Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Dvorik

Ve filmu si najdete vse....stres za volantem (Volny pad), deptani po telefonu a drzeni na musce (Telefonni budka), pronasledovani (Terminator 2), bouracky na dalnici (Kobra 11), finalni vstup domu (Harry jdu do baraku!) naznacoval zakonceni stylem Sam doma nebo Panic room, ale to se nekonalo. Kazdopadne skvela jednohubka, ktere na konci dosel dech. Konecna vzdelavaci scena se povedla = opravdu se budu bat za volantem zatroubit :D ()

veverysiak

Má to veľmi solídne tempo, dostatok brutality, skvelého nerváka, ale príbeh je príliš lacný, nedôveryhodný, umelý a prvoplánový, zbytočne prepásnutý námet stupňujúcej sa agresivity, ktorý sa naozaj stáva čoraz viac aktuálny, takže 40%. ()

Rian_witcher

Zatím co Volný pád s Michaelem Douglasem kladl daleko větší důraz na psychiku zhrouceného jedince, zde jedeme na vlně přímočařejší akce. Určitě si ale obtloustlý Russell Crowe zahrál zajímavější postavu než v Gladiátorovi a ačkoli logika scénáře silně pokulhává, je vidět, že si natáčení Russell užil a dává do své role vše. Ostatní herci nestojí ani za zmínku a to včetně Caren Pistorius, která hraje sice solidně, ale scénář její role je prostě o ničem. ()

Oggy007

Ale jo, takovej slušnej průměr to je. Děj je celkem svižný, i když spousta věcí je trochu nelogických a konec trochu odfláknutý, nemastný neslaný. Ale narovinu musím říct, že jsem se docela bavil ()

sus

"Tak vaši výpověď už máme, můžeme vás propustit." tvl. po takovém zážitku matka se synem skočí do auta a odjedou jako by nic, a další nelogické věci ve filmu, škoda, jinak to mělo celkem spád...50% ()

Beer11

Vyšinutý - je to žánrově podle mě vzácný film, co se děje týče. Ano, v minulosti se dá vzpomenout na Kurta Russella a jeho snímek Death Proof a nebo na Jamese Caviezela ve snímku Smrt na dálnici, ale stále se to liší tím, že tento děj filmu (jak je již zmíněno na začátku filmu, zrychlená doba, úzkost, stres, agrese ve společnosti) se může přihodit kdekoliv a komukoliv na dnešních přeplněných cestách. Prostě potkáte někdy na silnici člověka co Vás musí předjet, pač má drahé rychlé auto a má potřebu udělat dobře svému egu. Jindy psychopata co Vás začne vybržďovat, jelikož má za to, že ho podle něho omezujete schválně, když dodržujete předepsanou rychlost atd. Zápletka je jednoduchá, hlavní postava filmu v podání Russella Crowa má potřebu vyjádřit svůj názor a vztek vůči ženě, která ho urazila pouze tím, že mu nevěnovala pozornost a neomluvila se. Po chvíli začne zběsilé pronásledování plné strachu a bolesti. Myslím, že svým aktuálním zjevem Crowe, ideálně zapadá do ztvárnění neoblíbeného samotáře s psychickými problémy. V tomto filmu není třeba vyvinout velké herecké úsilí. Pro Crowa snadno vydělané prachy. Za mě to za podívanou a k zamyšlení stojí. ()

albiebennett

Nebyl to první film, kdy jsem jsem přál Croweovi smrt, ale v žádném nevypadal jako Phil Margera, který má trauma z vietnamské války.  Tenhle psychopat, kterému ruply nervy z dnešní zrychlený doby do jisté míry vystihl, co si spoustu řidičů za volantem skutečně myslí a to je na tom, to nejděsivější. Napětí fungovalo a pár momentů překvapení také bylo a měl jsem tendenci film dokoukat, tudíž celkem obstojný thriller. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Slepejsek

Samotné téma (byť neskutečně polopatisticky naservírované v "žurnalistické" startovní pasáži) a příběh ok. Trochu to připomene starší VOLNÝ PÁD s Michaelem Douglasem - i tady je hrdina, který prostě neunese tíhu současného světa, rupne to v něm a bez ohledu na svůj další osud se mu rozhodne postavit. Douglas ve jménu setkání se synem, tady Crowe ve jménu slušnosti. Je to tak vlastně vždycky pozitivní záměr a správná = KLADNÁ - myšlenka nesená ovšem nesprávným = ZÁPORNÝM - hrdinou... Účel nesvětí prostředky... Podobně je to i se zpracováním myšlenky ve filmu. Nadbytečná je vlastně hned úvodní "paličská" scéna, která je už jen důsledkem "vyšinutí" a to, co následuje dál s ní vlastně vůbec nesouvisí. Stejné platí i o řadě dalších scén, kde nadměrně bují násilí a krev. Filmu by prospělo těmito okázalými lacinými efekty pošetřit a u hrdinů víc zapracovat na kombinaci znamének dobra a zla. ()

bigmatko

Tak Russel počas pandemie moc nešportoval ale miesto toho nám pripravil mimoriadne kvalitného psychopata, ktorého len tak na ulici nenájdete. Príbehu uniká sem tam logika a sem tam reálnosť vzhľadom k extrémom do ktorých sa Russel dostava pod vplyvom svojej narušenosti respektíve vyšinutosti a premáva sa mestom ako dôchodca po terapii bez toho aby si ho niekto všimol a zastavil. námet a samotný dej filmu to už je iná kapitola. osobnosť Russela napriek vysokej dávke negatívnych emócií dominuje situáciám a celý čas ťahá film na vysokej úrovni. ostatný mu robia iba komparz. príbeh je jednoduchý a už viac krát tu niečo podobné bolo ale aj tak je to dobré a vzhľadom na krátku minutáž aj pomerne nabité akciou a napätím. ()

I.ball

Bez Russella tak tak na tri hvezdy, ale s jeho psychopatem je to solidni, misty az zalykanihodny thriller.. skoda finalniho souboje, kdy byli vsichni moc vynalezavi.. hezkych 70%. ()

mr_bohowsky

Podľa mňa úplne perfektný akčný thriller. Žiadne psychologické žvásty. 100% percentná akcia a super napätie, ktoré graduje.Jeden z tých filmov, ktorý si určite pozriem znova. ()

Pavelkedar

+++sajz gladiátor v celkem uvěřitelné roli psychopata. Má to napětí,spád i akci. Ale nedokážu se nějak srovnat s tím, co ze sebe Crowe za pár let vytvořil. ()

Monyfik odpad!

WTPHat? Ten kdo tomu dal více než 2 hvězdy asi nikdy nesedí celé dny v kolonách... :-) Paní je nesympatická, navíc po lobotomii. Bratr asi bydlel s našími menšinami, když mu 7krát spadla snoubenka na nůž. Rasl otylý jako J. Goodman, proč to ti dva vůbec brali?. ()

VesVes

Docela drsný film. Crowe jako totální magor na práškách pronásleduje matku se synem. Po pravdě jsem jí moc nefandila, protože je to ten typ lidí, co chodí všude věčně pozdě a nehlídají si svoje věci. Takže se do průseru dostane vlastní vinou. Škoda některých klišé, ale je to aspoň svižné. ()

Mejkby

V americe tomu říkaj "road rage", no tohle byl spíš "road terror". Adrenalin od začátku do konce. Russell skvělej šílenec, skoro až démon:D. Nevim co se na tom lidem nelíbí!! PS: nebál bych se zařadit tenhle film mezi horory ()

Mates Hradecky

No trochu se nám ten gladiátor spravil...při prvním záběru na jeho postavu jsem se domníval, že se zrcadlím v obrazovce. Na kontrast vybrali mu anorektickou herečku z reklamy "Nenosíš to? Tak to prodej!" a mazec mohl začít. V módním stylu, neboť emancipace stále postupuje, tudíž muži jsou blbci a hloupé oběti a ženy predátorky, které si poradí v každé situaci. Jsou omyvatelné, takřka nezničitelné a s doživotní zárukou. A tak marně bušil Russell do Caren a prohazoval ji nábytkem, utrpěla jen drobné odřeniny. V reálu by stačila na exitus jedna rána. Hvězdu navíc dávám za scénu s řidičkou malující si řasy na dálnici. JInak je to lehce podprůměrný výplod popcornové zábavy. ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)