Na vysoké škole se znenadání začínají objevovat tajemné vraždy. Pár studentek se tedy ze strachu rozhodne odjet do starého domu daleko za městem. To ale nepočítaly s tím, že vrah udělá to samé. (Chupacabre)

eLeR

Scény, ktoré mali byť napínavé boli vskutku napínavé a mali neskutočnú atmosféru hlavne vďaka kamere a hudbe. Môj tip na vraha som stále menila, dokonca som podozrievala aj strýka. Všetky tie talianske krásky ma nechali chladnou, aj napriek tomu, že si to tu chlapci pochvaľujú. Celý film sa niečo dialo, takže sa to dalo v pohode vydržať do konca. Ale ja by som navrhovala, aby sa popisok horor zamenil za erotický. Až potom to bude správne. ()

giallo

Torso je alespoň pro mě vrcholem Martinovy tvorby giallo-filmů a zaslouží si jen ty největší superlativy. Tento režisér vždy bral giallo po svém a nikdy jeho žádný film neobsahoval všechny složky žánru najednou. V Torsu tak došlo k symbolickému propojení všech atributů a vznikl snímek hodný "Argentovské" genialitě. Jako hlavní námět si Martino vybral vraždy mladých a krásných studentek, které masakruje maskované idividum. Toto téma bylo v rámci žánru častokrát zpracováváno ať už hůře, či lépe, ale Martino se s ním popasoval ze všech nejlíp. Snímek totiž nabil erotičnem a dechberoucími kráskami, které odhazují své svršky, tak jak si to divákovo oko přeje. Při vražedných scénách se navíc režisérovi povedla velice dobrá gradace scén doplněná slušnými gore-efekty a nebojím se říci, že první dva mordy dívek jsou na špici žánru. Nejde se také nezmínit o perfektním hudebním doprovodu od Maurizia De Angelise, který je rozhodně jeden z nejpovedenějších, co jsem měl možnost slyšet. Tvůrci filmu navíc tutu hudbu přiměřeně dávkují a napínavé scény jsou díky tomu ještě napínavější. Abych to celé nějak shrnul, musím říci, že všechny stránky filmu jsou opravdu precizně zpracovány a dovedeny k dokonalosti, díky čemuž dochází k perfektní alchimii a každý milovník žánru, musí vrnět blahem. PS: Možná malá výtka k tomu, že chyběla krásná režisérova žena Edwich Fenech, ale to je asi tak vše. ()

EvilPhoEniX

Velmi slušné Giallo od Sergia Martiniho. Celý film je velmi eroticky laděný až vzrušující, někteří z vás budou po filmu mít chuť vyrazit do ulic s nadrženou náladou, zdejší ňadra od jakékoliv slečny prezentují dokonalost. Samotný vrah má slušnou masku a s oběti se nepáře, sice po stránce gore opět pro mne příliš neuspokojivé, ale zde jsem to dokázal tolerovat díky všudypřítomnému napětí. Odhalení vraha a samotné finále je celkem nervy drásající. 80% ()

Campbell

Hodně dobrý film. Martino si dokáže vyhrát s atmosférou která se tu dá krájet. 70 léta+hipíci a vrah. Vrahův motiv byl sice klišé ale nebral si s nikým servítky(oblíbená vražda je hipísačky v bahně). Napětí se tu dá krájet a celý film solidně odsípá. Je tu sice pár hluchých míst ale zas tak moc ne. Herci hrají tak nějak co mají a hudba podbarvuje atmosféru. Rozhodně doporučuji. ()

Flipnic

Na jednu stranu je faktem, že otázka, na kolik procent splňuje film Torso podmínky gialla, je dosti diskutabilní. Samotný motiv vraha a jeho "objevení" a vysvětlení je podle mého názoru snad jen to jediné, co je na tomto filmu slabé a nedotažené. Pokud má giallo stavět zejména na zamotané hádance původu, osoby a motivu vraha, pak je Torso spíše takovým mixem erotického thrilleru, horroru a gialla. Ovšem každopádně se jedná o špičkový počin a pro mne osobně to byl menší šok a neuvěřitelný zážitek. Nebojím se říct, že se jedná pro mne o jeden z nejkvalitnějších italských filmů v dějinách vůbec! Film se skládá ze tří částí, z nichž dvě jsou delší a ta třetí kratší, ale o to zásadnější (objevení vraha). Řada krásných dívek je vražděna neznámým zabijákem v černých rukavicích, je škrcena šátkem a pak zohavena nožem, jsou jim také vypíchnuty oči atd. Smrtí končí také všichni další, kdo se vrahovi připletou v jeho činech nedopatřením do cesty, takže to odnese i pár chlapů. Tohle je klasika ... jedna vražda za druhou, plus spousta odhalených ňader krásných dívek. V druhé části se film přehoupne do výletu zbylých kamarádek do velkého starého domu, kde se pořád opalují nahé, nechybí lesbická scéna a divák začíná pomalu tušit, která z těch čtyřech dívek přežije (klasicky jak bylo řečeno později ve Vřískotu (1996) je to většinou ta, která se nesvlékne ...). Jenže tady už nejde o postupné vraždění dívek někde na vesnici, kam se vydaly odrelaxovat, ale o normální masakr. Prostě jedné noci vrah příjde a v sálu za dveřmi všechny povraždí. Zapomene však na poslední čtvrtou z nich (která se jako jedinná za celý film nesvlékla ...) a ona o ničem neví, protože má vymknutý kotník a na noc si vzala léky proti bolesti s vínem ... Když ráno příjde do sálu, všude vidí mrtvoly svých kamarádek a posléze uslyší přicházejícího vraha ... A pak to začne!!! Jedinné, co jí zbývá, je opět se odbelhat do vrchních pokojů a odsud sledovat vrahovo počínání a snažit se nevzbudit pozornost nebo nějak utéct. Vrah si donese pilu na dřevo, pytle a začne postupně rozřezávat mrtvoly děvčat na kousky a ty odnášet pryč. Toto mu trvá celý den až do noci a hrdinka šílí zděšením v horních patrech, stejně jako divák a stejně jako museli šílet diváci v roce 1973(!!!) v italských kinech, protože tohle je skutečně na svoji dobu vzniku scéna par exelance!! V třetí části klasicky dojde k vyjevení vraha, bitce atd. Za prvé musím říct, že mne film dokonale dostal svým technickým zpracováním. Tomu se prostě nedá nic vytknout a filmy od Argenta či další spíše "pocitová" gialla se proti němu mohou zahrabat. Všude přítomné erotično, krásné holky, tajemno, počínající vlna goreefektů (ano už v těchto letech jsou zde, ale jen vteřinové, krátké, často se odehrávají mimo kameru, tím víc funguje divákova představivost, občas je něco vidět naplno - autem rozmáčklá mužská hlava apod.), neuvěřitelné napětí, uprostřed filmu až mučivé protahování a pomalé vyprávění filmu. Scéna schovávání se dívky v domě, kde je vrah, který o ní neví vyloženě jako by určovala horrorový směr aby se objevila o několik desítek let později v "kultovně-revolučním" Haute Tension (1993)!! Kamera, která zabírá špičkově a atmosféricky jednotlivé záběry filmu, z té jsem úplně nechápal a k tomu všemu dokonalý a neuvěřitelně návykový hudební motiv!!! Prostě tohle je skvost, perla gialla a italského horroru vůbec!! () (méně) (více)

• Počet mrtvých osob ve filmu: 9. (Karlos80)
  • První polovina filmu byla natáčena v umbrijském městě Perugia a druhá polovina filmu byla natáčena ve městě Tagliacozzo, které se nachází v italské provincii L'Aquila. Interiéry se dotáčely v římských ateliérech DEAR. (Trajektt)