Mařenka a Jeníček v lese hrůzy

• USA Gretel & Hansel

Kdesi daleko v zemi pohádek vede mladá dívka svého malého bratra do temného lesa. Zoufale shání jídlo i dřevo. Narazí ovšem na děsivé ztělesnění zla. (Filmbox)

tribican

Zajímavý halucinogenní nápad, který však bohužel po většinu času nudí a přinese nepříliš zajímavý závěr. Kamera 5/5, atmosféra 4/5, scénář 2,5/5, herci 2/5. Celkově 55 %. ()

Habansz

Vynikající zpracování toho, jak si asi dřív děti (a nejen ony) představovaly pohádky, které se vyprávěli v trochu jiných verzích, než jak je známe. A jměli za úkol kromě ponaučení taky vystrašit... Chápejte, taky, že se dřív lidi báli jinak, než dneska a v tom duchu se snaží jít i film. Nízký hodnocení je tady zcela nezasloužený a je mi z vás lidi docela smutno, když vidím, že jste byly ochotný dát naprosto podprůměrnýmu třetímu Conjuring 67% a tohle nechali klesnout pod 50%. To ovšem říká více o hodnotících, než o kvalitě toho filmu. Když oba filmy porovnám, tak jeden už jen ždíme značku, která má skoro stejně dílů, jako Rychle a zběsile a do žánru nepřínesla absolutně nic nového (čímž se vlastně už od dvojky nic nezměnilo, ale ještě si to bylo schopný udržet nějakou kvalitu). Oproti tomu tady máme mnohdy skvělou kameru, která v pár okamžicích předvede i několik perfektních záběrů. I když se odehrává film z větší části v lese a chalupa už není perníková, v obou prostředích si tvůrci skvěle poradili s barevnou paletou a to tak, že někdy stačilo samotné světlo k tomu, aby byla atmosféra znepokojující. Dále hudbu, která až překvapivě dobře funguje i přes to, že by se vzhledem k zasazení děje neměla ve filmu vůbec objevit. Je to slowburn, takže se tu atmosféra a napětí buduje pomalu a film neskončil debilně (čti klasicky klišovitým hororovým happy endem, který je proti všemu, co jsme do té doby v tom filmu viděli), jako právě třetí Conjuring. V tomto případě doporučím Witch, který jde ještě o kus dál a znepokojuje právě tím, co nevíme, než tím, co jsme viděli a párkrát bylo vidět, že tu je pokus o napodobení. V neposlední řadě 100% creepy čarodějnici, která si nejednou ukradla celou scénu jen pro sebe a jen samotný vnitřek chalupy toho odvyprávěl dost i za ní. Sophia Lillis je sympaťacka a po IT a Gretel & Hansel dokázala, že si zaslouží víc hlavních rolí. Stopáž na takovej projekt naprosto ideální. Artovky obecně můžu a je na nich (nebo alespoň na většině) fajn i to, že svůj malý rozpočet musí dohánět právě nápadem, kamerou, hudebně, nebo třeba jen použitejma barvama. Tady se to povedlo kombinací všeho a řemeslně to je zvládnutý perfetkně. ()

nikhaj

Chcelo by sa mi to lubit viac...cakal som janka a marienku ale toto bolo na moderny styl . Kazdopadne bola tam čarodejnica ()

MoziMedve

Film je natočen fakt hezky. Co záběr, to obrázek. Rozhodně je film spíš atmosférický, než děsivý. Co mu brání od lepšího hodnocení je děj, který ke slabý a polopatický. Skork si říkám, že pokud by nám vlastně neřekli o co šlo, a jak to bylo tak by byl film lepší. To vysvětlení na hulváta film činí horší a zanechává polovičatý dojem, tudíž polovičaté hodnocení. ()

ronyyy

Asi úplně první adaptace Jeníčka a Mařenky, kde je největší sympaťák zlá čarodějnice. Děj nic extra, ale vizuální stránka naprosto boží. Ještě bych ocenila, kdyby se do prostředí středověkého Německa nestrkali na sílu černoši, ale to je jenom drobnost. ()

Nataraja

Užasný vizuál, viditelná snaha udělat skvělý film, ale jak už tu někdo napsal, nepohlídali si scénář... a jak začínám mít rád Sophii Lillis, tak tady mi vůbec neseděla... za to Alice Krige naprosto výborná! ()

tunerking

hezký lesní design a atmosféra. Herecké výkony dobré. Scénář už líp napsal bohužel nešel. Přesto stojí za shlédnutí. ()

PMU

Film má atmosféru. Hudba ji jen dokresluje a na diváka opravdu působí. Lillis mě hodně bavila, věřil jsem jí roli. Na film se dá opravdu koukat. ()

BigMen odpad!

Horor? Kde? Kdy? Thriller? Kde? Kdy? Zábava? Kde? Kdy? Obrovská nuda. Trapnost u které jsme 4x usnul během cca 50 minut. ()

Drolit

Na film jsem se těšil jak dlouho, ale nakonec se dostavilo spíše zklamání. V příběhu šla vidět značná originalita tvůrců, člověk na filmu poznal, že se opravu snažili pozměnit děj klasické pohádky a převyprávět ho podle sebe, což se jim povedlo. Herecké výkony byly úžasné, ale to je tak jediné, co bych na tom shledal pozitivního. I když byl příběh originální, postrádal jakékoliv napětí a hlubší smysl, bez nějakých hororových prvků to spíš stále zůstalo pohádkou. Čekal jsem větší propracovanost. ()

Dalajlada

Umělecký horror o Jeníčkovi a Mařence. Ta temnost je fajn, ale po nějaké době se to okouká a pak je celý záměr v oněch místech. ()

TomLaik

Atmosférická pecka. Nic moc strašidelného, ale audiovizuál úžasný. Škoda uspěchaného konce ale jinak mě to bavilo :) ()

Bagrowitz

Hezky temný, místy dost surealistický. Sophii Lillis mam od To fakt rád, tady ale působila mnohem méně "dětsky". Myšlenka zajímavá, kamera i soundtrack super, herecké výkony taky dobrý. Občas méně záživné části a ve výsledku tomu něco prostě chybělo. Takovej lepší průměr, ale na 4* to určitě nebylo. ()

cottys odpad!

Nemám nic proti tomu, když se klasická pohádka předělám na horor nebo fantasy, ale musí se to povést. Tohle byl vážně průser. ()

Dakota1978

Těžký příběh na vkusné filmové zpracování, nicméně tento pokus měl atmosféru, báječnou hudbu a dvě za mě vhodně zvolené hlavní představitelky. Chybělo jen malinko, aby to byla pecka, ale bohužel neumím asi přesně specifikovat, co... Možná trochu syrovější a barvitější pojetí, ubrat filozofického nádechu, přidat na mizérii středověku (prvních pár minut úžasných). Každopádně mě to nenudilo, doporučuji. ()