Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Gastovski

Bohužel nelogičností ve filmu bylo až příliš. Crowe psychopata dávajícího ponaučení zvládá skvěle, ale zbytek je strašně tuctový a hlavně klišoidní. Jako nenáročná jednohubka na večer to ovšem účel splní. ()

Rathalos

Tak toto krasne vystihuje situaciu na cestach v dnesnej dobe,lebo ludia si vazne robia,co sa im zachce a ak natrafite na takeho psychopata,akeho hra skvely,aj ked uz mega-tucny Russell Crowe,tak mate po pi*i a to doslovne,vyborny akcny thriller,svizne tempo,napinave az adrenalinove a cele to spestruje krasna Caren Pistorius,plna trefa do cierneho...:-) ()

mala_kea

Russell Crowe je fakt bourák. Někomu se hold poštěstí mít takový herecký talent a obrovské charisma (i když hraje vyšinutého), že i s nadváhou a pěstovaným nevzhledem dokáže utáhnout celý film. Nicméně musím pochválit i řemeslně zvládnutou režii, která je co do celku a scénáře lepším průměrem. Snímku pomáhá i kvalitní hudební doprovod. Přesto jde především o koncert hlavního hereckého protagonisty. ()

Hapretor

neobyčejně skvělý herec v obyčejném filmu ... ale ta Caren Pyskosaurus hrála také velmi dobře ... pár nečekaných bouraček ... má to drive ... má to super nas ... pana Vránu a ty jeho ksichty jsou k nezaplacení ... super průměr jednoduchý film, který odreaguje znamenitě ... vypněte mozek a bavte se ... a hlavně netrubte !!! ()

Rockerman

Je to hodně přitažené za vlasy a auta tu létají, jak v Kobře 11, ale strašně nasraný Russell Crowe v poměrně originálním thrilleru mě velmi bavil. Rychlé, svižné, dramatické a krátké, tak má vypadat kvalitní "béčko" ! ()

BOURQUE

Film „Narušený“ už so svojimi úvodnými obrazmi, ktoré vidíme počas úvodných titulkoch, a slovami dokáže vyvolať to, aby divák už od prvých minút nebol pokojný. Film síce obsahuje niekoľko veľmi divných chýb (V „bistre“ sa fakt nedalo zabrániť k tomu, aby „Man“ zavraždil advokáta?) a nelogických postupov, ale aj tak pôsobí pomerne silne a (pravdepodobne) chápeme, že na ktoré veci chceli tvorcovia upozorniť. Russel Crowe v roli násilného a ničoho nebojácneho psychopata, ktorý nemá čo stratiť. Nevedel som, že je schopný stvárniť aj takú postavu (viem, že s tým nesúvisí úplne, ale film „Romper Stomper“ už má dávno za sebou). Od jeho charakteru nečakajte však iné vlastnosti, ako násilnosť a brutalita – čiže všetko je jednoploché. Veľa vecí sa o ňom nedozvieme – to málo je možné odhadnúť zopár malých kúsok informácií, ktoré vo filme zaznejú. C. Pistorius v roli Rachel celkom dobrá. P.S.: Je vidieť, že R. Crowe už má dávno za sebou fit postavu. Dosť ma mrzí, že nedrží tú fyzičku, na ktorú sme boli zvyknutí (na začiatku jeho kariéry). Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

agassi68

Reinkarnácia Stopára sa dala celkom dobre pozerať aj keď Crowe nemá tú zločineckú charizmu ako Hauer. Na kolená to zráža scenár, hlavne v poslednej tretine. A žartovný koniec sa sem vôbec nehodí.. ()

kkarx

Celou dobu jsem přál, aby Crowe tu neskutečnou arogantní krávu na konci přejel, napíchl na vidle, či pověsil na kalendábr a pak na nás někde na hranicích mrknul s tím, že to byla sranda. Pak by to bylo za víc, ale takový trapný konec mě jenom nasral. No alespoň pěkně zapíchl toho vyčůraného právníka. ()

Ivo

Tak jsme se na to dnes chtěli vypravit, ale došlo mi, že bychom díky dnešním nejnovějším dojemně starostlivým doporučením docentů Chochoroušků museli celou dobu sedět v sále ovázaní dementně buzerantskými hadry na puse. Nejsme ale Vyšinutí, takže raději posečkáme až to bude ke stažení u vietnamců nebo se případně povede nějaká ta zasloužená defenestrace. Nemůžu si pomoct, ale z planety Země už se postupně stává slušné paranoidně psychiatrické globální oddělení. Ještě chvilku a závěr Tiersovy Melancholie se může stát skutečností: okolní planety a asteroidy už se na ten náš nezadržitelně bující absurdní kokotismus nebudou moci dále dívat:) Hlavně že si Vyšinutý Bureš a jeho worldwide kumpáni vezmou pak všechny své kufříky s miliardami s sebou (aspoň si to zjevně myslí a proto neodstúpí). Tak do té doby třeba ještě na tenhle film s XXXL+ Gladiátorem v hlavní roli stihneme kouknout :) ()

geek.ondra

Nešikovně natočená sračka která mimo odporně přehrávajícího Crowa(hrál už někdy tak špatně?) nemá absolutně co nabídnout. Do karet tomu hraje jen krátká stopáž.1/10 ()

Vabr

Škoda, říkal jsem si, že půjde o dobře nabitý akční thriller s plno naháněčkama v autech, bohužel jsem dostal jen thriller, který začíná a také i končí absurdně. Film začíná úvodem s plno záběry lidské agresivity v různých směrech. To mě vcelku nadchlo a doufal jsem, že aspoň zčásti bude film v tomhle duchu po celou dobu. Bohužel ne. Místo toho se dostaví absurdní situace, kdy si matka nase*e agresivní psychopata. Od té doby začnou naháněčky. Zezačátku jsou dobré, ale postupem filmu jsou naháněčky hloupější a hloupější. Hloupé byly především tím, že se nesnažila více zavolat/najít policii, že se nezbavila tabletu, díky kterému ji sledoval a že zvedala ten telefon. Bylo by o tolik lehčí vyzvednout syna ze školy, nezvedat telefon a rovnou zajet na policii. Chování matky bych nekritizoval, jen kdyby se v některých situacích nezachovala úplně nelogicky a poté se v další nezachovala mega chytře, až by mě to ani nenapadlo. Průběh filmu není i poté nijak originální. Vyzvedne syna ze školy a jedou do finálové lokace (domu), kde si to s psychopatem rozdá (žádné dvojsmysly, prosím). Konec, jak je jasné, je happy ending (tohle snad ani nemůže být spoiler). Jsem lehce překvapen, že se vrhl i po děcku, což je samozřejmě v poho. Naštěstí, jak jsem v to doufal, nebyl konec nijak extrémně kýčovitý. Kdybych měl nějak tak hodnotit postavy, tak matka byla lehce nezodpovědnou matkou, psychopat ve mně vůbec nevyvolával žádné emoce a působil dost absurdně a syn byl docela strašpytel. Hlavní i vedlejší postavy jsou opravdu jen lehce načrtnuté a to si na to snad nikdy nestěžuju. Killy jsou tu vcelku špatné, měli vsadit na klasiku a ne ta ,,tohle". Sice tu ve filmu bylo pár naháněček a momentů, kdy jsem tak lehce zalapal po dechu, ale to nevynahradí ty mínusy. VYHODNOCENÍ : WTF, 15+??!! DOST CHABÉ NA 15+! ()

bararich8

Nebýt té obrovské spousty do oči bijících logických nesmyslů, mohl to být velice solidní béčkový road rage kousek. Takhle to ale nepůsobí příliš dobře. Slabší 3* ()

Cinematrix

V hlavní roli figuruje tuctová, pro společnost a pro manželskej vztah naprosto nepoužitelná ženská, která si neumí kloudně zorganizovat život, všude chodí pozdě a v dopravní zácpě troubí jako píča, protože opět vlastní vinou zaspala a děsně spěchá. Tady si však naběhla, protože vytroubila vyšinutýho drtiče Russella Crowa, kterej jí i tak dal šanci na omluvu a ona mohla mít pokoj, ovšem takovýhle píči se neomlouvaj. Chyba! V případě diváka to však bylo velice dobře, jelikož borec Russell se rozhodl divákovi předvést herecký koncert o tom, jak se krotí blbky, který vedle volantu našly klakson, místo toho, aby hledaly sami sebe. Hrozně jsem mu fandil, protože se s tim fakt nesral a myslim si, že kdyby bylo víc takovejch Russellů, bylo by míň bezohlednejch lidí. Film byl natočenej velice zručně, napětí gradovalo a já byl po dlouhé době zase jednou spokojený. ()

tomik99

U filmů Russella Crowea jsem trochu zvyklý na něco jiného. V minulém století hrdina skoro v každém filmu a tady hraje psychopata, ze kterého jde opravdu strach ve všech scénách. Nevím, čím vším to bylo. Crowe vypadá jinak, je silnější, mohutnější a celkově jde z něj fakt respekt. Když k tomu přičtu zapálení pro roli, tak tu máme prvotřídního blázna, který mě dokázal přesvědčit o své šílenosti na 100%. Pochválit se musí i Caren Pistorius, která je v roli (ne)starostlivé matky taktéž velice přesvědčivá. Film má bezesporu díry ve scénáři a já doufám, že snad takový příběh by se nikdy ve skutečnosti nestal, ale jako samostatný thriller to funguje dokonale. Napětí se dalo krájet. ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)