Na vysoké škole se znenadání začínají objevovat tajemné vraždy. Pár studentek se tedy ze strachu rozhodne odjet do starého domu daleko za městem. To ale nepočítaly s tím, že vrah udělá to samé. (Chupacabre)

Karlos80

Od Torsa jsem si skutečně hodně sliboval, mluví a píše se o něm většinou v superlativech, tato dtb ostatně není žádnou výjimkou. Až do teď to byl jediný film který jsem od znamenitého a velmi podceněného taliánského režiséra Martina zatím neviděl a tak trochu schválně jsem si ho nechával až na úplný konec, dlouho jsem jeho premiéru odkládal (jednak kvůli nedostupným aj nebo cze titulkům, pak kolikrát kvůli té nesprávné atmosféře a náladě) přesně až do teď! Tento film a nejen tento by se dal bez nadsázky označit jako proto-slasher, jeho vliv na samotný slasher subžánr je dle některých scén evidentní. Nebudu se rozepisovat o ději to by v této chvíli nemělo příliš smysl, jen napíši to co se mi na filmu líbilo a naopak to co mě moc neoslovilo nebo co považuji za slabší stránku tohoto jinak dobrého filmu. Tenhle film je nesporně velmi stylově natočen, pro fandu žánru je to jednoduše velký vizuální svátek, hezké stylistické doteky, kamera, barvy, stíny jsou úžasné, je velmi násilný a hlavně neuvěřitelně sexy (opravdu spousta odhaleného mladého masa), ve filmu hrají extrémně krásné Eurobabes herečky, některé do této chvíle už hodně známé z italských sexy detektivek a exploitation filmů '70 let. Okouzlila mě především posledně jmenovaná Patrizia Adiutori, škoda jen že byla vybrána jako první oběť, její čas zde mohl být přeci jen o trochu delší. Nutno však dodat že hraní zde bylo vysoko nad průměrem ve srovnání s jinými gially. Grafické násilí je skutečně velké, všechny vražedné sekvence jsou prvotřídně natočené, subjektivní kamera úžasná, POV shot rovněž. Vražd je tu celkem 9 ale efekty krve jsou málo přesvědčivé a působí tak rozpačitým dojmem! Asi jako každého zde, mě dostala pronásledovací sekvence v lese, za oparu husté mlhy a mrazivé hudby, finále za zavřenými dveřmi vily, aneb typická doslova nervozní hra "kočka s myší" je rovněž skvělá, nápaditá a vynálezavá, už jen vžít se ještě malinko předtím do tý extrémní situace a pocitu, kdy Suzy Kendall musí přihlížet tomu jak maskovaný vrah porcuje její tři mladé kamarádky (vše mimo záběr) a zároveň se neprozradit ,musí každému divákovi navodit doslova husí kůži! Závěr, resp. tak posledních 25-30 minut je opravdu silných a jednoznačně nejlepších z celého filmu, zde snad bez jediného dialogy. Teď k těm záporům. Film má přeci jen slabší příběh a spiknutí a podle mě zde chybí i větší znatelnější napětí a místy i napjatější atmosféra, jako u některých starších Martinových kousků, které se mi v tomto porovnání líbili více, především pak jeho první dvě z mého pohledu mistrovská gialla, u kterých slabší okamžiky téměř nenajdete. Úplný konec mě zklamal, žádná velké kroucení nečekejte i vyloženě třešničkovou pointu, celkové tajemství tohoto filmu bylo slabé, stejně tak jako dosti zmatený a hloupý motiv zabijáka. Zprvu jsem si myslel že se toto giallo zařadí už brzy mezi mých TOP 5 giall, teď už ale vím že se tam nedostane a možná dokonce ani do TOP 10. Trup je hrozivý nikoliv však nejlepší '70 giallo, pro fanouška žánru ale i tak nezbytná povinnost, tento klasický kousek vidět ! Pro mě osobně trochu zklamání, Martino dělal lepší kompaktnější gialla. () (méně) (více)

Anderton

Ide skutočne o krvavé a dosť brutálne giallo, ale už sme miestami pomaly až v čistokrvnom slasheri. Je dosť možné, že práve tento film inšpiroval niektorých špecialistov na slasher. Vysoká škola, krásne študentky, krvavé jatky a predovšetkým final girl v opustenom dome, Martino by mohol brať tantiemy za každý podobný americký slasher z osemdesiatych rokov. Máme tu zopár totálnych logických lapsusov, ale opäť to pri gialle obzvlášť neprekáža. Atmosféra starých talianskych uličiek aj malebnej dedinky a domu na kopci je podľa mňa dokonalá a je aj najväčšou devízou Torza. ()

Trajektt

To bych nikdy nevěřil, kolik se v sedmdesátých letech vyskytovalo na italském venkově různých deviantů a zvrhlých jedinců, kteří rádi pozorují za bukem mladá děvčata s vyplazeným jazykem. A to nemluvím o vrahovi, jehož motivem nebylo sexuální uspokojení, ale asi radost ze zabíjení a množství krve, ale o místních buranech, kteří se sešli v druhé polovině filmu na náměstí a zírali na přijíždějící krasotinky se slintající hubou, že jsem se v tu chvíli snad i styděl, že jsem chlap. Náš vrahoun má zálibu v zabíjení a jeho motiv a totožnost se samozřejmě dozvíme  až na konci tohoto povedeného snímku. Hlavně jde o to s jakou precizností a možná i radostí své oběti kuchal a že jich nebylo málo. Ve filmu vidíme mnoho nahoty a také mnoho krásných italských žen a to asi hlavně proto, že tento film produkoval slavný italský producent Carlo Ponti, který měl rád krásné ženy a jednu z nich si dokonce vzal. Nemluvím o nikom jiným než o první dámě italského filmu, kterou zná celý svět pod svým uměleckým pseudonymem Sophia Loren. První půlku, která se odehrává ve městě Perugia jsem se tak trošku rozkoukával, ale v druhé půlce, která se odehrává v malém italském městečku Tagliacozzo, které se může pyšnit nádhernou scenérií jsem byl napnutý jako struna na nefunční kytaře, protože napětí gradovalo  a postupně jsme se úspěšně dostali do konce, kde bylo vše uspokojivě vysvětleno. Pro všechny milovníky italského filmového žánru Giallo je tento film povinností a dokonce jsem se na internetu dozvěděl, že tento film je nejoblíbenější italský thriller filmového režiséra Quentina Tarantina. Režisér Sergio Martino je mistrem tohoto filmového žánru a podle místního hodnocení si myslím, že tento žánr je v našich končinách vcelku oblíben a proto se přidávám se svým hodnocením a dávám zasloužených 80%. ()

misterz

Zatiaľ moje najlepšie giallo. Tento hororový subžáner mi doposiaľ moc nešmakoval, ale asi to je len otázka zvyku alebo šťastia na film. Po Tenebre od Argenta sa mi dostal pod ruku ďalší super snímoček z tejto oblasti. Je nabitý nádhernými herečkami (casting bol asi riadne tvrdý, všetky ženy by mohli ísť na miss) a ľahkou erotikou, pritom nič vulgárne, ale decentné, ba povedal by som, že miestami až umelecké. Do toho napínavá dejová linka s tajomným vrahom bez hluchých miest, stále sa tu niečo dialo, takže nebol žiaden priestor na nudu. Možno by som privítal o trošku viac gore a film by bol ešte zaujímavejší. Inak veľká spokojnosť a vrelo odporúčam. Výborný tip na hororový maratón. 80/100 ()

pornogrind

Žádnej masakr, ale starý poctivý giallo. Bez gore za to s notnou dávkou napětí. Jediným mínusem je že vrah pro mě nebyl překvapením, protože jsem to tušil už po pár minutách. Na rok vzniku je to ale prvotřídní práce. Řezání nožem, porcování pilou, krev, dloubání očí, pěkný nahý ženský, všudypřítomný napětí a to vše za doprovodu skvělé hudby a podporováno perfektní kamerou. Co víc si přát ? ()

• První polovina filmu byla natáčena v umbrijském městě Perugia a druhá polovina filmu byla natáčena ve městě Tagliacozzo, které se nachází v italské provincii L'Aquila. Interiéry se dotáčely v římských ateliérech DEAR. (Trajektt)
  • Počet mrtvých osob ve filmu: 9. (Karlos80)