Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

FromHell

Obrovské prekvapenie z Nemecka.Táto fúzia "Cyber hororu" a "Witchcraftu" vyšla fakt na výbornú.Zopár (aj keď klišé) fungujúcich lakačiek nechýba.Herecke obsadenie celkom sympatické,typické pre tieto teenagerske kúsky.Technická stránka a celkové spracovanie mi dosť pripomína ostatné novodobé duchárske kúsky spoza mláky.Ono celkový ten Americký "look" sa nedá filmu uprieť.No to je asi jedine,čo by som vytkol.Inak spokojnosť! 80% ()

silentname

Už som raz kedysi spomínal, že mám rád filmy, ktoré vedia byť nenápadné, no o to viac vedia zapôsobiť. "Friend Request" alebo "Unfriend" sem podľa mňa rozhodne patrí. Neviem ako by som inak definoval svoje pocity, než veľká spokojnosť z dobre napísaného príbehu, veľmi zaujímavých nápadov a plíživej atmosféry, ktorá ma pohltila a chcel vedieť, čo sa bude diať ďalej. Plus musím povedať, že aj fajn si otvoriť facebook a nájsť si jednotlivé účty našich hrdiniek aj tam. To sú dobré extra, ktoré ešte môžu tvorcovia prihodiť. Musím dokonca priznať, že sa mi to páčilo asi aj viac ako minuloročné Unfriended . Pretože ma to dokázalo viac vtiahnuť do deja spôsobom, akým bol film podaný. Čo ma neoslovilo? Postavy sú dosť stereotypné a nie sú veľmi zaujímavé, no súčasne situácie, v ktorých sa ocitnú postupne zaujímavé budú. Najlepšou postavou je asi dlhodobo Kobe, až dokým v závere neurobí niečo, čo išlo podľa mňa trošku mimo. Ale inak bol v pohode. Ostatní reprezentujú skôr stereotypy populárnej dievčaťa, jej frajera, jej najlepšej kamošky atd. Nič výrazné tam nevyniká. A okrem toho sa neubránime niektorým klišé, ktoré ale očakávame. Ale zase na druhú stranu som rád, že film aspoň neklame a všetko do seba na konci zapadne. Len si kladiem trošku otázku, či by Marina žila tam, kde sme na konci mali možnosť vidieť. Ale také veci asi človek pri sledovaní takéhoto filmu nerieši. Skôr si vychutnáva čo mu film ponúka. A v rámci hororového žánru mi tento film ponúkol dosť. Ak vás zaujal námet a chceli by ste film vidieť, tak si ho čeknite. Myslím, že budete spokojní. Hodnotenie: B+ ()

sniper18

Opäť ďalší film, ktorý zbytočne doplatil na to, že sa musel stať za každú cenu čistokrvným hororom. Spočiatku som mal z toho až prekvapivo dobré pocity, hlavná hrdinka si ma získala okamžite a všetko ohľadom facebooku tu už asi ani nemohlo byť zvládnuté lepšie, či už jeho dizajn a využívanie vlastností, ale aj posadnutosť ľudí ním a navyše je to celé tak vizuálne hravé a nápadité, že ma to skutočne veľmi bavilo. Ale od prvej hororovej scény som už vedel, že som sa tešil predčasne. Stále sa na to dá bez problémov pozerať, keďže film si udržuje viacero pôvodných kladov, ale tá hororová stránka je doslova otravná. Jedine niektoré masky sú celkom zaujímavé, ale inak atmosféra a napätie nestoja za nič a aj obsahovo sú jednotlivé hororové sekvencie úplne o ničom. A tak zo zvyšku filmu ma už zaujímali len tie neustále problémy s facebookom, kvôli čomu sa hlavná hrdinka dostávala do problémov a celkom aj to pátranie po minulosti mŕtvej spolužiačky, ale toto ma tiež časom sklamalo, čakal som niečo podstatne zaujímavejšie, väčšinou to býva zvládnuté lepšie. Obsadenie nie je najhoršie, hlavná hrdinka Alycia Debnam-Carey je výborná, tá ma bavila v každom ohľade, ale inak ma už výraznejšie zaujal vlastne len kamarát hacker, ale to nevadí, v tomto žánri ani viac neočakávam a navyše mi ani nikto neprekážal. A ako som spomínal, vizuálne je to veľmi dobrá práca a to nielen na nemeckú produkciu a vydarila sa aj hudba. Takže nakoniec môžem skutočne ľutovať len toho, že sa z toho stal horor, keby sa protivníkom nestal duch, ale napríklad nejaká trochu schopnejšia hackerka, ktorá by sa mstila, mohol byť z toho výborný thriller alebo dráma. Ale aj tak u mňa prevládajú dobré pocity, hlavne za ten úvod, hlavnú hrdinku a audiovizuál. 62% ()

ARI50

Kurna málem mně odvezli , začátek začal výborně přijemná hudba přijemní herci a bum přijde vyšinuta holka která se che kamarádit a když ne po dobrem tak po zlem , lekačky na mně působily 100% moje pištěni zbudilo barák nad miru spokojenéj ůžasny film drželo mne to celou dobu napnutého jak to dopadne a kdy mne strachem trefi nečekaný konec chcem pokračováni. Tyhle horrory žeru kdy vás strach provázi a ani na chvíli to z vás nespadne. ()

Dellamorte

Němci když si dupnou, tak umí . Ale žeby sem si z tohoto snímku vytrhla páteř, to ne. Jak found fuck footage bejvalky, tak naběhl " social network " násuv do všech žánrov. Nic nápadité, jen oukej vyfabrikovaný málem "slash " produkt, ktorý si bude užívať svoj aktuálny trend. Do tohoročnej 100ky sa ale isto vmestí. ()

• V 56. minutě je ve vyhledávači složek pacientů vyplněno „křestní jméno: Nedifar, příjmení: Marina“. Po otevření Marininy složky už je jméno zadáno správně. (Morrighan)
  • Film byl natočen v Kapském Městě v Jižní Africe. (ARI50)

Časové pásmo bylo změněno