Kyslík

jethrotull

Nebolo to spatne,dal by som aj hviezdu naviac,ale ten nerealne a nelogicky natahovany koniec to posral.To 1% kyslika dychala 10 minut a s hladinou pod 2% ju uz predsa nemohli ozivit. Tak nech si v tom urobia poriadok,alebo nech nasadzuju vacsie cisla. ()

PMU

Slušné 3 hvězdy myslím. Chvílemi napínací. Občas trochu nuda. Příběh ušel. Melania krásná. ()

Pavlis.xxx

Mám smíšené pocity. Survival filmy mám rád, scifi mám rád, Laurent mi nevadí a filmy od Aji mě vesměs baví, ale tady jsem se tak nějak nudil. Natočeno je to dobře, Aja se snaží o hutnou tísnivou atmosféru, jehly, krysy, přidá i lekačku, hudba dobrá, efekty výborné, jenže přes to všechno to stejně napínavé není. I "zvrat" u kterého se dozvíte o co vlastně jde je předvídatelný a nijak extra nezaujme. Když zjistíte, že jde o klona, který nakonec přežije je vám ve výsledku fuck co se s ním stane na rozdíl od např. Reynoldse z Buried, kde jde fakt o život. Je to jako mix Pohřben zaživa a Moon s Rockwellem, ovšem oba tyhle filmy mě bavily daleko víc... 60% ()

stret odpad!

Klasická európska, čo horšie francúzska sračka. Blbá hysterická žabožrútka správajúca sa kreténsky minimálne polovicu filmu, potom som to z nudy a hnusu posúval zrýchlením. ()

sun.eagle

Bystřejšímu divákovi nepotrvá dlouho a odhalí hrubší kontury celé zápketky. Pro mě je stopáž dosti přepálená a přiznám se, že jsem se často nudil. Plus je Melanie, pro kterou mám od Tarantinovských Bastardů slabost a taky jedna z nejúchvatnějšich scén, ze které si každý scifi fanda musí ucrvknout. ()

vanislav

Film, který nijak nepřekvapí. Znalec tvorby SF během prvních patnácti minut odhadne, kde se nachází a za dalších patnáct minut člověku dojde i proč. Přesto film nenudí. Atmosférou mi film připomínal knížku Jeskyně zatracených. Až mne překvapilo, že ho točil chlap. Scény s hyterickou ženskou, která dostává záchvaty paniky jsou většinou doménou žen. ()

limike

Za mě rozhodně zajímavý počin. Udržel jsem pozornost až do konce, i když se film odehrává v omezeném prostředí cryoboxu. Pro příznivce sci-fi žánru myslím vcelku slušný film, který nenudí. ()

caesar_sauce

Páč první půlhodina nedokázala zaujmout víc, než Modrý kód, nebo Ulice, nebo jakákoliv jiná TV sračka dle Vaší představivosti a zkušenosti, vypínám uřvanou iracionální francouzku s vřelým přáním ať jí dojde outú a baterka v ohmibodu. Otravný AF. Možná je to po 30tý minutě lepší. Nevím, nechci vědět. ()

Final

Co vznikne, když smícháte Pohřben zaživa, Pasažéry a trochu to říznete Interstellarem? Pokud odpovíte O2, máte bod. Pokud si myslíte, že spojením 3 poměrně úspěšných celovečeráků vznikne super úspěšný film, je to už složitější. Celý film táhne jediná herečka Melanie Laurent, která interakci s UI Milo a tísnivý až klaustrofobický stav zvládá zahrát dobře. Její interakce s umělou inteligencí však postrádá první logický přístup. Jednou se hrdinka zeptá a je ji sděleno, že nemůže dostat odpověď, aby o půl hodiny později položila stejnou otázku (nebo silně podobnou) a odpověď dostala. Ale chápu, že komunikace s UI nemusí být nejlepší zážitek před smrtí. Bohužel, je to jediná entita, se kterou si hrdinka většinu času povídá, což je stěžejní pro vyprávění příběhu. Ten sám o sobě není špatný, i když silně děravý a nedomyšlený v každém směru. Tam, kde jsem si u Pasažérů či Pohřbeného zaživa nepotřeboval klást zásadní otázky, tady se otázky vyloženě nabízí a kupodivu, jsem na ně nedostal odpověď. Odpovědi, které film nabízí pak přinesl ještě více otázek. Asi bych to neřešil, kdyby šlo jen o tupé sledování jedné ženy, jak se pomalu za 101 minut udusí k smrti. Jenže film má větší ambice a snaží se navázat i na hlubší notu Interstellaru. A dobře, Interstellar sice také nenabídl úplné odpovědi, ale snažil se alespoň ukázat, že na pochopení jsme v současném evolučním stadiu, příliš primitivní. Dokud nám ale nejsou dány odpovědi, odsípá film celkem dobře. Vlastně to připomíná silně hi-tech Pohřben zaživa. Není důvod si klást zbytečné otázky. prostě jen čekáte, jak to celé dopadne. Pak ale přijde zvrat a všechno co jste doposud viděli, ztratí smysl a logiku. Alex Aja nejspíše spoléhal na to, že ve sci-fi verzi nebudou diváci klást otázky, jak je sakra možné (spoiler), vypustit na oběžnou dráhu kolos čítající 10K cryokomor, aniž by si toho kdokoli všiml? Jak je možné, že loď má komunikační zařízení, když má všechno zůstat v přísném utajení? K čemu je sakra ve filmu zmíněný přenos myšlenek a vzpomínek? A proč plně autonomní cryokomora nedokáže udělat jednoduchý proces převodu kyslíku z jiných nefunčních jednotek, což by vedlo k tomu, že se hrdinka vlastně ani nemusí probrat? Především pak, když v budoucnu dokázali lidé vymyslet super síť pro bleskové spojení z vesmíru s kýmkoli na zemi, přenášet vzpomínky do klonů, vytvářet klony, vyrábět funkční cryo komory a sestavit kolosální kolonizační loď? Na tyto všechny a mnohem více otázek, odpověď ve filmu nenajdete.(konec spoileru) No a pak je tu finále, které někoho potěší, jiné zklame. Mě zklamalo, protože jsem doufal v určité dospělé řešení, když už film probírá tak hluboké témata lidské existence, smyslu života a konceptu vzpomínek a duše. Výsledek sice neurazí, ale na své vzory, ze kterých si bere inspiraci, prostě nemá. ()

ambrobene

Pekný film, vždy ma zaujímajú tieto kozmofilmy. Dosť dlho mi nedošlo, že kde to vlastne je tetuška uväznená, zistil som to vlastne, až keď to povedali vo filme, takže to pre mňa bolo také celkom neočakávané. Na to, že natočili film v dajakej kobke 2x3 metre, si zaslúžia určite 5 hviezd. Pozerať sa na to dalo a rád si to pozriem aj nabudúce. ()

MatyRock

Netflixovské sci-fi se standardně skvěle vypadajícím vizuálem. Herci jsou vynikající (v tomto případě jsem možná měl napsat herečka). Jen příběhově to mohlo být nápaditější a méně předvídatelné (doslova dvě věci jsem odhadl úplně přesně). A s tou nápaditostí, minimálně tři sci-fi filmy mi to připomnělo (což je ovšem můj subjektivní problém).  Přesto jsem se bavil a byl napnut, jak to nakonec dopadne. 7/10 ()

megacik

Už keď som tam videl "netflix", hneď som vedel, že to bude nejaká nízkorozpočtová číčovina, s hodnotením odpad až jedna hviezda. Ale nebolo to až tak zlé, aj keď 99% príbehu sa odohráva v miestnosti 1 meter kubický. Malé bezvýznamné plus za tie parádne sci-fi efekty, ktoré teda tvorili len pár minút filmu. Škoda no, keby ich bolo viac, tak by som dal určite vyššie hodnotenie.  Ale to by museli odhaliť pointu už o hodinu skôr, a potom by nemal film 2 hodiny... Atmosféra fajn, aj príbeh je uveriteľný, ale celkovo je to fakt nuda a neskutočné naťahovanie času. Čo by sme chtěli za 5 stovek, že...? ()

JerryPilsen

Dost klaustrofobická scifi záležitost. Až jsem si po 15 minutách říkal jestli to může gradovat. Ale dobrý. Vyklubala se slušná žánrovka s aktuálním přesahem ()