlho pretvorí na fantasy revenge typu „Vrana“. Či je to však na niečo dobré, neviem. Pretože nech sa na to dívam z akéhokoľvek uhla, ničím špeciálnym ma to nenadchlo ani nezaujalo a dokonca mi to vďaka tomu nadprirodzenému nádychu miestami prišlo trápne, čo sa nehodilo do scén, ktoré by mali pôsobiť vážne. Je síce pravda, že zo stránky gore a fyzickej deštrukcie je to vydarené, čo bude hlavným dôvodom prečo si film svojich nadšencov nájde, no mňa to akosi chytiť nedokázalo. ()

JASON_X

Duch legendárního apačského válečníka Mangase Colorada se vrací na tento svět v těle hluchoněmé negrofilní dívky, aby poslal na onen svět partu krvelačných bílých rasistů, kteří krom oné děvy mají na svědomí i několik rudochů a kdo ví koho ještě. Ono tělo má sice jeden zásadní nedostatek, a to ten, že je mrtvé, prolezlé červy a rozpadá se. Ale oproti tělu živému má zase tím pádem nespornou výhodu - nedá se zabít. Bovijákem, kulkou, autem ani motorovkou. A jak praví moudrý indiánský šaman, jeho maso bude držet pohromadě, dokud pomsta nebude dokončena. A tak se nestrachuj o výsledek milý diváku, protože odporní jižani poprávu dostanou co si zaslouží... I když mi už všechny ty zápletky o bílých rasistech lezou krkem, v tomhle případě sáhnu po čtvrté, i přes mizernou ruční kameru. V rámci žánru 'lobotomizovaný béčkový brak' se totiž jedná o hodně solidní nadprůměr. ()

• Film sa natáčal počas roka 2012 v blízkosti bývalej bane na zlato pri Los Angeles. (misterz)