The Toll

Spencer (Max Topplin) si privyrába ako taxikár a nie je tomu ináč ani dnes v noci. Dnes mu do auta sadla Cami (Jordan Hayes), ktorá práve priletela, aby navštívila svojho otca, žijúceho kdesi za mestom. Cami je od prírody nedôverčivá a Spencer sa jej so svojimi blbými rečami zdá nanajvýš podozrivý. Najradšej by už bola, keby boli na mieste. Lenže osud rozhodol ináč. Na tmavej lesnej ceste vrazia do akejsi postavy, keď však zastavia, zistia, že po obeti nehody niet ani stopy a navyše, že ich auto vypovedalo poslušnosť. Kolotoč podivných udalostí sa však ešte len rozbieha... (beso74)

*CARNIFEX*

Zápletka vyústi až takmer v záverečnej tretine, no je úplne odseknutá. Celkový priebeh deja sa snaží byť atmosférickým, no na druhú stranu vzhľadom na zápletku ponúka minimum z duchárskeho umenia. Škoda, toto mohlo a malo dopadnút ďaleko lepšie, ale tu tretiu nakoniec dám, lebo je doma Covidová, pričom človek musí čumieť aj na takéto zúfalé pokusy .. ()

JohnCZ

Od první minuty naprosto parádně budované napětí, které však v poslední třetině tradičně trochu vyšumí. Ale i tak si film udržel mou pozornost, což, vzhledem k tomu, že se prakticky celý odehrává na cestě uprostřed nezajímavého lesa, je takový malý zázrak. Nešlo si nevšimnout, že se ústřední bubák vochcáváním fyzikálních zákonů na úkor zmatených obětí (více než) inspiroval filmem Dead End. Až jsem si zprvu říkal, jestli se náhodou nedívám zase na nějaký moderní remake. ()

silentname

"The Toll" ma v mnohých aspektoch presvedčilo a som so svojim hororovým výberom na dnešnú noc spokojný. Napriek tomu, že niektoré veci neboli ideálne dotiahnuté. Už sa tu spomínal finálny zvrat, ktorý prišiel len aby prišiel. Súhlasím. Myslím si, že tvorcom trošku došla kreativita a tak sa to rozhodli ukončiť týmto štýlom. Osobne by som si ale vo filme predstavil iné zakončenie, ktoré by dávalo oveľa väčší zmysel a mohlo to celé byť možno o niečo viac predvídateľné, ale súčasne to mohlo pôsobiť viac ako reakcia, ktorá by tu nastala. A nie, nebudem to konkretizovať, lebo by to boli ťažké spoilery. Natočené je to trošku béčkovejšie, ale nakoľko sú 3 hodiny v noci, tak mi to nevadí. A niektoré momentky boli celkom creepy. Najviac asi pre mňa scénka, kde Spencer vyjde z cesty do lesa a vráti sa z opačnej strany. Možno som sa díval trošku moc, ale mal som pocit, že listy na stromoch boli vyrezané do rovnakých očí a úsmevu aký mal spomínaný Toll Man. A úprimne mi to prišlo zaujímavé. Možno to tam nebolo a videl som niečo, čo neexistuje, ale aj tak to spomínam. Pretože to niečo scénke dodalo. Osobne mi ani nevadí, že Toll Mana moc počas filmu nevidíme. Dokonca by som povedal, že ho nemusíme vidieť, aby sme cítili jeho prítomnosť počas filmu. A niekedy niečo čo nevidíme môže byť silnejšie než to čo vidíme. Budeme mať možnosť načrieť aj trošku do histórie našich postáv, a film rozhodne vedel budovať atmosféru. A nebyť toho záveru, tak by ma udržal asi po celú dobu. Možno tam bolo niekoľko zakopnutí a možno od scénky ako sa rozhodnú naši hrdinovia vziať "Detour" to ide trošku dole vodou, no nemám pocit, že by film nezvládol prácu s atmosférou. Takže už len z toho titulu ho oceňujem. Pre mňa je to asi o niečo lepšie ako priemer. Vo finále dobrý film. Hodnotenie: B ()

borec999

Súhlasím s názormi Evil Phoenixa a J*A*S*M. Priemer, ktorý dokáže v pár momentoch vytvoriť nejaké to napätie a na zabitie jedného večera pri striedmej dĺžke 80 minút poslúži dobre. Postava Toll Mana nevyzerá smiešne ale ani ultra desivo, herci zahrali obstojne a twist v závere pôsobil na mňa trocha nasilu, i keď treba uznať že nie je nelogický či nezmyselný. Nechcem sa opakovať, ale musím: ak už film na túto tému, tak radšej spomínaný Dead End (Smrť prichádza v bielom)... Ten bol kvalitatívne o triedu inde. 3* a 58%. ()

Astaroth12

Včera som videl dva horory, ktoré krvou nešetril, ale i tak má nebavili, lebo ich technická stránka nestála za nič, nie, že by nemali i iné chyby. Tento po prečítaní obsahu sľuboval, že bude iný a aj bol. Tu zas tej krvi nie je skoro vobec, ale má iné prednosti. Sú tu skoro po celú dobu len dve postavy, ktoré si od začiatku neveria a cítiť, že na konci príde i nejaké prekvapenie. A prišlo aj keď celkom o prekvapenie ako také, ani nie. Musím sa priznať, že celý ten príbeh o nejakom vyberačovi mi pripadal, len tak umelo vytvorený, lebo už v tejto dobe sa dá ťažko niečo nove stvoriť, čo by bolo i originálne a aj zaujímavé. Technická stránka filmu bola slušná, lakačky boli obstojne a jedna z nich bola dozaista zdrvujúca. Film je hlavne o atmosfére. Sú tú ľudia, ktorý o sebe nič nevedia, prídu preludy a tmavý les. Prostredie a všetko okolo toho, ešte viac tú atmosféru, znásobovalo. Herci obstojní, len škoda, že hlavná hviezda Toll sa tu ukáže len sporadicky a to bolo, si myslím na škodu, lebo vždy keď sa ukázal, stálo to za to. Veľmi slušný psychologický thriller, ktorý má, ale len minimálne prvky hororu. Bohužiaľ. ()