Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Necron

ukazkovy pripad, jak dokaze snaha zavdecit se dobru, obecny pozitivismus a happy end, totalne znicit film s obrovskym potencialem - velka skoda. ()

Figu

Za mě parádní překvapení plný tempa, napětí a hlavně agrese. I když je Russel zkrmenej jako prase, k jeho roli magora a vraždícího psychopata to jde náramně! Přijde mě jak kdyby pan Borte chtěl oprášit starej devadesátkovej thrillerovej kabát, kdy se takový fláky točily velice často. Dnes už tyhle typy filmů absolutně nefrčí, proto dám Vyšinutýmu silnější známku, už i jen za odvahu, že se do světa pustilo něco, co tu dlouho nebylo. A i když se tam nasoukalo spousty nesmyslů a nelogickejch kokotin, jako svěží jednohouba na fajn večír, to je bomba! 70% ()

kaposlav

S logickými nezmyslami je to mimo realitu a ak to akože aj ma logiku, tak ta zmeska absurdít sa blíži k pravdepodobnosti na úrovni desatín ak nie stotín percenta. Žiaľ slabé 3*. ()

Langy10

Super námět,ale tyhle filmy vždycky tak poserou tou nerálností. Uplně mě vytáčí, že má někdo chuť točit nereálný scénáře. Nebudu spoilerovat, ale frajer by už na začátku filmu byl minimálně dopaden. V životě by se mu nepodařilo to dotáhnout až takhle daleko. A už vidim jak hledaj vraha a pošlou za nim jednoho policajta. Za scénář nehoráznej ODPAD! Ale za typ a námět filmu slušný 3. 50% ()

bourec

Tak podruhý viděno. Tu jednu hvězdu přihodím. Russell je fakt odpornej už od pohledu, a tu roli vystřihnul s grácií. Dějem je to hodně návrat do devadesátek. Ovšem téma je veskrze aktuální, protože podobnejch situací by se našlo deset na kilometru. K záporákovi budete cítit všechno, jen ne sympatie. A proto je to finále takový , jaký má v podobnejch filmech být. ovšem na rozdíl od devadesátkovejch thrillerů, i děj je spíš akční. Auta, bouračky, masakry. Bortemu se to povedlo. 80%. ()

C0r0ner

Hezky to uteklo a místy to mělo solidní napětí, to jo, ale logika scénáře si často bralo dovolenou, takže nebyla nouze o poměrně dost wtf momentů, což filmu úplně zbytečně bere kredit. Crowe super, ale celkový dojem není zdaleka tak dobrý, jak mohl být. 65% ()

dubinak

Russell Crowe ve velmi netradiční roli se nebojí ukázat, že do toho umí praštit i jiným způsobem. Z toho důvodu je ale těžké si na něj v této postavě zvyknout a neubránila jsem se někdy komickému dojmu. Je to typická akčnější náhanečka bláznem v autě, takže zas tolik překvapení čekat nelze. Napětí ale funguje slušně a stopáž uplyne jako voda. Štědrá jsem se svým hodnocením hlavně proto, že to byla teprve asi čtvrtá a poslední projekce v kině za rok 2020, takže optimisticky dávám hvězdu navíc, protože kino zážitků bylo opravdu jako šafránu. ()

Juto

Russell Crowe hrá túto rolu dokonalé. Zapadá do jeho postavy a hereckého štýlu a je z neho celkom dobrý záporák.Film má dobré tempo a vôbec nenudí. 6/10 ()

PROCESOR

Tak u tohohle filmu se nudit nebudete. Myslel sem, že je to něco na způsob Volného pádu, ale tady je to mnohem brutálnější, tady nemáte čas ani na chviličku si vydechnout. Možná to někoho inspiruje, aby se přestal chovat agresivně za volantem a zbytečně troubil na všechny okolo. Crowe má par kil navíc, ale zahrál to pěkně a jsem si jist, že byste ty jeho kila navíc nechtěli rozpohybovat. ()

Doldus

Tenhle film zcela jasně zachraňuje Crowe, jinak podprůměr. Nicméně potenciál tu byl. Snímek v úvodu docela kvalitně představí hlavní aktéry a slibný rozjezd na silnici dává naději na hutný thriller ála "kočka a myš". Postupem času se však dějí čím dál absurnější a nelogičtější věci, až se nakonec ke konci paradoxně spíš smějete stupiditě všech zúčastněných. Ano, je to u béčkových thrillerů běžné, tady je to však o to více vidět, zvlášť když máte skvěle nařvaného Crowea (už ho asi nechci vidět nijak jinak) a ten zmíněný dobrý rozjezd. Jakoby snad tvůrce/i měl(i) jednu dobrou myšlenku, kterou neukočírovali, nebo nevěděli, jak ji roztáhnout do devadesáti minut. Zda tu je nějaký společenský komentář, tak značně nedotáhnutý. Pokud na to jít do kina, tak kvůli vepřové hlavě Croweovi. ()

veertiik

Celou dobu to bylo dobrý,i pěkné 4 hvězdy.Pak přišlo posledních 10 minut. Co ta holka jakože vydržela a pořád, jako by nic.To mě teda naštvalo hodně. Málem bych dal i 2, ale nechám průměr, za těch dobrých 80 minut... ()

HorrFi

Jeden z mnou nejvíc očekávanejch filmů roku 2020 mě nezklamal.. možná že to nějaký nedostatky mělo, ale komu se líbil Volný pád, tak by ho neměl urazit ani Vyšinutý.. je jasný, že kvalit Volnýho pádu to nedosahuje ani zdaleka, ale Carl Ellsworth je poměrně zkušenej scénarista a Russell mě prostě bavil.. ()

Deyw

velice poucnej film..dobre ji tak kunde! a na konci uz bylo chovani jak ma byt. :) Ne..je to fakt pecka a gladiator si to dava jako krava..s nikym a nicim se nesere..zadny klisoidni cekani ze neco udela a nez nekoho zatluce tak tisic kecu..tady de hned surove jak to ma byt! sem velice potesen bravo! ()

StanislachKo

Béčkovina s logickým dierami jako prase. Ale (hlavne vďaka vyšinutému Russellovi), bol to riadny adrenalínový úlet. Škoda, že z toho sľubného intra sa nevyťažilo viac a že to bola tak umiernená vykrádačka Falling down (z 1993). ()

UhLee

(5/10). Režisér se tím teda pekelně nesral.. Toho násilí a tak.. Film by se klidně mohl jmenovat surový. Russela jsem tady vůbec, ale vůbec nepoznával.. Nejenom, že mu narostl obrovský pupek, ale hlavně jsem v žádné takové poloze neviděl a měl jsem ho vždycky za toho správňáka. Šel z něj respekt jako kráva, ale klidně bych v roli toho psychopata viděl někoho jiného. Co se týče ženské kvůli které to celé vzniklo, tak to bude znít možná hrozně, ale mi jí nebylo líto.. Ani těch obětí mi nebylo líto.. Možná trochu u "kamaráda" právníka. Ale jinak jsem si k žádné postavě nevypěstoval sympatie a byly mi dost lhostejné. Slabší průměr s žádnými zábranami. ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)