BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Série(6) / Epizody(77)

Recenze uživatele Toka k tomuto seriálu (7)

BoJack Horseman (2014)

BoJack Horseman je duchovní nástupce Davida Duchovnyho a jeho Californication, jenom trochu víc temnější a depresivnější. Neskonale si užívám pořádnou porci popkulturních odkazů a jednoduché, ale opravdu geniální fórky na zvířata. Popravdě mě docela fascinuje, jak tvůrci dokáží kličkovat mezi deep momenty a následně to utnout nějakým skvělým a totálně cynickým vtipem. Musím také dát kredit výbornému dabingu. Alison Brie a Aaron Paul tahají své postavy nahoru právě díky tomu, jak skvěle umí vyjádřit pocity svým hlasem. || 1. série – 85% Velmi průměrný pilot a celkový rozjezd seriálu. Nicméně ještě jsem asi nezažil, že by se seriál graduálně díl od dílu zlepšoval. U mě proběhla gradace zhruba v 10 díle sezóny. Ačkoliv následující díl a finále je pro většinu lidí to hlavní, já se k této části stavět nemůžu. BoJack Horseman pro mě bohužel není dost relatable. Nebo spíš naštěstí? || 2. série – 95% Druhá série si najela do správných kolejí a vyšperkovala dramatičnost i komedii. Postavy dostávají větší prostor a velmi mě baví jejich komplexnost. Co ovšem tuto show posouvá na další level, je neuvěřitelná kontinualita a ucelenost. Zjevně drobné detaily jsou reflektovány i v samotném intru, které se díl od dílu mění. Tyto drobné detaily jsou postupně rozvinuty a následně využity. || 3. série – 70% Mírné zklamání. Nějak se vytratil humor. Navíc mám z této řady pocit, že se dějové linky jednotlivých postav mnohem méně proplétají. I z toho důvodu fuck moment nevyvolal vůbec žádné emoce, jako v předešlých řadách. Na druhou stranu je zde později scéna, který mě poprvé za celý seriál zasáhla a posadila do depresivní židle. Jo a taky si nemůžu odpustit kritiku jedné epizody, která se svým stylem velmi podobá notoricky známé epizodě "Fly" z Breaking Bad. Ačkoliv se o této epizodě odehrávající se pod vodou píšou chvalozpěvy, mě to zatraceně nebavilo a úplně vytrhlo z atmosféry. || 4. série – 85% BoJack se vyadává trochu jiným směrem. Humor je více založen na metavtipech a na společensko-politických kauzách. Tato část má určitě něco do sebe. Dramatická složka je zde stále zastoupená, v této řadě o mnoho více než v řadě předešlé, ale její dopady nejsou tak kritické v dlouhodobém měřítku. To se například nedá vůbec srovnávat s prvními dvěma řadami, kde tíha BoJackových rozhodnutí byla opravdu znát. || 5. série – 85% Pátá řada jede v naprosto stejných kolejích jako řada čtvrtá. Tady není co víc napsat. || 6. série – 100% Ačkoliv mě tato série nebavila tolik, jako některé předešlé, musím dát kredit tam, kde si kredit zaslouží dát. Poslední série, i když musela být lehce uspěchaná, skončila skutečně v tom nejlepším. Tvůrci ze sebe vymáčkli scénáristické maximum. Zároveň také skončila tak, jak se od takového seriálu dalo očekávat - surově realisticky. Takové konce u seriálů nevídám moc často. ()

Série 1 (2014) (S01)

|| 1. série – 85% Velmi průměrný pilot a celkový rozjezd seriálu. Nicméně ještě jsem asi nezažil, že by se seriál graduálně díl od dílu zlepšoval. U mě proběhla gradace zhruba v 10 díle sezóny. Ačkoliv následující díl a finále je pro většinu lidí to hlavní, já se k této části stavět nemůžu. BoJack Horseman pro mě bohužel není dost relatable. Nebo spíš naštěstí? ()

Série 2 (2015) (S02)

|| 2. série – 95% Druhá série si najela do správných kolejí a vyšperkovala dramatičnost i komedii. Postavy dostávají větší prostor a velmi mě baví jejich komplexnost. Co ovšem tuto show posouvá na další level, je neuvěřitelná kontinualita a ucelenost. Zjevně drobné detaily jsou reflektovány i v samotném intru, které se díl od dílu mění. Tyto drobné detaily jsou postupně rozvinuty a následně využity. ()

Série 3 (2016) (S03)

|| 3. série – 70% Mírné zklamání. Nějak se vytratil humor. Navíc mám z této řady mám pocit, že se dějové linky jednotlivých postav mnohem méně proplétají. I z toho důvodu fuck moment nevyvolal vůbec žádné emoce, jako v předešlých řadách. Na druhou stranu je zde později scéna, který mě poprvé za celý seriál zasáhla a posadila do depresivní židle. Jo a taky si nemůžu odpustit kritiku jedné epizody, která se svým stylem velmi podobá notoricky známé epizodě "Fly" z Breaking Bad. Ačkoliv se o této epizodě odehrávající se pod vodou píšou chvalozpěvy, mě to zatraceně nebavilo a úplně vytrhlo z atmosféry. ()

Série 4 (2017) (S04)

|| 4. série – 85% BoJack se vyadává trochu jiným směrem. Humor je více založen na metavtipech a na společensko-politických kauzách. Tato část má určitě něco do sebe. Dramatická složka je zde stále zastoupená, v této řadě o mnoho více než v řadě předešlé, ale její dopady nejsou tak kritické v dlouhodobém měřítku. To se například nedá vůbec srovnávat s prvními dvěma řadami, kde tíha BoJackových rozhodnutí byla opravdu znát. ()

Série 5 (2018) (S05)

|| 5. série – 85% Pátá řada jede v naprosto stejných kolejích jako řada čtvrtá. Tady není co víc napsat. ()

Série 6 (2019) (S06)

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019